Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mostanában elég sokat szorongo...

Mostanában elég sokat szorongok. Mit lehetne tenni? Valaki volt hasonló helyzetben.

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és az utóbbi időben (1-2 évben) egyre jobban azt érzem, hogy szorongok. Nem tudom, ez mennyire öröklődik, de az anyukám és a húgom is hasonló problémákkal küzdött, csak ők kaptak orvosi segítséget, valamint a tesómnak segített az iskolaváltás. Én viszont beszélni sem merek erről, mert félek, hogy azt hiszik, csak beképzelem magamnak. Ha társaságban vagyok, főként osztállyal, mindenféle mellékhatások lépnek fel, például gyomorgörcs, erős szívdobogás és tenyérizzadás,. Van, hogy megszólalni sem bírok rendesen, mert remeg a hangom és nem tudok normálisan levegőt venni. A mellkasom is szúrni szokott néha. Régen ezt annak tudtam be, hogy biztosan extrém félénk vagyok, de rájöttem, hogy ez így nincs rendjén, ennek biztosan valami pszichés oka van. Utálok iskolába járni és csak nagyon ritkán járok el valahová társasággal, pedig tudom, hogy kellene. Szeretek csak otthon lenni a szobámban. Nehezen építek kapcsolatokat is. A családomat nagyon szeretem, szóval nem velük van a gond, és van három legjobb barátom is. Nem tudjátok, mi lehet a bajom? Mert én érzem, hogy ez nem normális, hogy ennyire szorongok. Van valaki, aki hasonlókat élt át? Mit kéne tennem? Mostanában gondolkoztam azon is, hogy valószínűleg az osztályom miatt van, de nem tudom, hogy megérné -e iskolát váltani. Lehet, egy új társaság segítene. Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

2015. júl. 3. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj nincs azzal ha szeretsz otthon lenni. gondolom a 3 legjobb barátoddal néha kimentek az utcára és nem csak a lakásban ültök.

Marha nagy a nyomás 17évesen, a suliban is gödolom teljesíteni kell..


Ha sportolnál, az sokat segítene, ez tuti.

A szorögó szülőnek sajos nagy eséllyel lesz szorongó a gyereke is, de azért nem kell egyből gyógyszert szedni, mert lehet neked elég lenne a sport, egy kis pszichológusi beszélgetés( przrtem a suliba kell legyen) meg ami ezekre jó, és kicsit tudod kötrollálni, a meditáció, önszuggeszió, autogén tréning, agykontroll, ilyesmik.

Amelyik közelebb áll hozzád.


Higgy magadban! Minden jót!

2015. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legjobb barátaiddal megoszthatnád ezt. Ők nagyobb eséllyel tudnak segíteni mint egy idegen az interneten.
2015. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is ennyi idős vagyok, és pont ezek a tüneteim. Igaz én mellette pánikbetehg is vagyok, így ha nem kerülök ki abból a helyzetből ahol szorongok akkor rosszabbodik a dolog. Ha szeretnéd beszélgethetünk, nekem is jó lenne ha valakivel tudnék beszélni erről.

Minden jót!

Kata

2015. júl. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!