Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Lusta vagyok...

Mit tegyek? Lusta vagyok tanulni és nem is tudok.

Figyelt kérdés
Elég lusta vagyok tanulás terén is pedig tudom hogy kell. Suliból hazajövök kicsit lepihenek aztán kéne tanulni, de nem megy. Ha nagy nehezen leülök tanulni akkor mindig máshol jár az eszem pl. elolvasom az első bekezdést aztán csak arra eszmélek hogy nem is ott jár az eszem, észre se veszem ha másra gondolok. Eldöntöttem hogy hova szeretnék menni egyetemre viszont ott nagy szorgalom kell főleg orvosin. Zavar hogy megy a tévé (anya pont nézni akarja), zavar hogy anyánál van a laptop és én is gépezhetnék, zavar hogy a szomszéd délután áll neki fúrni (bár mostanság nem csinálja), zavar hogy nincs saját szobám stb. Szeptembertől 8.-os leszek és fontos a felvételi miatt is a tanulás. Tudom hogy kell tanulni, de nem köt le a tananyag, unalmas. Félek a középiskolától is mert ott már 7-8 vagy 9 órák lesznek, most max. 6 órám van de ha bent kell maradni 6.óra után én már nem tudok figyelni mert „lemerültem”. Tudtok valami tanácsot adni hogy ne legyek ennyire lusta?
2015. máj. 18. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
igen. nyáron menj el dolgozni egy mekibe. ne félj utána fogsz tanulni :D
2015. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
NORMÁLIS válaszokat kérek!!
2015. máj. 18. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
nem beszólásból írtam. TÉNYLEG menj el nyáron dolgozni,mert akkor meglátod,hogy ha nem tanulsz tovább milyen életed lesz.
2015. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

A Mekibe még nem mehetsz, ahhoz kiskorú vagy, de mehetsz napszámba akár ismerősnek meggyet, epret szedni egész nap, aztán jön a nyári szünet, le lehet dobni az uncsi könyveket és lehet menni kapálni a krumplit, tengerit. Aztán ott az uborkaszezon, hát az a legfrankóbb, mert azt egész nyáron lehet szedni, krumpliásásig.


Ne aggódj, a szüleid helyében csak egyszer hallanálak nyafogni, megszerveznék neked egy ilyen nyarat. Nem sok az, csak 3 hónap, valaki egy életen át ilyen alkalmi szezonális munkákból él. Szeptemberben megváltás lenne neked az iskolakezdés.

2015. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző,de igen diákmunkaként mehet mekibe. egyébként igen,jó módszer :-)
2015. máj. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most 13 éves. Így is mehet diákmunkára?
2015. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor megy 14.től. akkor is az a legjobb módszer,hogy dolgozik majd megjön akkor a kedve,hogy tanuljon :-) én is mentem meggyet szedni már 5re
2015. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!