Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Középiskolás ballagásr...

Szülők! Középiskolás ballagásra mennyi pénzt adtok a gyereknek?

Figyelt kérdés
hallottam hogy valaki ad 100 ezret is

2017. febr. 22. 19:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk 100 karácsonyra is normális volt, osztálytársaim közül sokan kocsit kaptak, én az egyik lakásunk kulcsait. Nyilván mindenki más anyagi helyzetben van, a párom 20 ezer forintot kapott, mert annyi volt.
2017. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetjük a jogsiját.
2017. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Legfeljebb 5-10 ezret. De a rokonság sem ad többet. Az egyetemi kezdés költségeit úgy is mi fizetjük.
2017. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, én is 400+ ezer fellett kaptam ballagásra. Ebből fizettem a jogsit, többit beleadtam a lakásba
2017. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Unokabátyámnak az egyetemi tanulmányait fizették ki a szülei.

A rokonokkal közösen összedobott pénzből pedig autót kapott,mert már volt jogosítványa.

2017. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Semmit extra

Maga miatt kell h eretsegizzen nem a "jutalom" miatt

Ha jol tanul vagy rossz majd az elet "megdicseri" erte

Lesz egy csaladi buli esetleg valami apro jelkepes valami

Nalunk ez a hagyomany a csaladban


Amugyis alaphangon 100e az utcso tanev a szulonek es meg a mai gyerekek elvarjak h tobb 100e ajandekot?


De akiknel ez a szokas azok adnak mint fentebb olvashato.

(megtehetnenk de elv h megertse a gyerek h a penz nem a fan terem)

2017. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Anyukám párjának a fia tavaly ballagott.

Az apukájától kapott egy jobb autót (azt hiszem 5 millió volt a határ, fölé nem mehetett, de pontosan nem tudom, mennyi volt az autó), az anyukájáéktól 1 milliót készpénzben és állták a pesti lakása felújítását (csak az apukája él Budapesten, a szüleivel ő Nyugat-Magyarországon élt a gimi végéig).

2017. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Én nem kaptam semmit (csak rendeztek nekem egy ebédet), de amikor meglett az eredmény, hogy felvettek az egyetemre, akkor vettek nekem egy laptop-ot. (Előtte nem volt.)


Nekem is volt olyan osztálytársam, aki kocsit-lakást kapott.

2017. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
én ajándékot kaptam anno (ékszert kértem) és most is azt adnék a gyerekemnek. szerintem olyan emléket kell kapnia ami maradandó...egy 18 éves a sikeres érettségu hevében hamar seggére verne egy nagyobb összegnek, saját auto lakas ilyesmiért meg dolgozzon meg ahogy anno mi is megdolgoztunk, az erettsegi nagy dolog de azert nem akkora hogy azert egy autot kapjon...szerintem.
2017. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

Egy ballagas nem hiszem, hogy akkora dolog lenne. Ez nem eskuvo-szintu esemeny.


Laptop, aranyekszer, jogsira penz a maximum.

2017. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!