Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Elengednétek egy 16...

Szülők! Elengednétek egy 16 éves fiút Budapestre?

Figyelt kérdés

(vagy Debrecenbe) Most júniusban leszek 16. Egy barátommal mennék, aki 18 éves, de anyáék ismerik 3-4 éve őt, és a családját is. Reggel 7fele indulnánk, és este jönnének haza olyan 7óra körül induló vonattal. Városismeretünk mind a kettőnknek van. Voltam már Budapesten úgy, hogy egy szülő felrakott a vonatra, és az unokatesóm meg leszedett. Most egyedül tennénk meg ezt az utat. Ti elengednétek a gyereketeket? Ha nem, akkor miért?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 2. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném a gyerekemet, hiszen nyilván úgy neveltem, hogy 16 évesen felelősségteljes legyen és tudjam, hogy tud vigyázni magára. Budapest azért nem a pokol maga, én itt élek 21 éve lányként, és nem tartom veszélyesebbnek, mint más helyeket. Ha megbízható barátoddal mész, akit ismernek a szüleid, ráadásul idősebb is nálad, az pozitív dolog. Én annyit mindenképpen kikötnék, hogy ha odaérsz, hívj fel, jelentkezz be a nap közepén is, illetve a vonat indulásakor is hívj fel. Amúgy az sem mindegy, honnan mentek, milyen messziről :)
2016. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Én budapesten nőttem fel, kedves, emberszerető gyerek vagyok, (17) de még így is 2x raboltak ki, és vertek meg. De szerintem, ha elkerülöd a rossz környékeket nem lessz gond:) nem is tudom összeszámolni, hány idegen ember segített haza, amikor full részegen nem tudtam hol is vagyok pontosan:D
2016. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Egy nem elhanyagolható kérdés: HOVA mentek és MIT CSINÁLTOK Budapesten (vagy Debrecenben)??
2016. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Debrecenben a forum környéken mászkálnánk, illetve ott bent a városban.

Budapesten pedig városliget, plázák, Bikás park, ilyen helyek. :)

2016. máj. 2. 18:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy Nyíregyházáról lenne az induló. Debrecen az nem is olyan nagy táv, de Budapest már inkább.
2016. máj. 2. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen elengedném.
2016. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok vidéki kollégista van Budapesten, 14 éves koruk óta járnak oda vonattal, hétvégére haza, és ott élik a mindennapokat, szülői felügyelet nélkül. Szerintem boldogulni fogtok 1 napig :) Szóval én elengednélek, engem is elengedtek anno. És kollégista is voltam.
2016. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!