Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Amióta a szuleim elváltak...

Amióta a szuleim elváltak Édesanyam nem neveli jol a hugomat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5éve váltak el a szuleim.Anyukámat ez teljesen tonkretette, lelkileg es anyagilag is.

Anyagilag már teljesen rendbejott.

Most 13 eves a hugom, anya mindent ráhagy csakhogy nyugta legyen,hugom nagyon akaratos es nem fogad szot. 13 evesen annyira lerontott a suliba hogy 5 tantargybol majdnem megbukott igy 8.ban es pasizik már minden téren..amikor megtudtam,hogy már lefekudt a fiuval azt hidtem agyverzest kapok.

En kulon letet elek már amiota a szuleim elváltak családom van. Anyukám hetente tobbszor iszik is.Én mondtam már anyanak, hogy nevelni kene a hugit mert ez igy nem mehet tovabb de ha beleszolok en vagyok a rossz.

Mit tehetnek?


2017. febr. 2. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mennyit tudsz vállalni. Magadhoz veheted, lehetsz a gyámja. De ez csomó kötelezettséggel jár, és hát ugye nem biztos, hogy akarsz a saját gyerekeid mellé egy problémás kamaszt...


Visszafogottabb megoldás lehet, ha több időt töltesz vele, pl. hétvégente elviszed vásárolni, kirándulni, moziba stb. Beültök valahova egy sütire, beszélgettek. Fontos, hogy ne ítélkezz. Persze gáz, hogy 13 évesen lefekszik valakivel, de nem állíthatsz mellé rendőrt. De beszélhetsz vele a felelős szexről. Gáz, hogy nem tanul, de pl. ha mondasz példákat az ismerőseitek közül, hogy ki vitte sokra, mert tanult és ki züllött le, akkor azon elgondolkodhat. Stb. De ne prédikálj, ne oktasd ki.Nem egyszerű, tudom, de ennyit tehetsz.

2017. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen a tanacsaidat!


Valahogy megprobálom visszafogni magam,de sajnos nem tudok vele programokat csinálni.Karácsony elott elvittem vásárolni alig szolt hozzám,felhivtam hozzánk mézeskalácsot sutni csak ketten es vegig a telefonját nyomkodta. Megengedtem neki azt is, hogy karacsonykor feljojjon a baratja mert abban remenykedtem,hogy talan akkor kicsit reszt vesz a csaladban nem csak egy sarokba telefonozik, de nekialltak ott veszekedni mint a hazasparok meg ki feltekeny kire...szoval sehogy se jo. Apátol tart neki szot fogad de inkább nem veszi fel neki a telefont es nem megy el hozzá.

2017. febr. 2. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem kb. ennyit tudsz tenni. Ne add fel, majd csak kibújik egyszer a csigaházából. Ha meg nem...Te megtetted, amit tudtál.
2017. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a húgodat, hogy ilyen szülei vannak. Igazából a húgoddal már nem tudsz mit kezdeni. Annyit tehetsz, amennyit eddig. Továbbra is szereted és foglalkozol vele, hátha észbe kap, de nem hinném. Azzal, hogy már nem szűz, azzal sem tudsz mit kezdeni, a lényeg, hogy véletlenül se utáld ezért! Egyébként te a bátyja vagy, vagy a nővére? Ha a nővére vagy, akkor vidd bulizni. Tudom, hogy ez nem éppen a legjobb ötlet, de vidd csak el szépen.
2017. febr. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1 szerintem az, hogy megmondja neki, hogy az ismerőseik közül ki vitte sokra az nem annyira jó, mert azt fogja érzeni/hinni, hogy ő a kakim és nem jó semmire, és csak össze fognak veszni.
2017. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!