Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortól lehet egy lányra azt...

Mikortól lehet egy lányra azt mondani, hogy vásárlásmániás? A szülőknek ez mennyire tűnik fel?

Figyelt kérdés

Eddig nem olyan életünk volt, mint most.

Szóval nem tehettem meg, hogy hetente márkás üzletekben vásároljak, oda inkább akkor mentem, amikor nagyobb akciók voltak. Amúgy leginkább turikban vásároltam, de ez nem azt jelenti, hogy ízléstelen dolgokat vettem volna fel.


Viszont most más a helyzetünk és azt veszem észre, hogy boldog vagyok, amikor vásárolok. De tényleg, olyan eufórikus, amikor fizetek és megkapom a csomagokat, vagy nem is tudom. Már akkor is örülök, ha csak belépek egy boltba, vagy neten vásárolok, hogy vajon miket találok majd...

Meg a boltokban elveszítem az időérzékemet. Több lyukasórám van egy héten és a sulim elég központi helyen van. Ha van szabadidőm, mint elmegyek nézelődni és múlt héten is volt olyan, hogy teljesen elszaladt az idő, pedig azt hittem, hogy csak fél órája nézelődök.


17 éves lány vagyok, semmilyen más kóros szenvedélyem nincs.


2016. jan. 23. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem attol fugg mennyit koltesz..ha eszszeru keretek kozt "boldogitod" magad nem mondanam manianak.
2016. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyot téved. Nem az összeg szabja meg, hogy mániákus vásárló vagy-e, hanem az, hogy szükségből és ésszerű keretek között vásárolsz-e, vagy belső kényszerből és olyan rendszerességgel és mennyiségben, amit nem tudsz hasznosítani az életedben.


Az ár a minőség útmutatója, semmi köze nincs ahhoz, hogy mániája van-e az embernek. Ha én veszek egy 30.000-es kabátot, 20.000-es cipőt, meg 3 10.000-es felsőt, akkor elköltöttem egy valag pénzt, és alig vettem valamit, de a minőségre ügyeltem.

Ugyanakkor ha elköltök ugyanígy 80.000 ft-ot, és abból veszek 30 felsőt, amiből 15-öt fel sem veszek fél éven belül, ott már baj van!


Az a mánia, amikor vásárlás NÉLKÜL nem vagy boldog, és olyan mennyiségben halmozol fel tárgyakat, amire nincs semmiféle szükséged. Ha a vásárlás boldoggá tesz, az természetes.

2016. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

Ha bírod anyagilag annyit költesz amennyit akarsz szerintem.

Arra van a pénz, hogy szórjuk ;)

2016. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!