Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy ne dobja ki...

Mit tegyek, hogy ne dobja ki folyton az ételt?

Figyelt kérdés
16 éves a nevelt fiam, többször szóltam már neki, hogy csak annyit szedjen, amennyit megeszik vagy csak akkor bontson ki valamit, ha meg is eszi. Ma pl. 2 ugyanolyan joghurtot kibontott, de mindkettőnek a felét kidobta. Egyszerűen már nem tudom, hogy hogy értessem meg vele. Bármiből ehet bármennyit, csak ne dobja ki. Ha szólok neki, mondja, hogy jó, de ugyanúgy folytatódik minden.
2017. febr. 9. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mondd neki, hogy a kidobott etel arat levonjatok a zsebpenzebol.
2017. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha ezt egy 16 éves nem érti meg, akkor ott komoly gondok vannak fejben. Joghurtból is lehet kiszedni csészébe, én is így szoktam. Magyarázzátok el neki, hogy ha nem így tesz, nem nyúlhat hozzá, az étel ugyanis pénz. De szerintem ezzel direkt akar baszakodni veletek.
2017. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Direkt csinálja, hogy bosszatson. Ne kapd fel a vizet, ne kiabálj vele, ne papolj. Vond le a zsebpénzéből. Hamar abba fogja hagyni.
2017. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

hát egy 16 éves tini fiúnak ezt tudnia kellene, hogy jó ételt nem dobunk ki...

ülj le vele, és mosd ki az agyát, ha van :)

2017. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg neki, hogy ne dobja ki a maradékot. A két fél joghurtot rakja ki csészébe. Van úgy hogy nekem is nagyobb a szemem mint a szám, de akkor a maradékot nem disznólkodom össze, hanem visszateszem a hűtőbe. 13L
2017. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Minden alkalommal mondd el neki, én ugyanezt a férjemmel csinálom, de vele nehezebb, mert ő megveszi magának, tehát nincs jogom beleszólni, talán idővel meg tudnak változni kicsit.
2017. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy menj elébe a dolgoknak, és ne vegyél olyat, aminek a felét ki szokta dobni :) majd rájön, hogy nem jó buli....ha kell neki, vegyen a zsebpénzéből.....amúgy a párodnak is el kellene beszélgetni vele....hátha jobban hatna rá
2017. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom, hogy bosszantani akar. Sosem kiabálok vele, csak kérni szoktam. Ezentúl sem szeretnék kiabálni, ezért is kértem ötleteket, segítséget, mert már tanácstalan vagyok.
2017. febr. 9. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Tűzz ki egy üres lapot a konyhába és mindig írd rá a kidobott étel árát(kb), és mindig annyival kevesebb zsebpénzt kapjon, amennyit pocsékolt. Ha többet pocsékolt, akkor a többlet a jövő havi zsebpénzéből vonódik már le.

De ez csak akkor működik, ha a párod is partner ebben. Elsősorban hármasban kéne leülni és megbeszélni. Vagy a párodnak nincs ezzel gondja?

2017. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg kérdező, mi van a pároddal? Addig nem igen lehet mit mondani, amíg nem tudjuk ő hogyan áll ehhez. Az ő gyereke az ő dolga megnevelni nem a tied.

Ha nem érdekli, vagy csak simán nem szól, mert nyalja a gyerek seggét, akkor írd össze, hogy miket dobott ki a kisköcsög és hónap végén nyomd az orra alá.

2017. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!