Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most mit vár tőlem?

Most mit vár tőlem?

Figyelt kérdés
Édesanyám nemrég közölte hogy jó módomban nem tudom hogy mit csináljak és egésznap csak döglök. Hogyan tehetném magam hasznossá? Nem kérekkioktatást hogy ne gépezzek annyit, mert nem viszem túlzásba.Gondoltam arra h a nyáron megtanulnék főzni, de anyunsk nincs ideje tanítani. Tudnátok írni egy listát h mire gondolhatott? Pl hogyan tudnék besegíteni neki úgy h legközelebb ne mondja már h milyen lusta vagyok. Bocsánat ha rossz kategóriába írtam, csak gondoltam ezt olvassák a szülők.

2016. jún. 16. 15:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, és van olyan hasznos elfoglaltság ami szórakoztató is egyben, és esetleg tudnék vele olyantapasztalatot szerezni amit hasznisíthatok később? ( mondjuk mimt a már említett főzés )
2016. jún. 16. 15:37
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

1. keress diákmunkát, hidd el, jó érzés pénzt keresni

2. nézd meg, anyukád mivel tölti otthon a "szabad" idejét, és lepd meg azzal, hogy mire hazaér, elvgégzed helyette (csak föl ne gyújtsd a lakást valamivel). Listát vársz? :D Hát ez édes. Pucold ki a kádat, vaslaj ki, főzz egy egyszerű kaját vacsorára (melegszendvics megteszi elsőnek), porszívózz föl, pakolj szépen össze, töröld le a port, locsold meg a virágokat, tutod, amiket anyukádtól szoktál látni az elmúlt tizen-valahány évben nap mint nap. Én konkrétan a mai napi emlékszem, mekkorát nőtt anyám a szememben, mikor először pucoltam vécét, és rájöttem, hogy eddig mindig ő szokta ezt csinálni!!!

2016. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

"de anyunsk nincs ideje tanítani"


Pont azért, mert annyi dolga van. Vegyél le a válláról néhányat, és máris lesz ideje rád.

Pl pórszívózás, portörlés, teregetés, mosogatás...stb ezt minden kamasz meg tudja csinálni.

És máris lesz anyukádnak ideje rád is...

Egyszerűen figyeld, mit csinál. Amit te is meg tudsz csinálni, azt "vedd ki a kezéből", csináld meg helyette. Erre gondolhatott.


Nem tudom,lakásban vagy házban laktok. Van-e tesód, van-e háziállat...

2016. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tesó és háziállat nincs, 13 éves vagyok, nem tudom kapnék e munkát, de a többi meglesz köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 16. 15:49
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Munkát nem fogsz kapni még. De én ilyenkor nyáron, amikor még nem kellett melózzak, akkor minden szünetet azzal kezdtem, hogy kiszortíroztam a szobámból a felesleges ruhákat, papírokat, tanszereket, mindent, ami a tanév alatt felhalmozódott és amire nem volt a tanítási idő alatt energiám.
2016. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan munkát még nem fogsz kapni, de ismerősöknek kutyát sétáltathatsz, vagy bevásárolsz, stb. Otthon ha van kertetek, akkor ott is tudsz segíteni, (locsolás, fűnyírás, sepregetni, parézni), vagy a lakásban( porszívózás, sepregetni, felmosni, portörlés, mosogatás). A vasalást, ha még nem mutatták, akkor kihagynám, mert gyorsan tönkre lehet tenni a ruhát.
2016. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatás, takarítás. Kérdezd meg Tőle, hogy miben tudnál segíteni, ebéd után ajánld fel, hogy elmosogatsz, biztos jól esik majd neki.
2016. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Délután kiporszívóztam a lakást, és tényleg örült. A selejtezés megvolt, vasalni tudok egyébként. Köszi mindenkinek, ezek jó ötletek
2016. jún. 16. 18:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy!! Csak igy tovabb!! <3
2016. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A főzés sem rossz ötlet, viszont ennyi idősen tényleg jó lenne, ha ő tanítana. Nagymama esetleg? Vagy ha csinálsz neki szabadidőt azzal, hogy elvégzed a munkát helyette, majd lesz neki rád.
2016. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!