Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mennyire kéritek...

Szülők, ti mennyire kéritek ki a nagyobbik gyermeketek segítségét a kicsi gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Havonta egy estét ő vigyáz rá, míg kikapcsolódunk, de ez természetesen honorálva van, továbbá havi egy alkalommal elmehet egy általa kiválasztott programra, amit fizetünk. Nincs kötelessége a kisebbel kapcsolatban, ha van kedve foglalkozik vele, érte megy az oviba, elmennek együtt fagyizni, pizzázni, játszótérre, vagy kint az udvaron játszanak. 16 éves a nagy, lassan 7 a kicsi.
2016. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Nàlunk ez úgy működik,hogy ez a természetes,hogy segìtenie kell. Nem azért mert nem tudom megcsinàlni vagy mert ahogy szoktàk ìrni " neki szültem a gyereket", hanem azért mert testvérek és erre kell kondìcionàlni,hogy segìtse a màsikat, persze oda vissza, amikor majd a kicsi is tud segìteni érdemben.

Szóval segìtett, akàr fürdetésről, együtt jàtszàsról stb volt szó. Persze mindig figyelek rà,hogy legyen vele is külön foglalkozva. Sok programra megyünk ami a nagyot érdekli, ott mi " tűrjük" a dolgokat, amikor meg a kicsinek van program akkor a nagy màr vàlaszthat,hogy marad otthon vagy jön. Legtöbbször jön,mert szereti a hugàt és vissza akarja neki adni,amit kap tőle.

2016. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Semennyire. Túl sokat hallottam már felnőtt emberektől is, még mindig neheztelnek a szüleikre, amiért kistiniként a kistestvérre kellett vigyázniuk, stb. Akinek több gyereke van, az tudja, besegítés nélkül is nagyon sokat tanulnak, profitálnak a testvéri kapcsolatból a gyerekek, a nagyobbak és kisebbek is.


Az egészen más, ha a nagynak van kedve valamihez, de én nem kérem meg.

2016. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Hat mivel a melom olyan ha akarnak ha nem kenytelenek besegiteni ...

Vagyis hazahozni az ovibol es addig ellenni vele amig haza nem erek olyan 19:30 korul

Alt addigra megvacsiznak es megfurdenek mind a harman :-D

Mondjuk ezt en nem kertem toluk soha

Ez kb heti 1-2-3x van igy atlagosan

Nem rumliznak miatta tudomasul vettek h ez van

14,12,6 evesek


Jatszani egyutt akkor ha akarnak ...

2016. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Kislányom nem tervezett gyerek volt,13 éves volt a nagyfiam,amikor a húga született,ebből kifolyólag aggódtam is,hogy mi hogyan lesz.

Most a kicsi már 3 éves,a nagy 16.

Heti egyszer,általában szombat esténként vigyáz a hugira,amíg mi elmegyünk valamerre az apjukkal. Mielőtt valaki belekontrázik,hogy így a fiam hogyan szórakozik,annak elárulom,hogy engem nem zavar,ha a barátai átjönnek szombatonként:D Azt csinálnak amit akarnak,miután a fiam megvacsoráztatta,megfürdette,és lefektette a hugit. Ezután rendelnek pizzát,hallgatnak zenét,xboxoznak,miegyéb. Ráadásul legtöbbször a fiam péntekenként megy el,állítása szerint akkor nagyobb bulik vannak.

Valamint van még egy jellemző dolog nálunk. Ha a hugi beteg,és sem én,sem az apjuk nem engedhetjük meg magunknak,hogy szabira/táppénzre menjünk,akkor kiíratom a nagyfiam az iskolából arra a hétre,és ő van vele otthon. Ne támadjatok,ez tanévente max. 2x fordul elő,és nem megy a tanulmányi eredményének a rovására,továbbá szereti a húgát,szívesen segít,és neki is jól esik pár nap pihi.

Összességében soha nem kértem meg semmire,magától jön,és csinálja. Talán ez a fiatalos szellemben való nevelésnek köszönhető.

36N

2016. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk 5 éves múlt a nagy, egy éves a kicsi. A nagylányomat olyasmire szoktam megkérni, hogy hozza oda a popsitörlőt a másik szobából, vagy adja oda a babának a cumisüvegét, vagy szórakoztassa kicsit amíg elmosogatok, ilyesmi. Illetve ami még van, a közösen csinált rumlit egyedül a nagylánynak kell elpakolni. Ha úgy van, akkor én besegítek. Ezen kicsit morogni szokott, de lassan talán már a tesó is fog tudni pakolni.
2016. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem szülő vagyok, de három kisebb testvérem van, azt hiszem nem baj, ha válaszolok. A legidősebb öcsémnél is tíz évvel idősebb vagyok, így mikor megszületett nem is volt kérdés, segítek-e. Mondjuk sosem kértek, magamtól is csináltam, mert már akkor is imádtam a babákat. Mikor nagyobb lettem, majdnem mindig én mentem az öcsémért az oviba, mert a suliból útba esett, gyakorlatilag teljesen fölösleges lett volna anyának érte mennie. Amikor kellett, vigyáztam rájuk, mivel otthon ülő kamasz voltam, ez sem jelentett problémát. Most meg már nem kell rajuk vigyázni, a suliból is hazajárnak egyedül, így nem nagyon kell besegíteni. Esetleg, ha a szüleink elutaznak egy hétvégére kettesben, akkor otthon alszom, hogy ne legyenek egyedül, de a hatvan kilométerre élő nagyszülőkhöz se kelljen csak ezért elzarándokolni. :)
2016. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12 éves a nagylány, 1 a kicsi.

Ilyenre hogy peluscsere, fürdetés,stb. soha nem kértem. Kipróbálta 1-2x, mert jó mókának tartja.

Inkább olyanokra szoktam kérni, hogy figyeljen fél szemmel a kicsire ameddig lezuhanyozom, vagy olyat csinálok a konyhàban, amit nem célszerű 10x félbehagyni pl. panírozás, dagasztás.

Szeretik egymást, szeretnek együtt bolondozni, sokszor magától ül le vele játszani a nagy.

Ilyen értelemben nagy segítség, de magamtól ritkán kérem rá.

Inkább ha látom, hogy maguktól jól elvannak, gyorsan megyek és megcsinálok valamit pl. mosogatás.

2016. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!