Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
5 éve váltam el,van 3 közös lány gyermek.14,11 és 7 évesek.Apuka évekig nem fizetett gyerektartást,most kőzel egy éve ügyvéd segítségével elértük h fizessen,havi 40ezer ft-ot.A gyereknevelésből sem vette ki a részét,soha egy szülőértekezleten nem volt.A 2 nagyobb az utobbi idöben már menni sem akart hozzá,(nincs meghatározott láthatás,de álltalában szombat este viszi őket és vasárnap délután hozza őket) Kb 2-3 hónapja a 14 éves lányom ujra szívesen megy hozzá,azt mondja elég jol el tudnak beszélgetni.(Eléggé tud manipulálni az apuka)A 14 éves lánynak nincs sok dolga itthon néha kell mosogatni vagy takarítani,minden mást én megcsinálok.Nem igazán jár el sehova,a teleefonját viszont folyamatosan nyomja,van 3 hónapja egy barátja akit én is ismerek.Szombaton a fiú bemutatta a szüleinek a lányom,ahova elengedtem.Viszont másnap templomba akart menni de elkéretözött hanem kijelentette h ő megy.Tehát nem engedtem el,ennek ellenére ő mégis elment.Ezen kicsit összeszólalkoztunk,és az vágta a fejemhez hogy én nem értem meg őt,folyton dolgoztatnám és hogy ő most elmenne inkább az apjához pár napra...Ez engem nagyon sokkolt hiszen tudja h az apja milyen körülmények között él,alig van fütés,kaja épp ezért viszi ilyen rövid időre őket.Próbáltam higgadt maradni,érveltem...végül azt mondta h itthon marad meglátja h fog e jabulni a helyzet.Azt várja el h engedjek neki többet,és vegyem észre ha néha csinál itthon valamit.De szerintem eddig is elég engedékeny voltam csak tul féltettem.Nem bulizik nem iszik,nem cigizik tudomásom szerint.De a barátai sem azon a településen laknak hogy el tudjnám engedni...szóval nem értem h mi az amit "elvár" tölem.Kérdezném h ha még egyszer felmerülne ez a kérdés engedjem az apjához,és hagyjam hogy manipulálja ?Bocs egy kicsit hosszúra sikerült....
2017. febr. 20. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mi volt a probléma azzal, hogy templomba akart menni?

Nem kell engedned, hogy az apjánál éljen

2017. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azzal semmi,azzal volt a gond hogy nem kéretőzött hanem kijelentette hogy ő megy...mint egy fenött aki szol hogy most elmegyek majd jövök...
2017. febr. 20. 08:01
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem az apjahoz fog jarni...
2017. febr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"mint egy fenött aki szol hogy most elmegyek majd jövök"


A kamaszkor erről szól. Próbálgatja a határait, a felnőtt szerepet, feszegeti a határokat. Pontosan úgy működik, ahogy minden kamasz. (Te is ilyen voltál, maximum nem emlékszel már rá.) Ezeket a csatákat bizony meg kell vívni, és mivel te vagy a felnőtt, te nem vagy felfokozottan ambivalens érzelmi állapotban, nem neked hullik éppen szét az identitásod, ezért neked kell tudni higgadtan reagálni.

Az pedig, hogy az apjánál mi a helyzet: sajnos a gyerek nem választhatja meg a szüleit, mindannyiunknak meg kell tudnunk küzdeni a kapott helyzettel. Ha az apa manipulatív, a lányod majd szépen megtanulja kezelni. Mert élete végéig ő lesz az apja, mindig része lesz az életének.

2017. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló: az apjánál nem találkozhatna a barátjával mert nem magyar származású.De az apja nem abban a faluban lakik ahol mi és nem is abban ahol a fiú.Tehát csak az apjánál lenne.Meg persze az iskolába.Másova nem engedné el.Ha pedig nála lenne biztos vagyok benne hogy annyira manipulálná hogy tölem teljesen elhidegülne.
2017. febr. 20. 08:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha a templomba jár, mint a barátjához :) Máskor, ha nem tetszik a stílusa, azt mondd meg neki - "Kislányom, szívesen elengedlek, ha szépen kéred, de azért haragszom, ha így beszélsz." Nem kell rögtön kardot rántani és hatalmat fitogtatni vagy az apját sejteni a háttérben, ha épp rájött a pökhendiség. Kamasz, sok hangulatingadozással. Próbálj meg jóban lenni a gyerekeddel és akár őszintén el is mondhatod neki, hogy ezt szeretnéd és reméled, kölcsönös lesz az igyekezet. Annak meg mindenki örül, ha megdicsérik a házimunkáért, ezentúl megköszönhetitek egymásnak, ki mit végzett, és máris jobb lesz a hangulat.
2017. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem járt templomba,ez egy új ötlete.Barátjánál egyszer volt,inkább nálunk találkoznak 2 hetente.Sajnos azért sejtetem az apját a háttérben mert nagyon megváltozott a kettejük kapcsolata az elmúlt 2-3 hönapban.Elötte azt mondta az apjának hogy "te nem vagy apa mert az apák foglalkoznak a gyerekükkel és figyelnek rájuk de te nem még csak nem is keresel ha én ne, hívlak"és most hirtelen úgy megfordult valami,hozzám közel állt most távolodik,apjához nagyon távol volt most túl gyorsan közeledik.Félek hogy elveszítem a lányom.
2017. febr. 20. 08:38
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg szoktam dícsérni és a hatalmam sem fitoktatom.Tudom hogy a határokat feszegeti de mindent akkor sem hagyhatok rá.
2017. febr. 20. 08:39
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Kamaszkorban természetes a spirituális útkeresés is. Az ember ilyenkor elkezdi kutatni az "élet értelmét", a helyét a világban. Én is kb. 14. éves koromban fordultam a különböző vallások felé, pedig nem kaptam semmiféle vallásos nevelést és utána még évekig tartott, mire megtaláltam a spirituális utam.

Ha nem akarod elveszíteni a lányod, akkor beszélgess vele sokat: próbáld meg megérteni, hogy mi zajlik benne és támogasd akkor is, ha nem értesz vele egyet éppen (nyilván bizonyos keretek között, amíg nem kifejezetten káros rá nézve, amivel épp foglalkozik - de itt ilyesmiről nincs szó).

2017. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Próbálok vele beszélni,de nem igazán akar velem...inkább a barátnöjével beszél meg mindent.Eléggé zárkozott lány,de inkább csak felém ezt veszem észre.Nagyon önálló,a tanulása is 4-5 a gimiben,most 8.-os.Sosem bántottam egy ujjal sem,de sajnos következetes sem voltam soha.Lehet hogy ez a baj?Nem rossz kamasz,sőt kifejezetten jó,de ettöl függetlenül féltem és óvom mindentől és ő ezt rója fel nekem.Hogy nem akarok engedni semmit neki.
2017. febr. 20. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!