Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a gyereketeket...

Ti elengednétek a gyereketeket külföldre pár napra?

Figyelt kérdés

Egy Magyarországon élő külföldi barátom mondta nekem nem olyan rég, hogy November végén megy Svédországba pár napra, és örülne, ha vele tartanék. Egy barátnője hívta meg, akinél már volt többször is, de ez igazából nem is lényeg. Régebben mondogatták nekem itthon, hogy tudják, velük nem fogok külföldre menni, mivel nincs rá keret, hogy az egész család utazzon, de tudják, hogy szeretek utazni, ezért szívesen segítenek nekem anyagiakban ilyen esetben. Persze ez egy elméleti mondat volt, de most nem a pénz a lényeg, pusztán szülők véleményére volnék kíváncsi, hogy ti mit szólnátok, ha a gyereketek egy ilyen ötlettel állna elétek? Elnézést, ha kissé hanyag módon írtam meg a kérdést, enyhén félhulla állapotban vettem magam rá, hogy megírjam.

Amúgy 20 éves vagyok.



2016. okt. 31. 02:23
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
20 éves felnőtt ember vagy, nem gyerek. Oda mész ahova akarsz. De egyèbkènt 14 év felett megbízható társasággal elengedném.
2016. okt. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen nem gyerek az ember! Azt csinálsz amit akarsz!

Én 21 voltam mikor 4 hétre Finnországba mentem, nem kérdeztem meg hogy mehetek-e csak mondtam hogy megyek

2016. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Téged nem. Elég önállótlan lehetsz, ha 20 évesen engedélykérés helyett nem csak egyszerűen megbeszéled velük.
2016. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos hogy ez a kérdező hibája.
2016. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem várnám el hogy rám költsék a kevéske pénzüket. Akkor mennék, ha én összespórolnám az árát.
2016. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
20 évesen nem vagy gyerek, sem kamasz. Az más, hogy örökre gyereke maradsz a szüleidnek és gondolom, ők tudják csak finanszírozni az utadat, de itt már nem engedélyt kell kérned, hanem megbeszélni velük, van-e rá pénz.
2016. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha a lányom lennél én elengednélek, és finanszíroznám is, hogy elmehess erre az útra.

39/N

2016. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17 évesen a fiam Ausztriában volt 2 hónapig a barátnőjével dolgozni, egy full extrás táborban, a hegyek között. Dolgozni mentek, minden t csináltak, konyhai meló, takarítás stb, 600ezer forinttal jött haza.

21 évesen már fegyveres testület tagja volt, ma meg a határt védi lent délen. Miről beszélünk? Simán engedném, így tanul önálló lenni. Pár nap? Semmiség.

2016. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyagilag megengedhetik maguknak a szüleid?
2016. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!