Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni egy komoly...

Mit lehet tenni egy komoly problemakkal kuzdo kamasszal?

Figyelt kérdés

Ismeros 14 eves fiurol van szo. Nem rokon, nem szeretnem leirni, hogy milyen kapcsolatban vagyunk, de sajnos napi szinten el kell viselnem.

Elso talalkozasra egy hipercuki, nagyon ertelmes, udvarias fiu benyomasat kelti. Aztan egy ido utan felbatorodik, itt kezdodnek a problemak. Egyreszt nem bir megmaradni magaban, meg ha pl filmet nez, akkor sem. Folyton szolongat masokat, addig fesziti a hurt, amig a masik kenytelen odafigyelni, mert mar kellemetlen, amit csinal. Viszont ha odafigyelunk, akkor altalaban valami baromsagot mond csak, pl egy idoben mindig mindenkinek boldog szulinapot kivant es ezt eljatszotta napi 30x, kesobb pedig rankkiabalt, hogy shabbat shalom, meg hasonlo hulyesegek. Eleinte probaltam elpoenkodni a dolgot, aztan mar csak idegesitett, de nem allt le. A maaik, ami rosszabb, hogy mindig mindenkit meg akar viccelni, de rendszeresen addig fesziti a hurt, amig masikat felduhiti. Pl bezarja magat valahova es nem jon ki addig, amig meg nem fenyegetik, hogy ratorik az ajtot. Vagy eppen valaki szakitott a parjaval es az illetonek minden talalkozaskor elmondta 100x, hogy "xy (az ex) utal teged", egeszen addig, amig az illeto sirogorcsot nem kapott, de az utan is folytatta. Figyelmen kivul hagyni nem lehet, mert felo, hogy kart csinal. Kizarolag az eroszak nyelven ert, ha pofont kap, akkor ugyan visit, mintha nyuznak, de legalabb abbahagyja, amit csinalt. De volt, hogy ket kamaszfiu kikotozte, miutan egesz nap provokalta oket. Szoval egyaltalan nem poen a dolog. A szuleivel megromlott a kapcsolata, fogalmam sincs, hogy probaltak-e segitseget kerni. Nem megnevelni akarom, csak szeretnem tudni, hogyan lehet leallitani, amikor idegesit.


2015. ápr. 14. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Értem. Tehát senki nem figyel rá, amikor végre kivívja valaki figyelmét, akkor meg megütik. ÉS ez az ő hibája. Hogy lett nevelve ez a szegény gyerek???

Megromlott a szüleivel a kapcsolata? Mekkora meglepetés!

A baj az, hogy senki nem figyelt rá, és ez most átcsapott ebbe. Beszélgess vele, ismerd meg, és akkor van esély, hogy megértsd őt. Ne azt kérdezd miért csinálja ezt, hanem azt próbáld megismerni, hogy milyen ember ő valójában. Én nem hiszem, hogy beteg lenne, vagy bármi, egyszerűen azt tanulta meg az életben, hogy ilyennek kell lenni, hogy figyelmet kapjon, és a negatív figyelem is jobb, mint a semmi. A szülei felelősségét mélyen látom ebben. Nem lehettek túl empatikus emberek.

