Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves fiam kezelhetetlen.8...

Kovács Kelemen kérdése:

17 éves fiam kezelhetetlen.8 tárgyból megbukott, tanácsainkat elutasítja, sportolást abbahagyta, közösségbe (buliba, haverokhoz) nem jár. Fél az emberek között. Kineziológushoz járunk 2 hónapja egyelőre eredménytelenül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 13. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő mint mond, mi a baja? Miért fél az emberek között? Érte valami rossz élmény? Családi háttér rendezett? Kellene még néhány információ...
2017. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
keress másik kineziológust... egy rendes kineziológushoz egyszer max kétszer kell elmenni, hogy feloldja a problémát, aki ennél többször hív vissza az csak a pénzre hajt, de érdemben nem tud segíteni... érdeklődj a környezeteben kineziológusok után..., kihez érdemes elmenni...
2017. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Hagyd a fenébe a kineziológust, semmi értelme nincs.

Ülj le vele beszélni és mondd el neki, hogy innentől van egy hete, hogy változtasson. Az egy hét után csak és kizárólag a minimum ellátást kapja, tehát enni, inni, iskolafelszerelés, szükséges ruházat és kész. Nincs csoki, chips, mozi, internet, telefon, semmi. 18 évesen pedig mehet, amerre lát.

2017. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Családi háttér rendezett, úgy érzem. Két testvére van (ő a középső)szerető apja, anyja. A családban előfordul veszekedés, de nincs semmilyen agresszió sem a szülők között, sem a gyerekek felé. Szerintem normális család, anyagi körülmények is rendezettek. A megvonással nem érek semmit, ezt már bevetettem, ráadásul nagyon sajnálom, és nem pedig haragszom rá. Néha szemtelen, de aztán bocsánatot kér. Amikor a fóbiájáról kérdem, olyan mintha pánikbeteg lenne: szorongás, szapora szívverés, teljes leblokkolás, nem tud megszólalni, stb. Viszont nem is tanul, csak fekszik, tévézik, telefon, stb. Ha megkérem, itthon mindenben segít. Tudtam árnyalni a képet?
2017. febr. 13. 11:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el pszichiáterhez
2017. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Ennyi erővel kézrátétellel is gyógyíthatnád. Nem hiszem el, hogy az emberek még mindig bedőlnek ilyen szaroknak.

Vidd el pszichiáterhez.

A suliban meg halasszon, mert ennek így semmi értelme.

Már nem tanköteles, próbáljon egy fél évet (esetleg másfelet) dolgozni, és szept-ben újrakezdeni a suliban ezt az évet, mert gondolom, szeretnétek, hogy befejezze. Nyilván a munka csak akkor, ha a pszichiáter alkalmasnak tartja.

2017. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
pszichológus-pszichiáterrel az a "baj", hogy ő csak azt tudja kiszedni az emberből, amit valójában el szeretne mesélni... míg a kineziológus a JÓ kineziológus ki tudja deríti a valódi okot amin aztán lehet tovább dolgozni... és oldani...
2017. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, a leírtak alapján én inkább pszichiáterhez fordulnék, ha tényleg pánikbeteg, mert amit leírsz, az alapján annak tűnik, ő a megfelelő beszélgetések után tud olyan gyógyszert adni, amivel kezelhető a probléma. Félreértés ne essék, nem vagyok gyógyszerpárti, de van, amikor már csak az segít. A kineziológus sem istentől való, de azért két hónap alatt már el kellett volna érni némi eredményt...

Erről hallottatok már, esetleg érdemes lenne elolvasni vagy kicsit kutakodni a témában: [link]

2017. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Halvány fogalmam sincs mi a bánat az a kine izé de pszichológus, lehet nem ártana 1-2 alkalommal "családi" is (úgy mégis csak jobban lehetne családi helyzetről beszélni).
2017. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
te legalább beismered, hogy fogalmad sincs mi az, más meg pontoz anélkül hogy tudná mi is az... :) tömören: van egy izomteszt ... az izmok erőssége-elgyengülése következtében meg lehet tudni, hogy az illetőnek mi a problémája...meg kell tanulni érzékelni a másiknak ezeket a kisebb nagyobb izomrezdüléseit, meg kell tanulni kérdezni, hogy képesek legyünk lemenni mélységekig a "betegnél" és elő tudjuk hozni, mi a probléma gyökere... lehet ha beszélget egy pszichológussal, még csak eszébe sem fog jutni, hogy neki (most csak egy példát mondok) 4 éves korában meghalt a kutyája ami akkor őt nagyon mélyen megérintette, de úgymond megtanult ezzel az érzéssel élni, eszével már el is felejtette, hogy neki ez akkor mekkora trauma volt, próbálta feldolgozni, ő ésszel azt hiszi, hogy sikerült is neki, pedig ez mélyen még mindig benne van... na mármost ezt az izomteszteléssel elő lehet hozni, hogy ez a probléma gyökere és ha már tudod, hogy ez a gyökere, onnét lehet dolgozni rajta... érthető valamennyire?:) (nem vagyok kineziológus, de tanulok természetgyógyászatot más miatt és ott bevezettek minket minden természetgyógyászati ágba mi, miről szól... könyvet is olvastam már erről mert érdekelt, be is mutatták nekünk a folyamatot egy önként jelentkezőn )
2017. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!