Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, melyik ország (ok)...

Kamaszok, melyik ország (ok) ban (esetleg melyik település (ek) en) tervezitek a jövőtöket? Mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés

Ha külföldre akartok menni; véglegesen ott maradtok, vagy majd később visszaköltöztök?

Ha lehet, kort és nemet is kérnék mindenkitől! :D



2016. júl. 22. 17:52
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Nézzétek el a helyesírást, nem így írtam alapvetően!
2016. júl. 22. 17:54
 2/44 anonim válasza:
93%

Egy Somogy megyei faluban élek, Kaposvártól 50 km-re. A közeli kisvárosban tanulok gépészetet. Mivel ennek a falunak átalakulóban vannak a lehetőségei és a társadalmi felépítése, ezért nagyjából halálra van ítélve. Lenne munkalehetőségem a későbbiekben abban a városban, ahol tanulok, de a nevetségeshez közeli bérért. Van ismerős Győrben, aki ugyanebben dolgozik jóval magasabb fizetésért. Ezért a tanulás után egy rövid tapasztalatszerzést tervezek még ebben a kisvárosban és a szülőkkel élve, aztán pedig a középtávú tervem Győr. A későbbiekben felmerülhet Ausztria a közelsége és a nyelv miatt. Az lenne a tökéletes, ha Ausztriában dolgoznék és Magyarországon élnék. (De ez még tényleg elég bizonytalan.)

Illetve még függ attól a tényezőtől alapvetően a teljes jövőm, hogy technikum után megyek-e főiskolára/egyetemre, mennyire van érzékem ehhez. 18/f (Nem tudom, hogy beletartozom-e a megszólítottakba, de azért idetolakodtam :D)

2016. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%

Igaz nem vagyok mar kamasz de 26 evesen friss diplomaval olaszorszagban kerestem allast. Augusztusban koltozok ki :)

Ez volt minden vagyam.

2016. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
98%
Nem akarok elmenni, csak ha nagyon muszáj. Megyeszékhelyen élek. 17/F
2016. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
97%

Magyarország, Budapest. Orvos szeretnék lenni.


19l

2016. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

#2/6: Igazából 18 év és alattiak válaszaira voltam kíváncsi leginkább, de mint látom, afelettiek is írtak, de nincs ezzel semmi baj. :D Bár biztos tudod, de azért leírom: az Ausztriában dolgozást, Magyarországon élést több ember is csinálja, gondolom akkor valószínűleg Sopronba költöznél. A tanulmányaidhoz pedig sok sikert! :D

#3/6: Remélem nem baj, hogy megkérdezem, de Olaszországon belül hova? Egyébként gratulálok! :)

#4/6: Köszönöm a válaszodat; ugyan nem írtad, hogy mit tanulsz, de sok sikert kívánok hozzá! :)

#5/6: Köszönöm a te válaszodat is! Neked is sok sikert kívánok! :)

2016. júl. 22. 22:04
 7/44 anonim ***** válasza:
95%

Jajj, bocsi, még eléggé kamasznak érzem magam :D Öregszem, na, talán majd 1-2 év múlva már nem érzem magamnak ezt a felszólítást.

(utolsó voltam)

2016. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%
Itthon maradnék, kivétel ha tényleg nagyon nem megy az érvényesülés, település Budapest, mindig is itt laktam, nem szeretem a változásokat:D Leginkább alkalmazott művészettel szeretnék foglalkozni, de a pszichológia és a pedagógia és érdekel valamennyire, az csak plusz ha össze lehet kapcsolni valami kreatív művészeti dologgal. 19l
2016. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
3%

Az USA-ban szeretnék élni, mint vágó/operatőr/rendező.


Jelenleg is videókat gyártok, és tanulom a programot.


Bár pár ember mondja, hogy elég sokat ülök a gép előtt, és nem megyek el bulizni, azért majd az állásinterjún milyen jó lesz elmondani 22 évesen, hogy 5 éves tapasztalattal rendelkezem videózás terén, és középhaladó szinten kezelem a sony vegas-t, ami egy profi vágóprogram.


Szeretnék valamilyen módon "külföldi ismerősöket is szerezni", hogy gyakorolhassam a nyelvet. Nem maradnék itthon, mert a filmezés érdekel, érzékem van hozzá, itt pedig ennek nincs jövője.


Ha kijutottam oda, akkor a jelenlegi pár barátomat "kivinni" majd magamhoz.


Azt, hogy visszatérek-e, nem tudom.


Mellékes:


A suliban minden tanár azt mondja, hogy az ELTE-BME xy műszaki-mérnöki egyetemre nem vesznek fel ilyen ponttal, meg ha így tanulsz. Meg hogy Pesten majd az egyetem milyen nehéz lesz, és nem fogjátok bírni. Minden tanár azt hiszi, hogy mindenki csak Magyarországon akar továbbtanulni. Pedig nem is sejtik, hogy én számomra a filmezés a jövő, és egyáltalán nem érdekel az, amit most tanulok.


Olyan "furcsa" érzés amikor a áttekintenek az osztályon és pont a szemedbe mondják, hogy tessék tanulni, mert a gépészmérnök-mérnökinformatikus ennyire és ennyire jól keres. És ilyenkor csak nézek rá, és elgondolkodom, hogy Úristen! Miért akarja mindenki, hogy itt maradjak/unk? Csak én vagyok aki még mer nagyot álmodni ebben a korban? Csak én hiszem el, hogyha elég kitartóak vagyunk akkor tényleg élhetünk az USA-ban akár New York-ban? Úgy hogy jól keresünk, és azt csináljuk amit szeretnénk?


Nem is sejtik sokan, hogy hova akarok menni.

2016. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
7%

9-es vagyok


16, lassan 17/F

2016. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!