Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Menjek át teljes felmentésre?...

Menjek át teljes felmentésre? Vagy hogy legyen szerintetek?

Figyelt kérdés

3 évig gyógytestnevelésre jártam, ami annyit jelentett, hogy negyedévente elmentem egy alkalomra és megvolt az ötös testnevelésből, cserébe a gimis órákra nem kellett bejárnom.

De most, az utolsó évben egy új tanárt kaptunk, tipikusan az a fiatal "ki ha nem én" típus. Szóval most kötelező járni, amit kihagyunk, azt pótolni kell (???), meg ilyenek. És ott a foglalkozás úgy van, hogy van kedden, szerdán és csütörtökön, nekem 3x45 percre kell menni, egyszer duplaórára, egyszer szimplára. Beírtuk az órarendbe, hogy járok kedden és csütörtökön, ez volt az első, amit beírtam, előtte semmilyen különóra nem volt lefixálva (nyelvek, magyar, töri, táncpróbák), mert a tanár azzal jött, hogy a gyógytestnevelés mindennél előbbre valóbb (ezt próbálta olyanokkal megértetni, akik 3 évig az épületben sem voltak sokat).

2 hét után szólt, hogy csütörtökön ne duplaórára járjak, hanem szimplára, mert amúgy nagyon sokan vagyunk amúgy. Oké, áttettem egy különórámat, pedig a tanáraim fullon vannak, így már nehéz a variálás, a többi tanítványuknak is kialakult a délutáni órarend.

Erre tegnap nekem esett a tanár, hogy 5 gyógytestnevelés órát kell pótoljak, meg hogy miért csütörtökönként megyek, menjek szerdán. Mondtam, hogy az 5 mulasztott óráról igazolásom van, nem tudok még pluszban bejárni, meg pl. ha történelemről hiányzok, akkor nem kell pluszban ott ülnöm délután a suliban ezért.

A szerdai órára pedig mondta, hogy nem tudok akkor járni, mert különórám van, utána pedig estig táncpróbám. Kikelt magából, hogy a különórák az iskolai órák után vannak, minden hátrébb van, ez az elsődleges. Elmagyaráztam neki, hogy igen, de az én órarendemben kedd-csütörtök van, így beszéltük meg az első héten, más tanár sem pakolgat át csak azért diákokat egyik osztályból a másikba, mert az adott csoportban sokan vannak. Vagy van még rajtam kívül ott 26 másik ember, ne engem rakjon át, mikor az összes többi délutánom fullon van.

Annyira utálom azt az embert, egy nagyképű senki.

Anya azt mondja, hogy akkor menjek teljes felmentésre (igen, elintézhetnénk, mielőtt valaki megszólalna, hogy ez nem így megy). És így sem kéne a gimiben tartott tesi alatt a padon ücsörögjek, mert 2 van 1. órában, 1 pedig az utolsóban és olyankor a tesitanár elengedi a felmentetteket.

De az igazgatóhelyettes (neki kell leadni az ilyen papírokat) már lassan megőrül tőlem...

Nem tudom, hogy mit csináljak.

Nem lenne ciki, ha most hirtelen beállítanék, hogy hoppá, teljes felmentésem van?

17L


2015. okt. 21. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam annó, egyszerűen nem tudtam bezsúfolni 3 délutáni gyógytesit. Felmentettem magam orvos ismerőssel, én nem élnék lelki életet emiatt.
2015. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

A gerinced miatt jársz gyógytesire? Feltételezem, gerincferdülés miatt. Kár, hogy az első három évben szartak rá, mert ennyi idő alatt, ha tényleg bejártál volna legalább heti kétszer, már rég ki kellett volna "vasalódnia" belőled a gerincferdülésnek. Most pedig járhatnál a normál tesire, és nem kellene foglalkoznod a túlpörgött gyogyótornásszal.

Valóban fennáll még egyébként a gerincprobléma, ami miatt indokolt a gyógytesi? Lehet, hogy az lenne a megoldás, ha orvos ismerősöddel azt intéztetnéd el, hogy ne kelljen gyógytestnevelésre járni, járj a normál tesire.

Egyébként neked még az a szerencséd, hogy "csak" gyógytesire kell járnod, anno nekem a testneveléstanárnőm volt túlbuzgó, első évben nem tekintett felmentettnek, be kellett járnom tesiórára is, hiába jártam gyógytornára (és tényleg jártam, és egyenértékű volt egy tesiórával). Második évre sikerült összegyűjteni a bátorságunkat, és kértünk az iskolaorvostól külön igazolást.

2015. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, a papíromra azt hiszem, asztma van írva.

De amúgy azért lettem 9. félében az, most a gimis tesitanár próbált megbuktatni.

Nem járnék be normál tesire. Sportolok, mozgok eleget, de nem parancsra.

2015. okt. 21. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eddig se valós ok miatt voltál felmentve, akkor felesles további lelkiismereti problémát generálni ebből, mentesd fel magad és kész.
2015. okt. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk simán kivágtak volna a papíroddal. Táncolni tudsz?
2015. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Meghánytam-vetettem magamban. A fentiek ismeretében, igen, halál ciki lenne, ha teljes felmentést kérnél, miközben táncpróbára jársz.

Nem minden fekete-fehér, úgyhogy nem akarlak letámadni, nem ez a szándékom. Csak lehet, hogy egy kicsit át kellene értékelned a saját hozzáállásodat olyan dolgokhoz, amikhez nincs kedved, de a rólad kialakított képet nagyon tudják befolyásolni mind a tanárokban, mind a diáktársaidban. A tesitanáraid biztosan nem kedvelnek, de nem biztos, hogy csak bennük van a hiba.

Döntsd el, fontos-e neked, hogy milyen véleménnyel vannak rólad úgy általában. Ha nem zavar, hogy mindenki fennhéjázó öntelt hülye p..nak gondol, akkor kérd a felmentést. Ha esetleg úgy érzed, képes vagy olyan magatartásra, mint az alázat, vagy legalábbis annak az imitálása, akkor esetleg valamelyik tesitanár felé békülő lépéseket tehetnél.

Bárhogy teszel, előbb-utóbb majd csak lenyugszanak a kedélyek.

2015. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Végül kértem a felmentést, jövő héten mehetek a papírért.

Persze, fontos, hogy mit gondolnak mások, de az fontosabb, hogy legyen időm az egyéb dolgaimra, minthogy heti 3 alkalommal ott szerencsétlenkedjek egy elviselhetetlen embernek.

2015. okt. 23. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, ha tudod, hogy az iskolaorvos a tesitanár vagy ofő, vafy ajár egy iskolatársad jelzése után kérheti szakorbosi vizsgálatodat, ahol ha kiderül, hogy nincs bajod, az igazolást kiállító orvost vonják fekelősségre. Nálunk komolyan veszik, minden felmentettet jelenteni kell az iskolaorvosnak.
2015. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is, az iskolaorvos küld el utána a gyógytestnevelésre. Ő állítja ki a papírt is.
2015. okt. 23. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!