Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne egy kamasz fiú...

Hogyan lehetne egy kamasz fiú hozzáállását megváltoztatni a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Nem buta, de nem látja értelmét a középiskolában megtanulható dolgoknak, és elég rossz jegyei vannak. Engem, mint szülőt nagyon aggaszt,de hiába ösztönzöm vonzó célokkal( jogosítvány költségének kifizetése, ha 4-es lesz az átlaga.. stb.)nem hat rá semmi. miben reménykedhetek? Ki fogja nőni?

2016. máj. 30. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Én a sajátomat tavaly elküldtem egy olyan céghez dolgozni, ahová felvesznek embert már 8 általánossal, hogy lássa mi vár rá, ha nem végzi el a középsulit. :)

Azóta igyekszik :D

2016. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rajta változtatni
2016. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nem tudok. Hiába olvasok pszichológia könyveket, kapok ötleteket, stresszelek, fenyegetőzöm, semmi nem használ.Végig kell járnia a maga útját, és megtapasztalni mire megy tanulás nélkül?
2016. jún. 1. 11:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén. Ha átlagos kamasz, akkor tizenegyedikre megjön az esze, és az utolsó évben összekapar annyit, hogy a szerinte megfelelő irányba elindulhasson.

Ha gyötröd, csak besokall, és még kevesebbet foglalkozik a tanulással. Beszélgess vele másról, a tanárok stílusáról, ki a jófej köztük, kivel nem jön ki, milyenek a csajok feléjük , szeretne-e nyáron dolgozni, stb.

2016. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
én 12. ig nem tanultam semmit mert nem láttam értelmét majd majd elmentem egyetemre ott szín ötös voltam mindenből mert ott azt tanultam ami érdekelt.
2016. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert nem érdekes neki az anyag, nekem pl kellett művészettörténetet tanulnom, elolvasom 2-5-10-szer és semmi nem marad meg mert unalmas és nem látom értelmét/hasznát (kb csak azokat jegyeztem meg amiről láttam filmet vagy alapból ismertem valamennyit belőle), míg egy érdekes tárgynál elég egyszer elolvasnom és tudom, próbálj olyan anyagokat keresni neki amik érdeklik, én pl kiskoromban national geographic függő voltam mert ott érdekesen magyarázzák el a dolgokat, biztos sok tananyagról csináltak már valami jó filmet/műsort.
2016. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 klopusz ***** válasza:

Én nem piszkálnám - mint ahogy a saját gyerekeimet sem.

Pontosan abban a korban vannak, amikor kilátástalannak látják a helyzetüket, keresik a helyüket és tesznek a tanulásra magasból. Nagylányomat sem érdekli a tanulás különösebben. Egy ideig én is próbálkoztam fenyegetéssel, zsarolással, de beláttam, felesleges. Amíg ő nem dönt úgy, hogy érdemes nekidurálnia magát, addig semmit sem tehetünk mi, szülők.


És magunk között szólva: a tananyag igen nagy hányada valóban teljesen felesleges az élet további részében :)

2016. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
...No de az általános műveltség? ...Ma már ez sem kell?
2016. jún. 7. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát az is megérne egy misér, hogy mit kellene manapság általános műveltségnek nevezni.

Szerintem legfontosabb a lelki egyensúly a mértékletesség és az együttműködő képesség. Ebből már kihozhat egy boldog életet, de az iskolában nem sokat tanítanak ezekről. (Tiszelelt a kivételnek.)

A felnőttkori sikeresség kb 20 %-a az IQ 80 % pedig EQ függő. (EQ= érzelmi intelligencia)

2016. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

misér=misét

bocsánat!

2016. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!