Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mai generációhoz tartozó...

Mai generációhoz tartozó fiatalok ti milyen könyveket szeretnétek olvasni? Mi az a fő problematika ami foglalkoztatna titeket? Mi kellene hogy legyen szerintetek a kötelező olvasmányok listáján és mi nem?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy a science fiction és a horror foglakoztat titeket, de van-e aki olvas klasszikusokat még. Bár az is egy definiálatlan terület, hogy kiket, milyen könyveket tekintünk klasszikusoknak. Én nem a mai ifjúsági regényeket vagy science fictiont, horrort értem alatta. Verseket, XX.századi kultikus regényeket. Kíváncsian várom válaszaitokat.
2015. ápr. 14. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Csak az utolsó kérdésedre válaszolva, szerintem jók a kötelezők, és nem kell változtatni rajtuk semmit.
2015. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Engem az orvostudomány érdekel már szinte függő vagyok. Bármi ami az orvoslásról szól elolvasom :)

Nekem eddig ezek a kötelező olvasmányok voltak:

Keménykalap és krumpliorr-nekem tetszett

A Pál utcai fiúk-ez se volt rossz, bár kicsit unalmas

Egri csillagok-nekem nagyon bonyolult volt, szinte mindig elesztettem a fonalat

Szent Péter esernyője-kedvenc :) Mindenkinek ajánlom

14/L

2015. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
*elvesztettem
2015. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Én kényszerből elolvastam a kötelezőket, egyedül a Goriot apó tetszett. Már a tudat, hogy el KELL olvasni, már az idegesített.

Kalsszikusok közül Krúdy Gyula könyveket szereztem be. Babits Mihályt szeretem még.

Sajnos sokkal jobban szeretem a krimiket és a horrort, mint a klasszikusokat. A vámpíros/misztikus könyveket viszont utálom.

2015. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
2.válaszoló vagyok: A kedvenc íróm Jules Verne :)
2015. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Egy kötelezőt sem olvastam el:)

Pedig(!) régi és újabb könyveket is egyaránt szoktam olvasni,elég gyakran,mivel kikapcsolódásként szeretek fantasy/romantikus/krimi könyveket olvasni. De szinte bármi szóba jöhet.

Versek? Ady,Kosztolányi,Juhász és József,bármikor bármilyen körülmények között jöhet.

2015. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon, de nagyon nem szeretem a klasszikusokat (magyarul utálom), kedvenc írónőm Leiner Laura. :) SzJG, Bábel, Akkor szakítsunk, Bexi... ezek közül kellene, hogy kötelező legyen valamelyik. A sci-fit mind filmben, mind sorozatban, mind könyvebn utálom. Most szeretnék elolvasni egy horrort és 2 thrillert, szóval úgy érdekel a téma, de még nem nagyon ismerem. Nemrég olvasta egy zombis könyvet, na az tetszett. Utána elég erősen rákattantam a zombi témára (1,5-2 hét alatt megnéztem 5 évad Walking dead-et :D).
2015. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezők közül nekem tetszett a Nyomorultak, imádtam Karinthy humoreszkjeit, és Tóth Árpád, József Attila és Vajda János verseit, valamint Shakespeare szonettjeit.


Olvastam szinte az összes kötelezőt, és szerintem nagyon out-of-date mindegyik, jó lenne több érdekesebb és jobb regényt is behozni, és nagyobb szabadságot adni az olvasásban, több választhatót. Amit én behoznék az Lois Lowry-tól az Emlékek őre, a Harry Potter (emiatt szerettem meg egyáltalán az olvasást), és benthagynám Karinthy Tanár úr kéremjét. Amit sürgősen kiszednék az a szegény kis trombitás szimbolista klapec nyöszörgései, ahogy Karinthy nevezte a Légy jó mindhaláligot. Hát az valami borzalom. Az Egri csillagokat csak az első fejezetig bírtam olvasni. A kőszívű ember fiai az elmegy kategória volt.


Nagyon tetszett Agatha Christie Tíz kicsi négere, illetve a Leslie L. Lawrence könyvek, ezeket 14 évesen kezdtem olvasni, illtve Anthony de Mello Abszurd egypercesei, amire 15 éves korom körül kaptam rá. Coelho Alkimistája is jó volt, illetve a Da Vinci kódot is szerettem. A Szent Johanna gimin rengeteget röhögtem, ciki, nem ciki, ma is nagy kedvencem.


A Leslie L. Lawrence könyveket azért szeretem, mert mindig valamilyen, számomra idegen kultúra legendájára épülnek a krimijei, szinte ott érzem magam a helyszínen, a hangvétele humoros, szórakoztató, a történet pedig izgalmas.


Nem szeretem azokat a könyveket, amikben lassan történnek a dolgok, és a főszereplő belső történései vannak benne leírva, aki pl. szenved egy könyvön keresztül, hát azt nem bírom. A Harry Potterben megfogott, hogy egy teljesen más világ, na és ki ne álmodott volna gyerekként varázserőről, a hangvétele humoros, az 5. könyvet kivéve, ahol sok a belső történéses szenvedés, izgalmas, pörgős, és szépen ír az írónő az emberi értékekről.

2015. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
a kötelezők nem tetszettek ,de ezek igen :Nobakov :lolita és william golding : legyek ura (a többi kicsit több gondolkodással jár amit szeretek ) versek : Edgar Allan Poe ,Karinthy Frigyes , Radnóti Miklós
2015. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Tudományos könyvek(főleg fizika). Politika, tudomány.

Mi nem(csak abból írok amit olvastam, vagy tudom, hogy kell/kellett volna):

-Légy jó mindhalálig(unalmas)

-Abigél(unalmas)

-Szt. Péter esernyője(lapos)

-volt valami nagyon vacak, a címe nem ugrik be, de egy gyerek került az apja életébe és fordítva

-Momo(túl pfff)

-Kis herceg(5-ben van, de följebb kéne vinni 9-10-re mivel van aki megérti a lényeget, 5-ben is de ez max 5% tapasztalataim alapján)

Ami kéne:

-történelmi regények(Halál a tengereken, Hunyadi stb.)

-örök klasszikusok(Star Wars könyv verziói)

-Rejtő, vagy ha van akkor több

2015. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!