Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, akiknek a gyerekei...

Szülők, akiknek a gyerekei 9-10 osztályosok (1-2 osok a gimiben)! Hány órát tanul 1 nap a gyereketrk? És hányas átlaga van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

3,4.


Napi 1-2 óra tanulás. Néha több. Nagyon lusta szegény...Rengeteget rontott.

2016. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

En nem szulo vagyok, de remelem valaszolhatok.

9. osztaly, valtozo, atlagosan fel ora, van amikor csak a szunetekbe futom at az anyagot, es otthon semmit, de van amikor 2 orat tanulok egy sima dolgozatra vagy tzre. 4,8 volt felevkor az atlagom, kb ezt tartom. Orakon figyelek legtobbszor es igy otthon nem igenylek sok idot.

2016. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a szabály, hogy a szüleim sose ellenőriznek, hogy mennyit tanulok, amíg a jegyeim rendben vannak és mindig renben voltak, pegid általános 5. osztálytól nem tanultam otthon semmit, pedig elég jó gimibe jártam és végül jó érettségim is lett.

Szóval azt tanácsolom neked is, hogy amíg a jegyei jók, addig ne nagyon foglalkozz azzal, hogy mennyit tanul, a másik meg, hogy ez gyerekfüggő, hogy mennyi tanulás kell neki. Van aki jobb képességű annak kevesebb és van aki rosszabb képességű, annak pedig több.

2016. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

0.os vagyok

Altalaban 2-3 orat tanulok. Kettannyelvu osztalyban kezdtem iden,tehat az idegen nyelvet a matek es a tori szaknyelvvel egyutt kell elsajatitanom. Azonban az is elofordul,hogy kevesebbet tanulok,ebbe a 2-3 oraba beleszamoltam a gyakorlast,ismetlest is.

Az atlagom 5,0 volt.

2016. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem tudom, hogy például 20 oldal történelmet, hogyan lehet megtanulni 1-2 óra alatt a másnapi a dolgozatra, hogy ha előtte valaki ki sem nyitja hetekig a könyvet, füzetet.

Én sem vagyok szülő, változó a tanulásom mennyisége. Van amikor semmi, van amikor 3-4 óra. Attól is függ mennyit adnak fel. Általában töltelék az egész lecke. A szövegek megtanulásával sosem volt bajom, nekem kb. 5 perc 2-3 oldalnyi anyag. Nem mondom, hogy szóról szóra tudom, de olyan 95%-ban ugyanazt elmondom ami elhagyta a tanár száját. Egyébként nem túlzottan szeretek tanulni, ha sokat ülök valami felett az általában azért van, mert nem az anyagra figyelek, hanem elkezdek közben valami mással foglalkozni. Nekem a reál tantárgyak húzzák le mindig a jegyet, például a kémia volt ilyen, a végén történt valami csoda és utolsó évben jobb jegyet adott a tanár. Biztos rászokott a fűre vagy valami ilyesmi. Fizika nem a kedvencem még, ott általában meg kell tanulni ami le van írva a könyvben, viszont a számolás annyira nincs túlbonyolítva. A matematikát szoktam érteni, ott se vagyok persze ötös a figyelmetlenségeim miatt, de nem is cél az ötös belőle, bőven elégedett vagyok ha megvan a négyes. Kilencedikben semmit se tanultam, akkor 4,0 voltam, év végén meg 4,1. Tizedikbe tanultam egy picit, akkor 4,6 voltam. Most is ennyi próbálok lenni tizenegyedikben. Ha javítok tesiből meg rajzból, akkor jobb is lehetek még.

Én azt tudom mondani, hogy a tanulás elsősorban az összefüggések megértésén múlik és nem a könyv felett eltöltött idővel van összefüggésben. Ha érted miről van szó, átlátod amit kell, akkor anélkül is lehet jó jegyet kapni, hogy bemagolnád. Persze van amit meg kell tanulni, de dolgozatok előtt egy-két héttel ha elkezdesz apránként ismételni, akkor általában le lehet redukálni a tanulással töltött időt.

2016. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A fontos tantárgyakból (irodalom, nyelvtan, matek, angol, informatika) 5-ös vagyok, a többit leszarom, azok nem számítanak, főleg az ilyen tesi, ének stb. hiszen ezek kamutantárgyak.

Napi 20-30 percet foglalkozom általában a tanulással, néha 1 órát.

2016. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

"Azért nem tudom, hogy például 20 oldal történelmet, hogyan lehet megtanulni 1-2 óra alatt a másnapi a dolgozatra, hogy ha előtte valaki ki sem nyitja hetekig a könyvet, füzetet. "


Mondjuk egy jó memória kell hozzá? :D

20 oldal amúgy semmi szerintem. Én 40 oldalakat tanultam meg ennyi idősen 2-3 óra alatt (ennél többet mindig is lusta voltam tanulni), mégis mindig 5-öst kaptam, vagy nagyon rossz esetben 4-est. Pedig tényleg bele se néztem előtte. Jó tanuló létemre mindig is híresen lusta voltam.

Nyilván ez nem mindenki számára egy teljesíthető szint, de azért nehogy már olyan ritka legyen az, hogy valaki jó képességű, hogy így el kelljen rajta csodálkozni...

2016. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Azért nem tudom, hogy például 20 oldal történelmet, hogyan lehet megtanulni 1-2 óra alatt a másnapi a dolgozatra, hogy ha előtte valaki ki sem nyitja hetekig a könyvet, füzetet. "

Ha figyelsz órán, és néha-néha ismételsz (elolvasod az addig leírt anyagot egyszer), nem kell egyik napról a másikra megtanulni 20 oldalt.

2016. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha dolgozat lesz, akkor átolvasom párszor az anyagot, ha TZ, akkor ki is dolgozom, ha meg felelés, akkor szünetben 1x 2x átfutom a füzet tartalmát. 4.5 körül mozgok és 10.-es vagyok.
2016. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy észrevettem itt is megvannak a napi 1-2 órát tanulók mégis közepesen teljesítők és az "én sosem tanulok mégis hozok egy 4,5ös átlagot".


Elég érdekes oktatási rendszerünk lehet...

2016. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!