Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorban ez normális?

Kamaszkorban ez normális?

Figyelt kérdés

Ha veszekszik valakivel a családban és nagyon ideges lesz, kiabál, káromkodik, ajtót csapkod, dobálózik, nekimegy a másiknak, lefogják. Régebben rendszeresen volt ilyen, még a kamaszkor előtt is, most már csak ritkán.

(amúgy is nagyon könnyen ideges tud lenni már jóval a kamaszkora előtt is ilyen volt, de több ingerlékenyebb ember is van a családban, szóval ez inkább genetika lehet)


2016. ápr. 15. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem genetika. Rossz viselkedési minta, amit eltanult. Ingerültnek lenni normális. Az, hogy mit kezd vele már nem biztos. Kiabálni, káromkodni, esetleg ajtót csapkodni szoktak a tinik, és valahol itt van a határ is nálam. Nekimenni a másiknak elfogadhatatlan, és súlyos következménye kéne hogy legyen!
2016. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Kiabálni, káromkodni, esetleg ajtót csapkodni szoktak a tinik"


minden nap? kb. 12-13-14 éves koromban (szinte) mindennap volt ilyen. De még mostanában is szoktak ilyenek lenni, csak ritkábban. Többször is volt, hogy karmolásztam, ütöttem magam, vagy a falat (persze komolyabb bajom nem lett) az utóbbi egy évben, hónapokban. Pedig lassan 17 leszek. Arra emlékszem, hogy legalább 10 éves korom óta eléggé ingerlékeny vagyok.

2016. ápr. 15. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Meg rendszeresen bezárkóztam. (csak aztán elvették a kulcsot)


meg kisebb dolgok is nagyon fel tudnak idegesíteni. pl. elrontom a hajam.


meg mindig is nagyon érzékeny, sértődékeny, nehezen (inkább soha) felejtő voltam.

2016. ápr. 15. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológus sokat tud segíteni, ha te magad is szeretnéd ezt rendbe tenni az életedben. Nem támadásból, komolyan mondom. A düh levezetésének, a feszültségek oldásának számtalan módja van. Érdemes lenne tanulnod erről. És igen, nekem is volt már olyan napom, amikor az elbszott hajam miatt még egyetemre sem mentem be, pedig semmi drasztikus nem volt, csak kiborultam. Ilyen van. De nem minden nap. Ha állandósult a problémád és befolyásolja a mindennapi életed ilyen szinten, akkor tegyél ellene! A te felelősséged, nem másé! A te életed, és ha nem teszed rendbe a legjobban te szívsz miatta. Lépj!
2016. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, török-zúzok ha dühös vagyok, én anyától tanultam el, ő pontosan ugyanezt teszi mióta az eszemet tudom (majd mikor elkezdtem, idegbetegnek titulált és közölte hogy normális ember ilyet nem csinál *taps*)

én azon szoktam felhúzni magam mikor egymás után sokszor nem sikerül valami, pl a hajam egyik fele gond nélkül begöndörödik, aztán a másikon szószerint 5-6x áthúzom a vasalót (anno azzal göndörítettem) és szög egyenes marad, na akkor anyázok, ennek ellenére wowban szabályosan 100+-szor nekimegyek egy-egy bossnak, mert ha valami nem sikerül de látok egy kis haladást akkor nyugodt maradok.

Ezen sajnos nehéz változtatni, főleg mert mikor elönt az ideg az ember semmi másra nem tud gondolni.

2016. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!