Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A húgom most kamaszodik, 12 éves. Kitűnő tanuló volt eddig, okos, értelmes gyerek, de most egyre jobban rontja le a jegyeit. Nem érdekli semmi más, csak egy játék a neten és a facebook. Nagyon szerelmes egy fiúba és körülötte forog a világ.

Ez nem is lenne baj, mert ezzel minden kamasz megküzd. A probléma viszont az, hogy ha hazajön és anya megkérdezi, hogy írnak-e valamiből a héten, kell-e valamire tanulni, mindenre az a válasza, hogy nem. A szemünkbe hazudik inkább, minthogy leüljön tanulni, mert tudja, hogy olyankor pár napra pl eltiltja anya a tabletjétől (amit szintén imád nyomkodni...) vagy a géptől. Ha szembesítjük a hibáival, akkor arra fogja, hogy "de hát kamasz vagyok, mindenki ezt csinálja az osztályban, és nem bocsánatot kér, hanem még neki áll feljebb, mert mi az, hogy a felnőtt beleszól a dolgába, mert ő megbocsásson mindenki, most épp tinédzser...).


Nem akarjuk elrettenteni sem meg túl komoly büntetést sem kiszabni, de erről a hazudozásról valahogy le kellene állítani.

Pl. múltkor azért tagadta le, hogy matekdogát írnak, mert hétvégén nem tanult rá, és a doga előtti napon tánca volt, és azt hitte, biztos nem engedik el táncolni, ha bejelenti, hogy holnap dolgozat...


Apa nem áll ki mellettünk, szerinte hagyjuk rá az egészet, ha 3-ast kap, akkor 3-ast kap, aztán ha megbukik, hát megbukik. De ez egy 12 évesnél még nem működik (szerintem), legfeljebb egy gimisnél, aki már felfogja, hogy magának tanul, nem pedig a szüleinek.


Ha anya valamitől eltiltja (pl. nincs egy hétig tvnézés), akkor apa máris megy és vigasztalja, hogy jaj ne legyél szomorú, majd néha nézheted...

Így ellentétes szülői felfogással igencsak nehéz, és apum nem látja be, hogy nem megoldás, ha ráhagyjuk a gyerekre a dolgokat még.


Esetleg ha valakinek van valami ötlete, hogy mit lehetne tenni ebben a helyzetben, azt szívesen venném...


Én vagyok a nővére.



2016. márc. 7. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Ezt alapvetően anyukádnak és apukádnak kellene megbeszélnie, és következetesen kezelnie.


Te, mint testvér nem sokat tehetsz.

2016. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

14 évesem van itthon, de már tavaly is ez volt a mi problémánk is. Két dolgot tettünk:

a) kapott egy -tól-ig időt, amíg gépezhet. (hétköznap 2 óra 7-9-ig. Rooteren eszköz/net lehet szabályozni) Ő adta meg az intervallumot, a két órát én javasoltam. Ha nem tetszik neki, akkor nincs net.

b) ráhagytam a tanulást. Én elég vaskalapos vagyok, a nevelőapja javasolta, h döntsem el, mi a fontosabb: a jó kapcsolat a gyerekkel v az, h 1-2 évig rosszabbul tanul. Nálunk is hazudozás ment hazudozás hátán is még most is sokszor kapom rajta, de már nem a tanulmányi miatt kamuzik.

2016. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Én ebben az esetben biztos, hogy máshonnan szereznék infót ha a leányzó minden várható dolgozatot letagad. Talán egy megbízható osztálytárs (értsd: aki nem tagadja le otthon) anyukája, apukája, vagy talán az osztályfőnök lehet segítség. És büntitől függetlenül csökkenteném a számítógép, tablet használatát.
2016. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Van valami közös programotok? Valami csajosra gondolok (pl. menjetek el csak úgy ruhát próbálgatni, vásároljatok körömlakkokat, otthon készítsétek el egymás körmét, bonyolúlt sütik készítése, kezdjetek el horgolni, stb). Már csak azért, hogy kihozni őt a net világából, ne csak ez érdekelje. Csináljatok közös programokat, kerüljetek közelebb egymáshoz, akár anyukátokkal is közösen lehet programozni. Ha közelebb vagytok egymáshoz, a tanulásban is megváltozhat, ajánld fel a segítségedet, hogy mindennap átnézitek a leckét.
2016. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az egyik gyerek anyukájától értesülünk rendszeresen a dolgozatokról, határidőkről stb, szóval ez a része nem hibádzik.

