Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Bűntudatom van a kamaszkorom...

Bűntudatom van a kamaszkorom miatt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

nagyon rossz kamasz voltam, fiú ügyek, többször részegen mentem haza, nem fogadtam szót, hisztiztem, kiabáltam, feleseltem,lusta voltam, nem tanultam jól, nem végeztem házimunkát stb.

És ezt most így félig felnőtt fejjel (21 évesen) nagyon bánom... állandóan eszembe jut, hogy mennyi szomorúságot okoztam a szüleimnek, kb. miattam váltak el annó, mert egymást hibáztatták, hogy kezelhetetlen vagyok... Nem tudom mit kezdhetnék ezzel a bűntudattal, de állandóan rossz kedvem van mostanság..


2017. febr. 18. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg valahogy lezárni. Pl tedd jóvá valahogy a szüleiddel szemben. Állj eléjük, mondd el ezt nyíltan, meg fogsz könnyebbülni és meglátod, hogy ők nem haragszanak rád.

Csak úgy tudod feldolgozni, ha szemtől szembe megbirkózol vele. Beszélj erről a szüleiddel, önts ki nekik a szívedet.

2017. febr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
88%

"kb. miattam váltak el annó, mert egymást hibáztatták, hogy kezelhetetlen vagyok"


Minden gyerek így gondolja, ha elválnak a szülei, ezért bűntudatuk is van.

Tudom, nem hiszed el csak úgy, de nem miattad váltak el, az olyan szélsőséges eset lenne, ami az írásod alapján nem valószínű.

Menj el egy pszichológushoz, hogy feldolgozd ezt a dolgot.

De a szüleidet is megkérdezheted a válásról. Ha jó a viszonyotok.

2017. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden egészséges kamasz ilyen, ezt vállalták és tudták a gyerekvállalással.

Ha ilyeneket mondanak neked olvasd el a Mérgező szülőket.

2022. jan. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!