2015. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rengeteget beszelgetunk, foleg, hogy en az elejen teljesen odavoltam erte, hogy milyen aranyos fiu. Sot, masok is nagyon probaltak segiteni, valaki nem hivatalosan "orokbe fogadta" es mostanaban nala lakik, volt, aki matekozott vele (ugyanis a suli nem megy neki), volt, aki Bibliat olvasott neki (nagyon vallasos a srac), volt villanyszerelo, aki munkaba vitte nagaval es tanitgatta a szakma fortelyaira, van, akotol kiskutyat kapott es ketten gondozzak stb. Szoval lehet, hogy a leirasbol ugy tunt, de abszolut probalunk/probaltunk segiteni. Viszont mindezeket az embereket elmarta maga mellol, vagy jo uton halad afele. A normalis szuloket nem lehet potolni az igaz, az is lehet, hogy tehetnenk tobbet erte, de nem tudjuk 0-24-ben szorakoztatni, nekunk is van eletunk es nem vagyunk a szulei.
2015. ápr. 14. 09:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én viszont azt gondolom, hogy beteg ez a fiú és elvinném pszichológushoz, neurológushoz, kivizsgáltatnám mert egyáltalán nem normális ez egy 14 éves fiútól.. ez nem kamaszkori "tünet" hogy boldog szülinapot kíván naponta többször napokig... valami probléma biztos, hogy van nála, csak a szülei lesz...-ták nagy ívben nem vizsgáltatták ki időben, hogy a megfelelő bánásmódot kapja, speciális iskolába járjon, hanem inkább eldobták maguktól... biztos hogy sok lelki sérülése is van, de én akkor is azt mondom, valami más is áll a háttérben..
2015. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

En is ugy gondolom, hogy nem csak egy elhanyagolt kamasz, aki probal segitseget kerni a maga modjan. Pl annak ellenere, hogy szerintem nagyon intelligens, idonkent az az erzesem, hogy egy 5 evessel beszelek. Pl:

O: Tudsz hangszeren jatszani?

En: Nem, sajnos.

O: Miert?

En: Mert a szuleimnek nem volt penzuk tanittatni es idom sem volt, mert sokat tanultam.

O: Miert?

En: Mert szegenyek voltunk es eros gimnaziumba irattak.

O:Miert?

Es ez igy megy a vegtelensegig, amig ott nem hagyom.


Meg az sem normalis, hogy gyakran kifejezett rosszindulatot erzek benne. Pl mikor a kutyasuliban a kevesbe tehetseges gazdit vegig gunyolja, hogy milyen haszontalan kutyaja van, amikor a siro embert latva meg ratesz egy lapattal, hogy meg jobban sirjon es hasonlok es addig provokalja az embereket, amig valamilyen szelsoseges reakciot nem sikerul kivaltania.

Nem vagyok pszichologus, de szerintem ha siman szeretetre vagyna, akkor nem marna el magatol a segito kezet.

Sajnos a szuleit nem ismerem, meg itt kulfoldon nem is tudom, hova lehetne vinni, de akar elvinnem magamtol is pl pszichologushoz, de fogalmam sincs, hogyan vegyem ra. O tagadja, hogy barmi problema lenne, szerinte csak mindenki massal van baj es ok nelkul bantjak.

2015. ápr. 14. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Háát ez igazából nehéz helyzet: így távolból nem lehet pontosan megítélni a helyzetet. Mióta csinálja ezt? Kisebb korába is ilyen volt?
2015. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Be kell utaltatni neurológiára, gyermekpszichiátriára. Ez egy beteg gyerek, sztem az agya sérült.
2015. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen volt regen, csak par honapja ismerem. Azt tudom, hogy eddig kirugtak legalabb 3 sulibol, szoval szerintem nem most kezdodott. Mellesleg diszlexias is.
2015. ápr. 15. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna vinni orvoshoz. Itt írtad a sok jótevőjét, sajnálatos, hogy egynek se jutott eszébe. Ennek a gyereknek gyógyszeres kezelésre + viselkedésterápiára van szüksége. Ami nagy baj, hogy antiszociális viselkedést mutat. Ha nem kap orvosi (pszichiátriai) segítséget, csak egyre rosszabb lesz. Veszélyes lesz idősebb korában, senki nem fogja maga mellett megtűrni.
2015. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, kert-e valaha valaki segitseget, szerintem valamilyen szinten igen, de egyetertek abban, hogy sokkal komolyabban kene ezt venni.
2015. ápr. 15. 16:49
 10/11 anonim válasza:
Simán szellemi fogyatékos. Be kell qrni egy elmegyógyintézetbe és kész. Vagy ha abból ért, akkor később úgyis elverik párszor, majd abból tanul.
2015. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!