Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom trehány, változhat ez?

Lányom trehány, változhat ez?

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, de nagyon trehány. Soha sem takarít, nem rakja rendbe a szobáját , nem mosogat. Semmit sem csinál. Bezzeg a barátjánál, ott főz is mosogat is.

Mit tegyek? Változni fog?


2015. ápr. 28. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Most úgy őszintén kedves Szülő! 18 évesen neked már nem mindegy? :)

A mai fiatalság ilyen, majd felnőnek. Úgy se fogod már sokáig látni, inkább örülj neki, amíg veled van, mint hogy (gondolom) állandóan cseszteted ezen dolgok miatt.


Ha a barátjánál csinálja, akkor meg miért van vele problémád? Elvégre szülőként örülnöd kéne, hogy olyan lányt neveltél, aki megállja a helyét. Ha felnő, se rád fog mosogatni, meg nem a saját lakásába fog hazajárni rendet rakni. Ez mind csak a te elvárásod, amit értelmesen is meg lehet vele beszélni, anélkül, hogy (szintén csak feltételezem) leordítanád a fejét, hogy ezt-azt már megint nem csinált meg, bezzeg a barátjánál megcsinálja.

2015. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az voltam, de most, hogy 2x annyi lettem, kezdek átesni a ló másik oldalára. :) Persze, változhat. A kamaszkor, felnőtté válás nem könnyű időszak, ha ezen túl van, és lelkileg harmóniába tud kerülni, akkor fogja tudni maga körül is megteremteni azt. Én mosogattam másnál, ha vendégségbe mentünk, de otthon utáltam takarítani. Szerintem ebben van egy kis megfelelési kényszer. :)
2015. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ilyen voltam, mint a lányod. Most 10 évvel később, mindenkit az őrületbe kergetek a rend és tisztaság mániámmal. Nálam is az volt az első lépés, hogy a páromnál elkezdtem takarítgatni és főzni rá.
2015. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen ez még abszolút normális. Hagyd békén, majd megérik rá.
2015. ápr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ditta323 ***** válasza:
100%

Én is olyan voltam, sőt ha nekiálltam a szobámba "takarítani, rakodni" még nagyobb lett a káosz és igaz volt az a mondás, hogy aki ide bejön seggel megy ki :D

Aztán majdnem 22 évesen elköltöztem otthonról akkor kezdtem el főzögetni, takarítani.

Most meg ott tartok, hogy tisztaság van, de most meg a lányom játékai foglalják el a nappalit :)

2015. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

És MIÉRT? Mert otthon én sem csináltam semmit, mert mindenbe belepfáztak, meg kioktattak.


Egyszer álltam neki sütni, a hlye mostohám máris ott volt, és

- ez nem jó, ezt miért így, előbb a sütőport, ne így keverd... azt hittem, hozzábszom a tálat.

- takarításnál dettó - a szobáméba beleszólt, hogy miért úgy csinálom, ahogy...


Megutáltam a főzést, rettegtem tőle, mert úgyis elszúrom. Amióta a párommal vagyok rengeteget sütök-főzök, mert ő nem szól bele, hanem hagyja, hadd csináljam. És megtanultam mindent.

Mostohám psze ki volt akadva, hogy itthon be sem mentem a konyhába... hát, a nagy francokat, azért, hogy kioktasson?!


Szóval nézz azért magadba is, hogy nem adsz-e neki okot.


Amúgy fájna megkérni, hogy Lizácska, mosogass el ebéd után?! Nyisd ki a szád, ne hisztizz.

2015. ápr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 18 éves lány vagyok, és a szobám egy kész káosz.

Ruhák, tankönyvek mindenütt. De nekem ez így jó. Ismered a mondást, miszerint "én a káoszban lelem a rendet?"Na, rám pontosan ez igaz, ha a szobámról van szó.


Viszont a családi házimunkákba mindig besegítek, ha kérnek, porszívózás, mosogatás, stb.

Az én szobám az én területem, de a lakás többi része viszont közös, és ennek megfelelően segítek rendben tartani.


Nem tudom, hogy akár részemről, akár a lányod részéről a saját szoba rendbentartása fog-e változni, ellenben szerintem a családi házimunkából illene kivegye a részét.

2015. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hívjátok meg vendégségbe a barátját, meglátod, rögtön kifordul majd önmagából és szorgalmasabb lesz, mint valaha!

:D

2015. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazság szerint sosem ordítoztam vele e miatt , soha nem utasítgattam.

Meg szoktam kérni , hogy a tányért a mosogatóba tegye ne az asztalon hagyja. Vagy azt szoktam neki mondani , hogy kicsit nagy már a kupi a szobájában szerintem.

Mindig az a válasza majd később megcsinálja.

Nagyon sokszor megcsinálom egy szó nélkül neki/helyette, de van hogy csak ki fordulok a szobájából és becsukom az ajtót magam mögött.

Nem is azért tettem fel a kérdést mert nehezemre esik , csak el akar költözni a barátjával és lehet most még takarít nála , hogy imponáljon neki, de mi lesz később, ha már több ideje él vele? Malacólban fognak lakni?

2015. ápr. 29. 18:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert te megcsinálod helyette (szintem ez nem baj).

A gyerekek ilyenek, hogy amíg anya főz, addig azt eszi, amíg anya vesz ruhát, addig anyával veteti, amíg anya kitakarítja a szobáját, addig anya takarít stb.

2015. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!