Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortól számít problémásnak...

Mikortól számít problémásnak egy 15 éves lány viselkedése?

Figyelt kérdés
Kamaszok /Szülők szerintetek hol a határ? Mi számít normálisnak es mi problémásnak?
2017. febr. 19. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem akar tanulni, elhanyagolja a tanulást, rosszak a jegyei, állandóan felesel, dacol a szüleivel otthon. Nem csinál semmit otthon, tehát nem segít be az alapvető háztartási dolgokba. Ha állandóan bulizik, iszik, ha állandóan fiúzik, ha netán drogokkal él. Ezek már mind problémás dolgok.
2017. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
A mi környezetünkben van egy 17 éves lány. Élénken emlékszem rá, amikor 14 volt. Előre leszögezném, hogy egy elismert családból jött, de a szülők elváltak, ő pedig az apjával maradt 11 évesen. Apuci kislánya lett/maradt és mindent szabad volt neki. Irigyelték a ruháit, a telefonját, a barátait, az egész élete miatt. 8. osztályos korában viszont nemhogy fiúja volt, hanem gyakorlatilag együtt élt vele. A fiú akkor volt 17-18. A fiúnak már saját lakása volt és a lány onnan járt suliba. Nekem ez már problémás viselkedés. Igaz, hogy évekig volt azzal a fiúval, de aztán elindult a lejtőn, ma már több fiúval egyszerre "csak barátok" (nyíl titok). Egyébként érettebb volt szerintem az átlagnál, vagy nem is tudom hogy mondjam, szeretett divatosan öltözködni már 14 évesen e körül forgott az élete, elég nőies volt. Amúgy nem az a lerészegedős, nem tudja hol ébredt reggel fajta, a jegyei közepesek, felsőoktatásba fog menni. Bulizni minden hétvégén jár. Nekem ez már abszolút problémásnak mondható!
2017. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Amikortol nem hallgat a szülőre.

Engedély nélkül elmegy, haza se jön, szülőnek beolvas, nem tanul,rossz híre van, beszűkült.

2017. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Úgy bírom,hogy mindenki mintagyereket akar magának. Miért olyan nagy baj, ha valaki bulizik és fiúja van ennyi idősen? Még felesel. Uristen
2017. febr. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Úristen, mintha nem feleselne a kamaszok 99%-a.

Én viszonylag jól tanulok, segítek otthon, nem drágák a ruháim, nincs IPhone-om, sehova nem járok el, egész nap alig beszélek. Mintagyerek vagyok.

Az mellékes, hogy minden éjszaka álomba bőgöm magam és már konkrét tervem van, hogyan fogom megöli magam úgy, hogy balesetnek tűnjön.

Na, nem lenne jobb, ha ehelyett inkább egy kicsit "problémás' lennék?

2017. febr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell balesetnek beállítani.
2017. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem itt a mértékkel van a baj - 15 évesen én is ittam, volt barátom (barátnőm is olykor...), ismerkedtem, buliztam,stb. DE mellette nem hanyagoltam el se a családomat, se a tanulmányaimat. Most az egy dolog,hogy néha füllentettem (és füllentek, ha úgy van), meg nem sikerültek mindig úgy a dolgok, ahogy akartam, de a problémás nem ott kezdődik, hogy valaki nem mintagyerek.
2017. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy kis ivásba még senki nem halt bele.
2017. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a mérték a gond.

Voltam én is bulizni kamaszként, sokszor nem is oda és nem is azzal, akivel mondtam. Ittam is, néha részegen mentem haza. Suliban dohányoztunk, diáknapon csempésztük be a piát, sőt volt, amikor lyukas első óra helyett is kocsmába mentünk, és igen jó hangulatban érkeztünk az iskolába. Értsd: reggel fél9re ha nem is dülöngélősen, de részegek voltunk :D Osztályfőnök mondta is, amikor meglátott minket (ő volt aznap az ügyeletes a bejáratnál lévő folyosón), hogy azonnal takarodjunk be a terembe, mert bár nagyon viccesek vagyunk, de szinte kondenzcsíkként húzzuk magunk után a piaszagot, és jobb, ha nem találkozunk másik tanárral :D


A szüleimmel szemben viszont sosem voltam tiszteletlen. Soha. És nem azért, mert féltem, hiszen szerető, rendezett környezetben nőttem fel. Nem azt mondom, hogy nem veszekedtünk!! Nyilván volt sok "nem hiszem el, hogy nem engedsz el a buliba" vita. De sosem engedtem meg magamnak azt a bizonyos pökhendi, bicskanyitogató stílust. Mert a legnagyobb vita hevében is tudtam, hogy azt nem érdemlik meg, és azt is felfogtam, hogy nem direkt akarnak velem gonoszkodni.

Ez az, amit sok tini nem fog fel: nem direkt kicseszés, amit a szülő tesz. Ha megkér, hogy segíts neki hosszabban, de te éppen óriási beszélgetésben vagy benne, akkor ne annyi legyen a válasz, hogy "haggyámá", hanem állj oda elé. Kérdezd meg, mennyire sürgős, mert te most benne vagy valamiben, ha lehet egy óra múlva kezdjétek inkább, de ha azonnal kell, akkor is kérsz 10 percet, hogy elköszönj. Ennyi. Simán kapsz időt, sőt a halasztásban is benne lesznek, ha nem a feleselést és a kibújást látják, hanema kompromisszumkészséget.

2017. febr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon le lettem pontozva, de szerintem nem normális dolog ha 14-15 évesen egy lány már a barátjával él. Nekem sem az volt a fő problémám, hogy volt barátja (bár szerintem azért ahhoz is fiatal volt az említett lány)

De ha szerintetek normális, legyen úgy!

2017. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!