Ez az internetkorlátozásos dolog megy nálunk, bár eddig nem intervallumosan volt, hanem egész nap, de este 9-ig. Viszont ezt is kijátssza.

Ez a 2 órás idő tetszik, mondom is itthon.


Tudom, hogy én nem tudok tenni ellene semmit, viszont ötketek után kutatok, hogy hátha valamelyik apának is tetszene és egyetértene végre velünk.


A ráhagyás sajnos lehetetlen, ugyanis annyira nemtörődöm stílusú a tesóm, hogy ha nem szólnánk rá, hogy tessék fogat mosni és megfürdeni, akkor ellenne úgy egy hétig. Nem igénytelenségből, hanem mert elfelejti random a dolgokat és ilyen furcsa személyisége van.

2016. márc. 7. 15:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Próbálok programokat szervezni, utazást, sétálás, fagyizás/sütizés, hogy kicsit kimozduljon, de mindig épp azt utálja csinálni, amit előző nap megbeszéltünk, hogy csinálni fogjuk. Vásárolni nagyon utál... :-) Még.
2016. márc. 7. 15:08
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Már ne is haragudj, de persze hogy hazudik, ha folyton eltiltják mindentől mikor igazat(!) mond! Gondolom ismered a mondást, aki tiltással nevel, hazudni tanít. Anyukád fordítva ül a lovon. Ha mindenáron büntetni akar, akkor akkor büntessen amikor hazudik. De mondjuk jobb lenne, ha leülnének és megállapodnának, hogy mehet a játék, de csak ha megvan a tanulással, és mondjuk anyuka megígéri, hogy beszünteti a tiltogatásokat, ha eztán igazat mond a pénteki matek dogáról. Persze azt is lehet játszani, hogy rádobtok az egészre még egy lapát sz_art és a háta mögött rendezkedtek, de annak borítékolhatóan rossz vége lesz.
2016. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%
Jó lenne, ha szülők egy csapatban játszanának. Anyukádnak és neked is be kéne látnod, hogy az iskolában rendkívül kevés hasznos tudást lehet elsajátítani.
2016. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
A büntetés szerintem fontos, persze nem túlzott mértékben, de a hazudozásért kijár. Üljetek le apukáddal és beszéljétek meg vele, hogy ha nem is ért egyet veletek, de ne a húgod előtt mondja és főleg ne engedje meg amit anyud megtilt. A net lekorlátozása remek ötlet. Ha tudjátok, hogy mikor miből írnak, esetleg egyszer egyszer a leckét is elkérhetnétek és szúrópróba szerűen ellenőrizhetnétek. Valamint érdemes lenne leülni a húgoddal is és szépen elmondani az új szabályokat, megmagyarázni, hogy a hazugságért nagyobb bünti jár, mint a nem tanulásért.
2016. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

Ha a fiú körül forog a világ, akkor miért nem akar vásárolni?

Facebook egy belépő a szociális életbe, sajnos erre én is későn jöttem rá. Ha a többiek azt a játékot játsszák, ha a többiek azt a filmet nézik, akkor neki is hagyjátok.

Ha most nem tanul azt még kijavíthatja, viszont ha kamaszként kiközösítik, megutálják, annak a nyomait élete végéig viselni fogják. Legalábbis ebből az oldalból kiindulva.

Jelenleg fontosabbak a hülyeségei mint a tanulás. Hogy megtalálja magát, kialakuljanak az érdeklődési körei.


" Ha szembesítjük a hibáival, akkor arra fogja, hogy "de hát kamasz vagyok, mindenki ezt csinálja az osztályban, és nem bocsánatot kér, "

Nem a főnökei vagytok, hogy "Igen uram, hülye voltam".

Ki mikor kért bocsánatot bárkitől aki kérés nélkül elmondta mit nem szeret benne?

2016. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!