Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Már nem bírok a...

Mit tegyek? Már nem bírok a 12 éves fiammal.

Figyelt kérdés

Pár hónapja egyedül nevelem 4 gyermekemet, jelenleg a szüleimnél lakunk de csak 1-2 hétig.

Van egy 12 éves fiam. Pár hete nagyon sok gond van vele. Visszabeszél, hisztizik, beszólogat az embereknek. Semmit nem csinál, a szoba mintha bomba robbant.. Az apjuk mindent megengedett nekik, ő se csinált semmit, ezért is váltam el.

A szüleimmel megbeszéltem hogy nem kell helyettük pakolni de "szegény gyerekek" "nyári szünet van miért dolgoztatom őket" stb. Szerencsére nemsokára költözünk.

Mit tegyek? Probáltam vele beszélni de nem hallgatt meg, kértem szépen, határozottan, csúnyán, kapott pofont is. Egyszerűen már nem bìrok vele. Folyamatosan parancsolgat, 100% hogy az apjától látta.

Ti mit tennétek?



2016. júl. 9. 19:27
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Volt telefonmegvonás, szobafogság de semmi..
2016. júl. 9. 19:28
 2/27 anonim ***** válasza:
46%

Olvastam hogy ez hormnális valtozás ez a kor náluk. Ha megtalálom linkelem.

Neki is nehéz kezelni.olyan mint a ket eves dackorcasz.tele frusztráciokkal a gyermek segitsegre turelemre szorul

2016. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Változó korban van, kamaszodik, ilyenkor sajnos mint írtad nem használ semmi. Át kell vészelni ez az időszakot.
2016. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Van még egy kamaszfiam, ő vele is van néha gond de nem minden nap és nem ennyire "súlyos"
2016. júl. 9. 19:42
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A verés, agresszió nem használ. De azért azt se hagyd, hogy ő legyen a főnök. Ha olyan stílusban beszél veled, ami számodra sértő, azt határozottan, nyugodtan utasítsd vissza, érezze, hogy te irányítasz. A határokra nekik is szükségük van, akkor érzik biztonságban magukat. Amúgy a szakirodalomban az én-kijelentések a divatosak: nem őt minősíted, hogy ő képtelen rendet csinálni, hanem hogy téged zavar, hogy rendetlenség van a szobájában. Mondanám, hogy csináljatok rendet együtt, úgy kellemesebb, de az egy kamasznál nem lesz nyerő, mert nem szeretik, ha mások hozzányúlnak a holmijukhoz.
2016. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válás hat rá így.
2016. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szarul volt nevelve. Most hogy a hormonok is bekapcsoltak nála, és egy kisebb trauma is érte csak rosszabb lesz. A verés nem segít.

Esetleg kérhetnéd pszichológus segítségét. Először egyedül, ha a gyerek vevő rá akkor őt is viheted.

2016. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ma volt az apjuk, minden rendben volt de miután hazament, a fiam cirkuszolt, hogy az én hibám hogy szétmentünk az apjával, én semmit sem engedek. Megkértem szépen hogy ágyazzon meg erre megkaptam hogy szolgának tartom. Zsebre rakta a báttyja tefonját és el akart menni itthonról de nem engedtem.

Egyszerűen már nem bìrom. A szüleim mindent megengednek hiába beszéltem velük hogy nem lesz ìgy jó de semmi..

2016. júl. 10. 15:18
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Első körben anyámékéat osztanám ki, de istenesen, hogy amit ÉN mondok, az ÚGY van, és ne merjék megvétózni.


Aztán pszichológus, mert a válással még inkább el fog fajulni a dolog.

2016. júl. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz ügy, mert a gyerek az apjához ragaszkodik, ez érthető is, vele kevesebb a kötöttség, meg egyáltalán: fiú. Mondanám, hogy engedd az apjához (már ha ő egyáltalán fogadná), de tökéletesen értem, hogy félted a gyereket, mivé fajul az élete, ha ennyire szabadjára van engedve. 12 éves korban még beszélgetni se könnyű vele, mert ahhoz még fiatal, 1-2 év múlva talán már jobban átlátná ésszel a racionális döntést, de azért csak meg kell beszélni vele emberi módon, hogy miért lépted azt, amit. Tények felsorolásával, nem az apja pocskondiázásával. Hogy lássa, hogy nem ellene szól. Te az általad még elfogadható tűréshatárig vedd vissza a szigort, hogy ne érezze olyan rosszul magát nálad se a gyerek. Az ő élete is kettétört, nemcsak a tied. Nevelési tanácsadó (új nevén pedagógiai szakszolgálat) pszichológusával lehetne beszélgetni, mert fizetős pszichológusra 4 gyerek mellett biztos, hogy nincs pénzed. De egy ingyenes telefonos segélyvonal tanácsadójával is át lehetne beszélni a problémát. Mindenesetre te próbáld meg a gyerek helyzetébe is beleképzelni magad, nem téged utál, hanem egyrészt változnak a hormonjai, másrészt eltávolították a számára egyik legfontosabb, szeretett személytől.
2016. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!