Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 15 éves kamasz magunkhoz...

Egy 15 éves kamasz magunkhoz költöztetése mennyire meggondolatlanság?

Figyelt kérdés

Unokahúgomról van szó, nemrég kezdett el Pesten tanulni középiskolában. Félévkor váltott iskolát, most kollégiumban lakik. De nagyon nem szereti, én nem is értem, hogy gondolta akár ő, akár a szülei, hogy ez neki megfelelő.

Nehezen alkalmazkodik, válogatós, néha elég nehéz eset. Az első héten még tetszett neki ez az egész, hogy kolis, szabadabban mozog valamennyire, de most hívott fel az anyukája, hogy nagyon utálja az egészet, nem is akar visszajönni Pestre most... Viszont a középiskolát meg szereti, ezért megkérdezték, nem-e élhetne nálunk. Mondták, hogy fizetik a rezsi ráeső részét, nem kell anyagilag sem támogatnunk, meg semmi. Nem is a pénz a gond, hanem hogy 15 éves, azért csak kell rá figyelni, hozni-vinni.

Nekünk meg itt van egy 1 év alatti baba, sokszor megyünk utazni, wellnessezni is. Ahová ő ugye nem tudna mindig jönni, mert annyit nem maradhat ki az iskolából, de itthon sem hagyhatjuk napokra. De közben tényleg mi vagyunk az utolsó esélye és a házban megoldható lenne neki egy külön lakrész (nappali, saját fürdő, hálószoba). De a barátnőim szerint ezzel csak gond lenne, mert olyan lenne, mintha lenne még egy lányom...


2017. febr. 18. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mennyi a korkulombseg, arra értem hogy laktatok e együt? Mik az emlkeid milyen vele együtt lakni? Bár azis relativ mert az ember változik akár hónapok alatt. Szerintem egy próbát mindenképp megér veszteni valód nincs. Hameg ti welnesezni mentek ő nem maradhat otthon? Ezt nem értem.
2017. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

"Nehezen alkalmazkodik, válogatós, néha elég nehéz eset."

.

Itt látom a problémát. De fogadjátok be próbaidőre, aztán vagy rendesen viselkedik, vagy megy vissza a koliba. Nyugodtan elmehettek néhány napra, nem 10 éves, hogy vigyázni kelljen rá. Talán még örülni is fog.

2017. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

7 év van köztünk, de sosem laktunk együtt.

Ő anyukám féltesójának a lánya, de azért jó a kapcsolatunk, naponta beszélünk.


Az a baj, hogy elég önállótlan, a szülei sem merik otthon hagyni egy napnál tovább egyedül (tehát reggel mennek, este jönnek haza).

2017. febr. 18. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

En nem tennem. Onnan ugyanis -akarki akarmit mond- amikor Pesten van, tietek a felelosseg, hova megy, meddig, stb. Ennyi idosen meg nem feltetlen jo ha egy lany pl. ejjelre kimaradozik bulizni es ha ilyen igenye lesz, tied lesz a felelosseg hogy epsegben hazaer-e, stb. Sok konfliktust okozna hogy akarhogy is vesszuk, a "gondviseloje" lennel.

Mert ot nem kezelhetned ugy mintha csak egy alberlo lenne hiszen egy meg gyerek rokon!

Csaladi beke erdekeben nem tennem. Ez olyan, hogy uzletet sem kevernek csaladdal.

2017. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha a szulei sem merik otthon hagyni, akkor nektek is alkalmazkodni kellene, a szulei nyilvan toletek is ezt varnak.

Es emberek, 15 eves! Meg gyerek! En sem hagynam egyedul napokra....

2017. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Én lefektetnék szabályokat. Ha van valami pl este elmenne bulizni, akkor hívja fel az anyukáját és ő majd eldönti, hogy mehet-e.
2017. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Biztos hogy nem fogadnám be!

Elég problémás eset, hozzátok se fog jobban alkalmazkodni, mint egy koleszban a vele egykorúakhoz. Állandó lenne a konfliktus vele és a szüleivel is.

Pl. ha este sír a kicsi, akkor ő fog pattogni, hogy nem tud aludni. Ha pedig a délutáni alvás alatt ő zajong, akkor te fogsz veszekedni.


Valóban olyan, mintha lenne még egy kamaszlányod is.

2017. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon rossz ötlet. Ne vállaljatok ekkora kötöttséget és felelősséget. Ha nem tetszik a kollégium (ahol vigyáznak rá), akkor járjon közelebbi iskolába. Vagy költözzenek utána a szülei.
2017. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Pont azzal fejlodne ha hagynàk a koliban. Megvívná a maga kis harcait, tanulna önérvényesítést stb.

Pont nem a menekulesre kellene tanitani mert igy felnove egy munkahelyen sem fog tudni beilleszkedni.


Minden kolisnak ugyanakkora esélye van a csoport krémjének vagy csicskának lenni.a szocializálodást tanulni kell

2017. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Bszoval ha a gyermek nem képes alkalmazkodni a megvaltozott körülményeihez, akkor nálatok sem tudna!

Nem szabad ide oda rancigalni. A sulivaltas is hiba volt.

2017. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!