Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 éves srác vagyok, szakközépbe járok. A jegyeim rosszak, én rohadt lusta vagyok, nem hiszem, hogy eljutok az érettségiig... :/ Itthon a tanulással nyaggatnak, a suliba is minden kis szarba belekötnek az osztálytársaim, facebook-on már az osztály felét le kellett tiltanom. Úgy néz ki, hogy megbukok kémiából, a tanár nem nagyon bír engem, nem tudom mi lesz augusztusban. Az IQ-m kifejezetten magas volt a legutóbbi mérésen, amióta az eszemet tudom jó eszű/okos gyereknek tartanak/tartottak az itthoniak, tanárok, ismerősök, egyszóval majdnem mindenki. Ebből kifolyólag az ego-m egy picit nagy, az önbizalmam viszont kicsi. Társaságban mindenki úgy ismer, hogy "mekkora arc", a "vicces gyerek", stb, szóval általában a figyelem középpontjában szoktam lenni. A visszajelzések alapján hatalmas dumám van, tényleg nagy dumás srác vagyok, szórakoztatom a többieket. Ezt rengetegen szeretik(köztük a lányok is imádják :3), szóval én szoktam lenni a vicces gyerek, a hangulatjavító. :) Itthon mindig azzal jönnek, hogy érettségi nélkül nem fogok majd tudni mit kezdeni, sehol nem fognak alkalmazni, satöbbi... Amikor otthon vagyok egész nap csak játszok, a gép előtt töltöm minden időm, 1-2 barátom hiába akar kimozdítani engem. A súlyom 100 felett van, a magasságom viszont 180 felett így nem látszik nagyon a felesleg. Mint mondtam soha sem tanulok(legalábbis az iskolai anyagot) mivel utálok tanulni. Na jó, ez nem igaz, imádok tanulni meg olvasni, csak nem azt amit rám erőltetnek. Angolból kifejezetten jó vagyok, imádom is nagyon. :) A gond ott van, hogy rohadt lusta vagyok, a szakmámban nem tudnám elképzelni magam, nem tudnék egy gyárba dolgozni. Valami vállalkozást szeretnék a későbbiekben, vagy valami olyat, ami nem egy kötött munkakörben van, és "én lehetek a főnök". Kicsit gyerekesen és hülyén hangzik, de kifejezetten sokat és jól tudom osztani az észt. Játékokban az én vezetésemmel általában mindenkit leverünk, a pályaválasztási tanácsadáson is megmondták, nekem nagyon jól állna a főnök szerep. Nagyon jó szókincsem van, kifejezetten jó a beszélőkém is, a mindennapokban mégis le vagyok ragadva a "ba*dmeg", "kiba*ott", "ku*va", "ge*i", stb alpári káromkodásoknál. Nagyon szeretem a zenét is, legyen az a világon bármilyen műfaj. Rengeteg rap-et és hip-hop -ot hallatok, mint pl AK26, Mr Busta. Fankadeli, de hallgatok Eminem-et és Snoop Dogg-ot is. Mint mondtam mindenfajta zenét szeretek, szereztem a Rock-ot, a Heavy Metalt, a POP-ot, de még az operákat is meghallgatom néha. Szóval a zene világából mindent imádok, akár csak az angolt, mint nyelvet. :D Szoktam saját rap szövegeket írni, soha nem vettem fel még egyet sem. Vizuális típus vagyok, nagyon jó a kreativitásom is, pikk-pakk el tudok képzelni bármikor bármit. A régi tanáraim is nagyon színes egyéniségnek jellemeztek. Szerintem túlzottan is színes... :/ Túl sok fele húz a szívem, túl sok minden érdekel. Imádom a zenét, a PC-t, játékokat, ilyesmi. Mivel általában hajnalig fent vagyok, (persze játszok...) így az alvást az iskolára hagyom. Sajnos ott ezt nagyon nem díjazzák... Már elegem van a körülöttem lévőkből, az emberekből, az iskolából... Egyszóval mindenből. Nem tudom mi lesz velem a később, nem tudom mi legyen az iskolával, az élettel. Sokszor már nincsen életkedvem, nem tudom mit kezdjek magammal.


Gondoltam megosztom veletek a story-m, hátha tudtok valami tanácsot, ötletet adni nekem. Kicsit hosszúra sikeredett, azért köszönöm ha elolvastad. :) Minden gondolatot szívesen fogadok. :)

Bye



2015. máj. 5. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a probléma? Nem tanulsz, rosszak a jegyeid, változtatni kéne, de ezt felismerted te is. Akkor?
2015. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várjál, még egyszer megláttam a kérdésedet. Mit kezdj az életeddel? Tanulj, ha nem érdekel a szakma, próbálj átiratkozni egy gimibe, vagy másik szakközépbe, tegyél le egy jó érettségit, válassz egy területet, ami jobban érdekel, mint a többi, legyen belőle minél magasabb végzettséged, szerezz tőkét, indíts el egy vállalkozást, legyél saját magad főnöke, aztán veregesd magad vállon, hogy sikerült.
2015. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden 3. kamasz ilyen.


Viszont az iskola ennek a szöges ellentéte. Ahogy belépsz a kapun bezárul a világ, viszlát zene, pc játékok érdekes cikkek, történetek, szevasz kovalens kötés, radián, Berzsenyi Dániel.

Kémiából beszélj a tanárral, hogy javítani szeretnél, és minél hamarabb mert azt a dumát fogja mondani, hogy nem most év végén kell javítani. Lehet kapnál lehetőséget, hogy következő órán lefelelj. (Gondolom ha nagyon muszáj, és azért küzdesz, hogy továbbjuss 10.-be akkor tudsz tanulni.)

Esetleg üsd be googleba az aznapi tananyagot és találsz olyan cikkeket ahol milliószor érdekesebben (meg kicsit máshogy) van leírva, mint ahogy a tanár mondaná.

Bár matekkal, fizikával, kémiával tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni... Puskázz jól.

2015. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm is elég hasonló mentalitású, és kb. ilyen elképzelései vannak, csak ő nem lóg naphosszat a számítógépén, meg azért megvan neki a közepes.

Azért viccesek az ilyen elképzelések. Ha jó munkát akarsz, akkor tanulj, menj jó egyetemre, és utána majd jogosan várod el. Addig igenis gyerekes a munkával kapcsolatos gondolatod.

Mást nem lehet tanácsolni. Ha meg lusta vagy, akkor bukj meg, és legyél egy nagy senki. Senkit sem fog érdekelni.

2015. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!