Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat Budapestre gimnáziumba, kollégiumba?

Figyelt kérdés
Eddig Bonyhád volt a terv,de attól az osztályfőnöke elvette a kedvét.Közölte vele: "Nem való hozzád,erős lenne neked.Ott tanulni kell,nem jobbra-balra nézelődni." Hozzá tenném,szerintem nem látta a gyerek jegyeit,jó tanuló.Valamit ha szeretne nem adja fel,ha kell 6x neki fut.Tehát,akarat is meg lett volna.Jó,most azt vette a fejébe,hogy Budapestre szeretne menni tanulni.Mindig is szerette azt a város,sőt,imádja.Többször hangoztatta,hogy oda szeretne egyszer költözni.Tehát,ti elengednétek a fővárosba szinte mondhatni egyedül?Nem veszélyes?Tudok mondani olyan gimnáziumot,aminek van kollégiuma?Vagy olyat amiről van tapasztalatotok?
2016. okt. 1. 23:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg nem értelek ha te vagy a szülője. Miért lenne Budapest veszélyes? Semmivel sem veszélyesebb mint bármelyik vidéki városka. Nem hiszem, hogy gimnáziumot is így kéne keresgélni, hogy hátha valaki a gyakorin mond egyet. Minden gimnázium más és más.
2016. okt. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jézusom!Senki nem itt keres.Csupán tanácsot kértem.De nem kifejezetten tőled. kedves első válaszoló.
2016. okt. 1. 23:18
 3/16 Snorri ***** válasza:
58%
Sok mindentől függ. Milyen suli? Hol? Milyen kolesz? Mik a szabályok? Én nagyon félteném, meggondolnám sokszor.
2016. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok szülő, így nem tudok tanácsot mondani, de van tapasztalatom.


Én vidéken élek, Budapesthez eléggé közel és bpre járok be középiskolába. Budapest eléggé veszélyes, szinte minden nap oda jön hozzám egy kéregető, és nem túl kedvesek, van amelyik agresszív (Álltalában a kisebbséghez tartoznak). Egyik osztálytársamnak a telefonját ellopták az utcán a múlt évben. Ha Budapestre megy tovább tanulni, akkor nagyon készítsd fel, hogy hogyan kezelje a kéregetőket! Pestet mindenképp kerülje el! Ha lehet akkor Budára menjen iskolába, ott jobb a helyzet.

16/F

2016. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha eddig az igazi életre nevelted és nem burokban akkor Budapesten sem lesz baja.
2016. okt. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Őszintén mondom, hogy ha idáig vidéken élt és semmi tapasztalata sincs a fővárosról, akkor semmiféleképpen. Bár mi közel lakunk hozzá, és a fiam oda jár suliba, de a lányom már nem engedném, egyrészt mert ismerem a közlekedését, másrészt nulla a helyismerete és így az első nap haza sem találna. A fiam azért másabb, mert neki nagyon jó a tájékozódása és vele évekig jártam be minden nap, így tudja mi fán terem a BKV, meg a többi veszély.
2016. okt. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem így működik. "Bp-en akarok élni"-hiszti miatt nem engedném. Meg se fontolnám. Ellenben, ha lenne egy olyan gimi, amit már régen kinézett és közelebb nem lenne olyan jó színvonalú, akkor beszélhetnénk róla.
2016. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Lányoknak nem jó kollégiumban lakni.
2016. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
12%

Főleg ha jönnek a migránsok, mert úgy sem lesz az amit mi akarunk, úgy is kifognak valahogy baszni velünk, hogy igen is bejöhessenek az országba. Ránk lesz erőltetve. Hiába akartok ti alaptörvényt gyártani erről, úgy is csak bukás lesz. Mikor tett Magyarország valaha is jót, vagy döntött jól?

És ha bejönnek, akkor tuti hogy Budapesten is lesznek, sőt most is vannak elvétve még mindig itt. Múltkor voltam Bp-n és láttam jó néhányat.

Ha szeretnéd, hogy a lányod erőszak áldozata legyen, vagy hullazsákban végezze, akkor enged el nyugodtan...

Én csak az igazat mondom :)

2016. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a 9es válaszolóra, ha kollégiumba költözne a lányod, az a pár menekült lenne a legkisebb gondjs.
2016. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!