Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Így már nincs is kedvem...

Így már nincs is kedvem nyaralni menni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apummal minden nyáron elmegyünk valahova nyaralni, de ő sose bírja ki, hogy ne hozzon magával másokat. Mondjuk tavaly előtt csak ketten mentünk, de amúgy mindig jönnek mások is velünk. Idén egy road trip-re mennénk, csak hozni akarja a haverját (akit amúgy bírok), az ő kisfiát (akit szintén imádok, nagyon édes, már egyszer jött velünk nyaralni) és a kb 18 éves fiát. Na, vele van bajom. Mármint nincs köztünk semmi személyes konfliktus, szinte nem is ismerjük egymást, nagyon régen találkoztunk már, de akkor még kisgyerek voltam. Szóval nem utálom, meg semmi ilyesmi, csak... nem tudom. Nem vagyok benne biztos, hogy más átérzi-e ezt, vagy csak én vagyok ilyen nyomorék, de mindig zavarban vagyok előtte (és más idegen, félidegen fiúk előtt is). Tavaly egy másik 18 éves fiú csatlakozott hozzánk az utolsó napokra, az a gyerek nem is nézett ki jól, nem is volt szimpi, de előtte is zavarban voltam. Amúgy a zavarba jövés nálam azt takarja, hogy nem merek megszólalni, nem merek hozzászólni témákhoz, kérdésekre rövid válaszokat adok, stb. Ha nem tetszik a zene, amit a másik tesz be, nem merek szólni, de a sajátomat se merem betenni, fülhallgatóval meg nem merek zenét hallgatni, mert azt hinnék, hogy ki akarom zárni magamat a társaságból. Így meg elkönyvelne valami megkukult idiótának, ezért meg még hülyébben érezném magam. Tudom, nem normális, hogy így gondolkozom, de ez van, mindig is ilyen voltam sajnos. És tervezem, hogy megváltozok, de nyárig ez nem hinném, hogy sikerülne.

Tegnap kérdezte apám, hogy mit szólnék hozzá, ha jönne ő is, mire mondtam neki, hogy ne adja tovább senkinek, de nem örülnék neki. Aztán ma megint beszéltünk és azt mondta, biztos, hogy ő is fog jönni. Már arra is gondoltam, hogy akkor én nem megyek, mert egész úton csak rosszul érezném magam, de ezzel az utazással kb 4 dolgot pipálhatnék ki a bakancslistámról, szóval... szeretnék menni, mert az utazás a mindenem. Csak nem tudom, hogy most mit csináljak. Szerintetek?

Az meg csak egy plusz rossz dolog, hogy egyedül lennék lány 3 fiúval, akik ráadásul a focit sem szeretik. Ami gáz, mert Barcelonáa (is) megyünk, és nem tudom mit fognak csinálni addig, amíg bejárjuk a Camp Nou-t, vagy amikor elmegyünk Neymar házához... valószínűleg panaszkodni, én meg azt nem akarom hallgatni. Amúgy igen kicsi rá az esély, de lehet, hogy jön apám haverjának a volt barátnője is (ő a kicsinek az anyja), ő huszonéves, már nyaraltunk együtt, vele jól kijövök (bár a focit ő se szereti), de ha ő jönne, akkor egy fokkal jobban fel tudnék oldódni.


17/L


Bocsi, ha hosszú lett!!



2015. ápr. 2. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod megbeszélni apukáddal, hogy hozzatok össze egy ebédet vagy valamit? Hátha mégis változik a véleményed a fiúról és akkor felszabadultabb lennél. Kicsit ismerkednétek és akkor már nem is lesz annyira idegen.
2015. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azta, ne legyél már ennyire hisztikirálylány. Vihar a biliben...

Addig még több hét, hónapok vannak hátra. Mi lenne, ha összeismerkednétek addig a sráccal és akkor máris egy nagy buli lenne a dologból egy haverral? Akár faterodon keresztül személyesen találkozzatok, vagy írj rá a neten, szerintem ő is szívesen összeismerkedne veled, mielőtt együtt nyaraltok.

De csak úgy magától nem fog változni semmi. Ha te nem lépsz, akkor örökre ilyen kis nebáncsvirág maradsz.

2015. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nyomorék vagyok. És meg is szeretnék változni, csak ez nem könnyű. Még face-en se merek beszélni vele, sőt, mégcsak be se jelöltem ismerősnek. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem normális, és "súlyos eset" vagyok, de a változást nem itt szeretném elkezdeni, mert ez nekem egyelőre túl nagy falat.
2015. ápr. 2. 21:28
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Mi nem olyan család vagyunk, mint a filmekben, nem szoktunk együtt ebédelni, pláne nem vendégekkel. Sőt, apám még ebédelni sem szokott. Ez nálunk hülyén jönne ki.


#2: Amúgy én is szeretnék összeismerkedni vele, csak nem tudom, hogyan, Tudnál tippeket adni, hogy szerinted hogyan írjak rá face-en, és miről beszélgessünk? Oké, most biztosan azt mondanád, hogy legyek spontán, majd jönni fog, de nem. Nekem nem. Hmm, nekem kéne egy olyan headset, amibe valaki folyton mondja, hogy mit beszéljek az út alatt. :D

2015. ápr. 2. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy te nyomorék csak szedd össze magad. Nem is értem,hogy jut egyáltalán eszedbe,hogy lemondd az utat. Jelöld be facen és írj rá (de lehet majd ő fog). Kezdj el vele beszélgetni,hogy rég találkoztatok már,emlékszik-e mé rád, várja-e már a nyaralást? stb. Ha ezeket a témákat bedobod onnantól tényleg jönni fog a többi,főleg ha a fiú is vevő rá. Ha meg kb les..rja amit mondasz és nem reagál rá akkor meg így járt. Nem kell erőltetni semmit,de ne hagyd ,hogy a nyaralásod befolyásolja. Legyél kicsit bátrabb és nyitotabb.


Én sajnos pont az ellenkezője vagyok a te személyiségednek. Hatalmas szám van-ez miatt sokan nem bírnak-. Illetve tök sokszor hozom magam iszonyú kellemetlen helyzetekbe azzal,hogy meggondolatlanul mondok ki dolgokat. De ha be is égek nevetek egyet és továbblépek,nincs abba semmi. 3 perc után úgyis elfelejti mindenki. Ja és,hogy végképp megnyugtassalak.. ha nekem tetszik egy fiú akkor olyan iszonyú gyökér módon vagyok képes viselkedni 18 éves lány létemre,hogy az hihetetlen. Valamennyire már javultak a dolgok,de

régen annyi baromságot megcsináltam. Szóval a te helyzeted talán ennyiből jobb ,hogy legalább nem járatod le magad :)


Szépen kezdj el nyitni az emberek felé, nem kell egyből egy hatalmas partiarcnak lenned,de egy kedves beszédes,közvetlen lány simán lehetsz. Csak jól jöhetsz ki abból ha beszélgetsz majd a fiúval,aztán majd rájössz,hogy nem kell tartanod senkitől sem.

2015. ápr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!