Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet hogy nekem kimaradt a...

Lehet hogy nekem kimaradt a serdülőkoromban a lázadókorom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet hogy nekem kimaradt a serdülőkoromban a lázadókorom? Sokat gondolkodtam ezen az utóbbi évekbe, én most 23 vagyok!

Amikor 13 évesen nekem az osztálytársaim meghibbantak, -mint macska, mikor párzik- és elkezdtek bulizni, buzisan öltözni, addig én ültem az iskola számítógépei előtt, és tanultam a C-t, mellesleg jelenleg is programozgatok olykor, olykor, szabadúszóként.

Elképzelhető, hogy ez amiatt van, hogy az IQ-m sem a legkisebb, olyan 140 körül van, pontos adatra nem emlékszem.

Mert amit most látok az ellent mond az én gyerekkoromban tanúsított viselkedésemmel, mivel mostanában tényként állítják be, hogy van egy bizonyos lázadó kór, amikor minden kamasz, bekattan...


(Még annyit, én gyerekkoromban, jobban kedveltem az öltönyöket, ingeket, hivatalos megjelenésű ruhákat, mindig tudtam tisztelettel beszélni, és valójában én mindig inkább felnőtt akartam lenni, és minden alkalommal megpróbáltam úgy is viselkedni)


Nektek erről mi a véleményetek?! Csak én vagyok a ilyen kivétel, vagy az a hibás amit a médiában hangoztatnak folyamatosan a fiatalokról!

Amúgy van barátnőm, egy éve, (első) és nagyon szeretjük egymást, és hát ő is komolyan gondolja. Mellesleg ő most jogot tanul az egyetemen, és lehet hogy a végén még komolyabb dolog sül ki ebből a kapcsolatból!:)

Nektek mi a véleményetek ezekről? Egyedül vagyok, vagy van még hozzám hasonuló?


2008. szept. 29. 01:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a nyelvtani helytelenségek miatt, de most vagyok itthon, már kinn élek Angliában 2 éve, -mellesleg a barátnőm is Angliai- és hát most az angol szerkezet után, érdekes dolog sűlt ki a magyarból:) Szíves elnézést kérek!
2008. szept. 29. 01:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne is foglalkozz ezzel, én lány vagyok de nekem se volt lázadó korom. szerintem ez természet, társaság,és nevelés kérdése. én se voltam sose olyan hogy már 12 évesen ugy akartam kinézni mint egy 18, sőt még most se pedig már lassan 21 leszek. ez érzés kérdése.ha az ember nem kívánja mindennap a hajnalig bulizást, a szülőkkel való ellenkezést, akkor nem, és szerintem ez így helyes. szerintem ez fiúknál is totál normális, senki sem lehet egyforma.
2008. szept. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, úgy látom, már nem vagy egyedül. Ez a lázadás nekem is kimaradt. Szerintem a szüleim is ezt mondanák. Nem azt mondom, hogy nem voltam buliban, hanem azt, hogy oda nem inni, és pasizni jártam, hanem barátokkal találkozni, és táncolni. És így is jól éreztem magam.

Amúgy meg szorgalmasan tanultam, mert ez volt a dolgom, és saját elvárásaim voltak magamtól.

2008. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt lázadó korszakom, és szerintem a legött kamasznak van, de azzal nincs semmi baj, ha valakinek nincs. Normális dolog ha van, a többségnek van, de az is teljesen normális, ha nincs.
2008. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Húú hát én még csak 14 éves vagyok, de (eddig:D) még nekem sem volt ilyen bekattanós korszakom.Nem járok koncertekre, meg bulizni sem,(persze ha olyan zenekar jönne M.O.-ra, amit szeretek,arra nyilván elmennék,de sajnos nem jönnek..:()Nem beszélek anyukámmal trágárul, eszembe nem jutna hogy káromkodjak vele, tisztelem a szüleimet, mert így neveltek.A tanároknak sem pofázom vissza, órákon is rendesen figyelek, mert akarom valamire vinni az életben.De persze nem vagyok olyan angyalka, de nem iszom, nem cigizem, nem drogozom.Szerintem ez a bekattanós dolog nagyrészt nevelés kérdése.Én mindenesetre tudom, hogy nem igen lesz ilyen korszakom, szóval ne aggódj, nem vagy egyedól.:)

Amúgy sok boldogságot!!:):)

2008. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Valami ilyesmit érzek énis, igaz még 13 éves vagyok,de énis inkább a gép elöött próbálok tanulni pár programnyelvet, majd programozó leszek,és nem tartom logikusnak az ilyen lázadó-típus dolgokat.nem ellenzem a szüleim, ők neveltek, mindent nekik köszönhetek minek lázadni.Nem tudom mitől függhet. Szóal nem vagy egyedül
2008. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt lázadó korom, és még most is tart hehe. És nekem is 140 körüli (135-138 lett teszteken) az IQ-m.

Lázadás gyakran a szülők felé egy jelzés, hogy valamit nem jól csináltak.

Nekem csöveznem is kellett.

2009. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel (mint te). De nem tartod te magad emiatt egy kicsit nagyra? :) Mármint a levélből ez jött le.. Pl most őszintén, ki a fenét érdekel, h mennyi az IQ-d?:S Vagy hogy a barátnőd jogot hallgat? Kicsit mintha "sznob" lennél ilyen téren. Én se voltam még bulizni, (18vagyok), de azért nem gondolom, hogy akik járnak, azok kevesebbek "nálunk"! Nem akartalak egyébként megsérteni, már úgyis régi a kérdés.
2009. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

lázadni, akkor lázad egy ember, ha olyan környezetben nevelték amivel nem ért egyet, ha olyan dolgokat erőltettek rá, amit nem érez a sajátjának.

nekem volt erősen lázadó korom és az IQ-m 138 körül van. sok nálam okosabb barátom van, akik nagy részének volt ilyen korszaka

2009. jún. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki jogot tanul nem jelent semmit. Sok egyetemen kifejezetten gyenge ez a szak. Magolni kell tudni hozzá csak.
2009. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!