Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Beleszóltok, hogy a spórolt...

Beleszóltok, hogy a spórolt pénzét mire költse a gyereketek?

Figyelt kérdés

Anya minden reggel kitesz az előszobába nekem 3 ezer forintot, abból veszek reggel kávét, reggelit, ebédelek.

Viszont néha van, hogy nem eszek egész nap és ezt a pénzt félrerakom. Mert úgy szoktuk, hogy kb. 3 havonta megyünk Bécsbe és Bécs mellé vásárolni, akkor ami tetszik, meg is kapom tőle, nincs belőle vita. Viszont itthon meg mindenre az a válasz, hogy "ugyanilyened van", "minek még egy ilyen" és hasonlók.

Nagy vágyam volt egy bizonyos sportcipő, de csak férfiből gyártottak azt a típust, ezért az őszi szezonban végül nem vettem meg, anya lebeszélt róla, meg hogy "van majdnem egy ugyanilyenem", nehogy férfi cipőt vegyek már, stb... Viszont múlt héten nézelődtem a neten és megláttam, 25%-os akcióval és pont volt a méretemben, szóval megvettem a félretett pénzemből. Ma felvettem és anya kiborult, hogy nem hiszi el, hogy 60 ezerért vettem cipőt (akcióval 45 volt) és hogy folyamatosan jön hozzánk a futár, már a szomszédok röhögnek, hogy nálunk hetente áll meg a csomagszállító... Nem értem, miért kell ekkora patáliát csapni, mikor tudta, hogy mennyire vacilláltam már ősszel is a cipőn és ebben még a maradék névnapi pénzem is benne volt, szóval késői ajándékként is fel lehet fogni.


2017. márc. 14. 22:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ja ez lemaradt:

Angolozok gyerekekkel, ebből általában összeszedek heti 15 ezret (2500ft/óra), plusz apa is ad mindig pénzt, meg mamáék is, mikor megyek hétvégente, vagy délután. Vagy van, hogyha rendelek az ASOS-ról, apa mondja, hogy kifizeti, ne költsem a pénzem. Vagy pl. januárban megvettem a Macbookom és abból apa le tudja írni az adót, azt a pénzt is ideadta, meg ha elviszi az autómat (vagyis ami az övé, csak én használom), tele tankolja. Szóval nekem annyira tényleg nincs mire költenem, ezért szoktam rendelgetni inkább.

2017. márc. 14. 22:21
 2/19 Lilith1994 válasza:
77%

:o

de jó lenne ha ennyi pénzem lenne. :D nekem mindig van mire költeni. Ha nem lenne tényleg mire koltenem akkor csak gyujtogetem és gyutogetnek :D nem 45 ezerert vennék cipőt de ez az én véleményem :)

(Majdnem a tandidijjam negyede :D )

2017. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

igaza van pedig. 45ezret adni egy cipőért...és ugyan meddig tetszik majd?? meddig fogod hordani??

soha nem tanulod meg a pénz értékét! kicsit el lettél kapatva! nem tudom mit szólnál, ha ezek után csomagolna neked 3 szendvicset, és mehetsz. én ezt tenném, nem adn ék pénzt egy darabig a kezedbe az tuti

2017. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok, hogy kinézek valamit, aztán elkezdek rá gyűjteni (pl. a macbookom árát november és Karácsony között összegyűjtöttem).

De aztán meglátok 1-1 akciós cuccot és győzködöm magam, hogy kell az, majd jó lesz. Vagy imádom a sminkeket és hiába van már velük tele egy egész fiókos szekrény, mindig veszek/rendelek valamit, hogy kipróbálom, mert új termék, vagy megéri, mert akciós/nincs postaköltség/ha több mindent rendelek kapok kedvezményt, vagy simán ráfogom, hogy a smink fogyó termék.


Szerintem anya előbb költöztetné ide mamát, hogy reggel megcsinálja a szendvicset nekem, minthogy ő felkeljen 9 óra előtt rendesen... :D

2017. márc. 14. 22:37
 5/19 Lilith1994 válasza:
66%

Érdekes... Orulj hogy így kinyaljak a popsid :D

Uhh de sokat spóroltak azt a fene mindenit már ne is haragudj.... Én 1 év alatt gyűjtők ossze ennyi pénzt...

Nem tudom mennyire vagytok vagyaonosak de ez durva.

Figyel én is nő vagyok. Meg veszem a smink cuccaim de nem ha kell ha nem ... Gondolkodj kicsit szerintem ...

2017. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

3 vagyok

mndjuk megcsinálhatnád magadnak is, 1 kenyeret márcsak meg tudsz kenni...

2017. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

Kimaradt, hogy mennyi idős vagy. Gondolom valamikor elköltöznél, akkor majd fizetheted a számlákat, az albérletet.


Elég rendesen elkényeztettek, ami nem is lenne baj, ha tudnád kezelni. Mi is egy rakás pénzt kaptunk, folyton költöttük, meg is lett a böjtje, mikor elköltöztünk.


2 hónap nem gyüjtés, azt bárki kivárja.


Amúgy a smink megromlik felbontás után x hónappal, és tönkrevágja a körmöd.


Én a helyedben eladnám a nem használt cuccaimat, lenne félretetett 1millám legalább, hiszen hamarosan jön az önálló élet. Ha nem is albizol, 19 évesen már utazgathatsz a barátnőkkel külföldre az egyetem első évében, esetleg annyit fogsz szórakozni járni, hogy majd számolgathatod melyik bort vedd, ami még kifutja.


Komolyan. Gyűjts tartalékot, ha már van egy nagy összeg, utána szórhatod a pénzt.


Kicsit tartok attól is, hogy a szüleid hogy fognak hozzád állni később. Ha olyanok, mint nálunk, érettségi után, de legkésőbb egyetem tájékán elapad a pénzcsap, hogy önállóságra neveljenek. Persze korábban kellett volna kezdeniük, így elég sokk volt.


Másik lehetőség, hogy azért csökkentik a zsebpénzt, mert beszerzel egy pasit, aki csóróbb, ők meg úgy ítélik meg, hogy nem költ rád eleget.


Ha ez egybeesik az érettségiutáni költözéssel, nagyon megszívod.

2017. márc. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Ja és én nem szólok bele, de nem is hagyok akkora összeget, hogy abból ételen kívül másra is fussa. Az ünnepeken gyűjtött pénz egy részét viszont olyan malacperselybe dobja, amiből nem lehet kiszedni. És ezt a szemem láttára, tehát ellenőrzöm.
2017. márc. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarom elhinni, hogy ez a kérdés komoly. :O

Ki van nyalva a segged..mindent megkapsz amit csak kérsz,és ilyenen kiakadsz?!

Eskü nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...Szánalom...

2017. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon tudom sajnálni az ilyen újgazdag kinyalt seggű kislányokat, hogy ennyi problémájuk van az életben.
2017. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!