Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiamnak bedagadt az...

15 éves fiamnak bedagadt az egyik foga, de nem engedi az orvosnak, hogy kihúzza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy foga, amit gyökérkezelni kellett régen, azóta letört (nem szólt...), tegnap voltunk fogorvosnál ellenőrzésen, akkor szólt az orvos. Azt mondta, nem lehet megmenteni, csinált röntgent is, gyulladás is látszik körülötte, megkopogtatta, majd kiugrott a fiam a székből.

Viszont nem.akarja engedni, hogy kihúzzák. Hogyan tudnám rávenni? Húzták már valaki gyerekének maradó fogát?


2016. jún. 10. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem igen, gyerekként. Majd ha fáj neki éjjel nappal, akkor engedni fogja
2016. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem igen tudsz mást tenni,mint megvárjátok,hogy annyira fájjon.Akkor majd könyörgni fog,hogy húzzák kim
2016. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Én elvinném a fogorvoshoz, és addig ott maradnánk, amíg meg nem engedi. Amúgy meg te vagy az anyja, te tudod mi a legjobb neki, és ha muszáj kihúzni, akkor muszáj.
2016. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát én inkább a fiad helyzetével tudok azonosulni itt, 17F vagyok és pár

hónapja 2 letört örlőfogamat húzták ki. Először is mi tartja vissza, a fájdalom vagy a maradandó fog elvesztése? Ha a fájdalom, kérjetek érzéstelenítő injekciót, úgyse lesz kellemes de fájni kevésbé fog, meg amúgyis lassan férfi, ezt ki kell bírnia. Ha a másik ok, azt tudhatja hogy egy letört, begyulladt fogat sehogy se lehet menteni, ha tovább bennmarad a rohadó csont az ínyben egyrészt a körülötte lévő fogak is veszélybe kerülnek, másrészt fogciszta alakulhat ki ami a világ egyik legfájdalmasabb élménye.

Döntse el hogy inkább kibírja azt a 10 percet a fogorvosi székben, vagy szenved vele élete hátralévő részében (mert magától kiesni sem fog).

2016. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ez nem nevelés kérdése, második, de ne zavarjon.
2016. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Türelem. Nem fog elmúlni magától, ebben ez a szép. Ne kapjon fájdalomcsillapítót otthon. Nem adok 1-2 napot és fel fogja adni. Ez nem múlik el. Soha. Megtörik és akkor engedni fogja. Előbb -utóbb szembe kell néznie vele. Annyit mondanék, hogy minél tovább vársz, annál jobban fog fájni, szólj, ha mehetünk. Aztán ennyi, várok. Jönni fog! N32
2016. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
84%
Az a baj, ha gyökérkezelt, akkor ugye nem fáj, csak a gyuladt szövetek a környékén. Mondd neki, ha túlélte a gyökérkezelést, akkor a foghúzást is túl fogja. Ha nem volt elhalva még a gyökér, akkor annak a kiszedése fájdalmasabb, mint a foghúzás. Fenyegesd meg, hogy elmondod a haverjainak, milyen gyáva. Előbb-utóbb ki kell szedni, átterjedhet a gyulladás más szövetekre is, nincs mese, muszáj. Ha tovább húzza, akkor majd csak szájsebészeti műtéttel lehet kivenni, ami sokkal nagyobb szívás lesz.
2016. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem mond semmit, azt sem, hogy mikor tört le és hogy miért nem szólt. :(

Ma megyünk vissza 7-re a fogorvoshoz, de szeretném, ha nem erőszakkal kellene visszavinni.

Neki is az egyik alsó őrlőfoga az.

Szerintem a foghúzástól is fél, meg attól is, hogy fogatlan lesz. De mondtam neki, hogy megbeszéljük az orvossal, hogy hogyan lehet pótolni és megcsináltatjuk.

Köszi a válaszokat!

2016. jún. 10. 11:14
 9/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
54%
Ja, igen. A "más szövetek" mondjuk lehet maga a csontágy is. Az elég ijesztő, hogy majd a szájsebész vésővel szedi ki az elhalt csontot az állkapcsából. Mindezt persze ébren, helyi érzéstelenítéssel, nehogy azt higgye, hogy ilyen műtéteket altatásban csinálnak.
2016. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
el kell neki magyarázni, hogy mi lesz, ha nem hagyja, hogy kihuzza a doki...én mutatnék képeket, videot rola...
2016. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!