Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiúk, lányok milyennek tartját...

Fiúk, lányok milyennek tartjátok ezt a mai világot ti akik most élitek tinédzser éveiteket? Milyen dolgok vagy kik nyújtanak menedéket, vigaszt? Vagy teljesen jól érzitek magatokat a bőrötökben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán érzem jól magam a bőrömben és nem tartom jónak a világot. A legtöbb korombeli a bulikat szereti a legjobban, ahol berughat és cigizhet. Én ezeket utálom, nem tudom megérteni, hogy mit szeretnek ebben. Ezek ellen a dolgok ellen és emberek ellen menedéket a szobám nyújt, ahol zenét hallgathatok és olvashatok egy jó könyvet, amely által egy egészen más világba érezhetem magam. Vannak barátnőim, de sokszor egyedül érzem magam, de azért van amikor ők nyújatanak vigaszt. A legtöbb korombeli lánynak a barátja nyújt vigaszt, de én (sajnos) egy olyan lány vagyok, akinek mát több mint egy éve ugyan az a fiú tetszik, aki rám sem néz. Talán egy tipikus kamasz vagyok, csak épp nem a bulizós tipus, hanem az ellentéte.

15/L

2015. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát az az igazság, hogy nem igazán tetszik..

Nagyon letör az engem, amikor látom, hogy milyen rosszindulatú emberek vannak, meg, hogy a korombeliek is milyen kegyetlenek tudnak lenni.

Ne tesség azt gondolni, hogy magamat olyam minta embernek tartom, de azért szerenék becsületes életet élni. Lehetőleg úgy szeretnék megnősülni, hogy csak egyszer vagy egyszer se. Nagyon rossz azt is látni, hogy manapság mennyi házzaság tönkre megy.

De avval is tisztában vagyok, hogy ez nagyrészben csak rajtam múlik.

A hitem nyújt nekem menedéket.

15/F

2015. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!


A nagy probléma az, hogy adott esetben én is ugyanezt érezném, sőt továbbmegyek éreztem is, amikor annyi idős voltam mint te. A legnagyobb menedéket számomra a könyv, zene, koncertek nyújtották, amikor ki tudtam szakadni abból a világból, amelyben éltem. Számomra a könyvek egyfajta kimenekedési lehetőséget jelentettek a világból vagy a közegből? "Nem tetszett a kor és benne az ember, magamat inkább könyvekbe ástam" írja vagy énekli Vlagyimir Viszockij. Gyűlölöm az alkoholt, a dohányzást, a kábítószerfogyasztást, a bulikat. Bár koncertekre és színházba szoktam járni. Örülök, hogy vagyunk még ilyenek és te így gondolkodsz. A közösség nyomásának sose engedj, inkább járd a saját utadat. Fontosabb az individuum mint a csorda nép követése. (Ady Endre ezt már korábban megírta). Csodálatos az irodalmi szövegekben mint egy nagy óceánban elmerülni.

2015. jan. 29. 20:29
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. Azokat az embereket elkerülöm akik felbosszantanak vagy nem az én értékrendemnek megfelelő viselkedést tanúsít. Én élvezem, hogy fél percnyire vagyok akármilyen információtól, zsebemben az okos telefon, teljes szabadság érzés. Valamint bármikor kimehetek külföldre, nincsenek kijárási tilalmak vagy akármi. Imádom, hogy a barátaimmal, akik nem itt laknak, a nap bármely percében tudok beszélni, akár ingyen. Engem nem keserít el ez a "mai fiatalság" meg "divat b..zik", mivel tisztában vagyok vele, hogy anyámék korában meg az új farmer volt a ciki és mindenki nekiesett otthon habkővel, hogy kopott legyen, valamint alfapapucsban rohangáltak mert az volt a menő.

Viszont manapság teljesen elfogadott minden zenei ízlés, politikai/vallási nézet, mindenki megtalálhatja a helyét a világban.

2015. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jah és kihagytam, hogy a kedvenc szórakozásom a hangszerem, imádok koncertekre járni (komolyzeneikre főleg), színházba, de szeretem a berugós bulikat is, de nem dohányzok.


17 éves lány

2015. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

En jol erzem magam.Ha lehete egy kivansagom kicsit tobb szabafsag kellene a szuleim reszerol de azert nem panaszkodok...

Hat nem is tudom.annyira ez a hu de nagy liberalizmus nem jon be,de azert tetszik ez a vilag.;)

2015. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én sokat beszélgetek anyukámmal arról, milyen volt az ő gyerekkoruk, érdekes de nekem úgy jön le hogy nekik akkor sokkal könnyebb volt minden meg egyszerűbb meg kevesebb volt a rossz dolog. Nem volt annyi hüjeség a tévében nem volt drog a diszkókban nem volt okostelefon saját gép tablet stb.

Az én korosztályom bármit csinál az rossz. Sokat lógunk a kütyükön, és nem tudom miért baj az, hogy nem értelmes tevékenység, hogy játszunk a gépen, telón. Meg a fb is agyon van szidva. Mondjuk már nekem is gáz, mert sok haverom meg főleg a lányok nem normális amit csinálnak rajta, na. Szóval egy kicsit káosz ez a világ.

Nem is nagyon látok előre, nem tudom mi akarok lenni, most gimibe jelentkeztem, de úgy konkrétan gőzöm sincs mi lennék majd, bármi, csak sok pénzt keressek, de hát ez olyan bizonytalan. Anyukám tudta hogy tanár akar lenni és az is lett. Én nem tudom... Tanár semmiképp sem, nem könnyű nekik, nagyon sok a szívatós köcsög a suliban is, én odacsapnék néha nekik.

Tavaly farsangkor az oszifő ötletére a 80-as évek világát idéztük meg. Hát ahogy belemélyedtem, elgondolkodtam, könnyebb volt az a világ, mint a mostani!!!!!!!!!!!!

Mi nyújt menedéket, vigaszt? Baromság, de mostanában pl. Walking Dead függő lettem, olyankor teljesen kikapcsolok, egy más világba kerülök. Na ez sem értelmes mondaná anyám.

2015. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14 F ezt elfelejtettem hozzátenni.
2015. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Itt 10-ből 9 fiatal a meg nem értett, művészlélek és érzékeny kamasz, aki teljesen másabb, mint a kortársai.

Aztán majd jön egy fiú vagy egy lány, aztán hirtelen ugyanolyanok lesznek, mint az összes többi ember.

2015. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Az élet szép, a világ (minden nyomoruság ellenére) fantasztikus hely. Mégis félek benne, mert úgy érzem ha vége a giminek légüres térben találom majd magam.

18/L

2015. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!