Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok akiknek valamelyik...

Kamaszok akiknek valamelyik szülője tanár, milyen a kapcsolatotok és hogyan viszonyulnak hozzátok a suliban?

Figyelt kérdés
Nekem mind a kettő szülőm tanár, anyum biològiàt apum pedig matekot tanìt. A diàkok egyàltalàn nem szekálnak emiatt, viszont ùgy èrzem mindig jobban kell teljesìtenem. A többi tanár ha véletlen rossz jegyet kapok azzal jön, hogy majd elbeszélget a szüleimmel...ami teljesen felesleges, mert ìgy is ùgy is megtudják és jön a fejmosás. Nálatok is ìgy van?

2016. dec. 9. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a szüleim tanárok, hanem a nagynéném, meg a nagyszüleim voltak azok, szóval ezért arra a kérdésedre, hogy kapok-e ezért fejmosást, nem tudok válaszolni, viszont a nagynéném abban az iskolában tanított egy pár évig, ahová most járok, és néhányan az osztályomból tudnak is róla, de teljesen normálisan viselkednek velem. Ez csak egy hivatás, meg amúgy is, én speciel előbb tudtam, hogy oda szeretnék járni (oda járt a nővérem is), mint hogy a nagynéném elkezdett ott tanítani.
2016. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az egyik szülőm tanár. Én is abba a suliba jártam, amelyikben ő tanított (az én osztályomat egyébként ő nem tanította). Az osztálytársaim ugyanúgy viszonyultak hozzám, mint a többi osztálytársamhoz, nem éreztették soha, hogy szerintük esetleg kivételeznének velem (egyébként ez nem is volt így, általánosságban inkább azt mondanám, hogy nem különösebben szerettek a tanárok (bár volt, aki igen), volt pár olyan is, akivel kölcsönösen utáltuk egymást).

Megfelelési kényszerem emiatt nem volt. Kitűnő tanuló voltam amúgy, de csakis magam miatt, ehhez senkinek nem volt semmi köze, a szüleim soha nem kényszerítettek volna ilyesmire, tudják, hogy kb. semmit nem ér a kitűnő bizonyítvány, de én magamtól elvártam.

Szerencsére viszonylag normálisak voltak a tanáraim, legalábbis árulkodás szempontjából, max. 1-2 olyan tanár volt, akik beköptek valamiért, de ők sem gyakran.

Cigizni is legalább a fél tanárikar látott az ott töltött 4 évem alatt, és még ezt sem mondták vissza, még akkor sem amikor még csak kilencedikes-tizedikes voltam. :D

Rossz jegyekről sem árulkodtak, bár kitűnő tanuló lévén nem is volt sok ilyen, és pont emiatt a szüleim sem szóltak soha semmit, ha néha valami nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, tudták, hogy magamtól is úgyis azon leszek, hogy kijavítsak, felesleges ilyesmi miatt még pluszban stresszelni.

Szóval hál'Istennek abszolút nem azt tapasztaltam, mint te. :)

A nem tanár szülőmmel különben jobb a kapcsolatom, mint a tanárral, de ennek a hivatásához semmi köze, csak annyiról van szó, hogy a nem tanár szülőmmel hasonlóbb a személyiségünk, de mindkettejüket nagyon szeretem és jó szülőnek gondolom.


(igen, direkt nem neveztem meg, hogy melyik szülőm tanár, illetve, hogy mit tanít :D már így is épp eléggé felismerhető vagyok, nem kell még konkretizálnom is)

2016. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nagyon rossz volt a kapcsolatom velük emiatt, anyukám tanár és tanított is engem. Nagyon sokat szekáltak miatta az osztálytársaim, meg hogy protkós vagyok. A többi tanár meg minden hülyeséggel futott oda anyámhoz panaszkodni. Egyébként akkor még tényleg jó kislány voltam és kitűnő tanuló én is.
2016. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!