Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lesz a következménye ha...

Mi lesz a következménye ha gyermeked hazudik? Kap érte büntetést?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 20:45
 1/10 anonim válasza:
18%
Természetesen! Nekem lány gyermekem van, és kapott egy 2-est nyelvtanból és azt mondta nem kapott semmi jegyet! Viszont megláttam a mozanaplóba!elvettem a laptopját, a mobilját, és 4 hét szobafogság!
2016. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem lehet hogy elfelejtette?
2016. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Már az is sokat jelent, ha valamit nem mer elmondani és azért hazudik...

A szülőnek kéne büntiben lennie...



Nálunk anno anya ugy nevelt, amikor füllentettünk, hogy szinte rendőrségi lelkiterroros vallatás alá tett mindig.

Semmi magánéletünk nem volt, naplónkat olvasta, táskánkban, de a szobai kukában is kutakodott, gyűlöltem.

A gyerekemnek biztos hogy nagyobb bizalmat fogok adni.

2016. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Ezért nem kell naplót írni.
2016. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Utólag okos az ember..addog meg bízik a szüleiben...akik elárulják, kibeszélik...
2016. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen embereket túlzás szülőnek nevezni.
2016. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
35%
Szerintem teljes bizalmat kell adni a gyerekednek, ha rájöttél hogy hazudik ne büntesd meg, utalgass rá hogy tudod. Sokkal nagyobb "büntetés" a lelkiismeret furdalás, mint az hogy nem telefonozhat 2 napig.Engem sose büntettek meg, nem nézték a jegyeimet (és mindig hoztam a jó átlagot év végén). Azok az ismerőseim akiket nagy szigorban tartottak később sokat romlott a tanulmányi átlaguk, züllöttek, cigiztek stb.(Pont ezért mert végre nagyobb szabadságot kaptak, mint kiskorukban.)
2016. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ mi az. Ha az első példáját nézzük, akkor nem feltétlen. Vagyis nem a "hazugság" miatt kapna, hanem a jegy miatt. Lehet, hogy nem is hazudott, gyakran megesik, hogy a tanár előbb írja be a jegyet, minthogy közölné a diákokkal.

Úgy nevelem, hogy ne kelljen a jegyeiről hazudnia, nem kell félnie a reakciómtól (nem úgy, mint nekem annó).

Apró hazugságok vannak, de egyből lebukik.

2016. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A gyerek akkor hazudik, amikor fél a büntetéstől. A gyerekek okosak, gyorsan tanulnak. Ha hazudik, akkor annak oka van. Inkább motiválni kell őket, bíztatni, pozitívan hozzáállni. Nem kell szegényt betenni a darálóban, csak mert füllentett. Megbeszéled vele, hogy amit tett, az nem helyénvaló, de nyugodt hangnemben mondd el neki. Ha később is előfordul ilyen, vázold a lehetőségeit, megvonod tőle a luxuscikkeit (teló, tablet, Wifi, Xbox, stb.), amiket persze visszakap, csak egy bizonyos idő után.
2016. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell minden apróságért büntetni, így a gyerek se fog félni.
2016. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!