Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit tegyek? Nem...

Szerintetek mit tegyek? Nem érzem magam jól, félek a jövőtől.

Figyelt kérdés

Már van egy szakmám, most kezdtem a szakma utáni érettségit, ami 2 éves. 1 hónap múlva töltöm a 18at.

A dolog kettős. Nagyon zavar, hogy a szüleimtől kell kérnem pénzt mert nekem nincs. Sajnos iskola mellett nagyon nehéz a munka, nem találtam olyat, ami megérné, havi 10-15 ezerért nagyon sokat kellene dolgoznom.

Nagyon gondolkozom, hogy abbahagyom az iskolát, és elkezdek dolgozni. Mindenki azt mondja, hogy tanuljak ameddig tudok, de így viszont pénzem sem lesz. A tavalyi évet végig dolgoztam, az egész nyarat, és az összes szünetet.

A másik dolog, hogy a barátom is ösztönöz, nem szavakkal, hanem a tetteivel. Ő most 22 éves, 18 éves kora óta dolgozik, sokmindent megtudott venni magának, most megy ki dolgozni külföldre. Nagyon felnézek rá, mert 22 éves létére van mit letennie az asztalra, a többi korabelivel ellentétbe. Kicsit irigy is vagyok rá, ami miatt nagyon rosszul érzem magam.A gonosz kis ördög bennem azt kivánja, hogy bárcsak ne menne ki, ne dolgozna ennyit.

Nagyon félek a jövőtől, már hónapok óta ebbe vagyok belebetegdve. Mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat, légyszi ne hurrogjatok le!


2016. nov. 14. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Érettségizz le.

Anélkül szóba se fognak állni veled sehol.

Én diplomával se találok nekem való munkát, úgyhogy eladóként dolgozom 11 órában.

2016. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és az kimaradt, hogy ijesztően beszűkül a munkalehetőségek tárháza, ha az ember már nem diák.
2016. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a mai világban fontos hogy legyen érettségi és ha most abbahagyja a sulit,később nehezebb lesz megcsinalni. Bírd ki azt a 2 evet
2016. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz érettségit mindenképp, anélkül takarítónőnek se vesznek fel, annyira alap ma már.


Ha teheted érettségi után tanulj tovább, akár levelezőn munka mellett.

2016. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, érettségit mindenképp szeretnék. Csak az a kérdés, hogy érettségi mellett munka, vagy munka mellett érettségi. Első variáció nem nagyon jött össze.
2016. nov. 14. 18:43
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Érettségi mellett semmi. Tanulj amíg tudsz. Én is 22 éves vagyok, autóm van önerőből, 3 éve dolgozom, ami mellett azóta is tanulok. Kívülről nézve ez biztos nagyon jó, de kegyetlen nehéz így.
2016. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos leérettséviznék a helyedben
2016. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

"Persze, érettségit mindenképp szeretnék. Csak az a kérdés, hogy érettségi mellett munka, vagy munka mellett érettségi. Első variáció nem nagyon jött össze."


Most megerősítést vársz a hülye ötletedre? Ezért kár volt kiírni a kérdést, ezen az oldalon ilyesmiben tutira nem támogat téged senki.

2016. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi legyen az első!

Utána egy diploma, ha van hozzá eszed és kitartásod.

Érettségivel is nevetséges bért fogsz keresni, diplomával, ha jó területen helyezkedsz el, sokkal nagyobb az esélye, hogy el tudod majd tartani magad.

És mi az hogy nem lesz pénzed? Ha annyira rossz anyagi helyzetben vagytok, hogy a te munkád szükséges a család fenntartásához, akkor megértem, hogy aggódsz, ez esetben én is a munkát választanám. Viszont ha a szüleid el tudnak tartani még egy-két évig, akkor csak a tanulásra koncentrálj. Egyetem mellett már könnyebb részmunkaidős állásokat találni, akkor majd te is hozzájárulhatsz a családi kasszához.

A barátod meg nem tudom mit dolgozik külföldön egy sima érettségivel, gondolom ő is fizikai munkát végez, azért felesleges irigykedni rá.

2016. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy és nagyon befolyásolható. Ha a barátod 22 évesen nem dolgozna, hanem még tanulna, nem éreznéd ennyire frusztráltnak magad. Azt tanácsolom, ha van lehetőséged és kitartásod, használd ki amíg fiatal vagy és nincs családod, nem kell dolgoznod és tanulj egy olyan szakmát, amit aztán évtizedekig űzni fogsz. És ez a nem mindegy.
2016. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!