Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Támogassam a lányom ötletét...

Támogassam a lányom ötletét vagy inkább ne hadjam hogy utána rájöjjön az igazságra?

Figyelt kérdés

A lányom még csak nyolcadikos , de rég azt mondja hogy ő masszőr lesz, és majd a házában fogja csinálni, na meg persze néha fittnes edzéseket tartani.

Félek egy kicsit az ötlete miatt, mert a masszőr szakmáról túl sok jót nrm hallottam...

Mármint hogy kitanulod,aztán hagyhatod is abba mert nem keresel vele semmit...

Mit mondjak neki , támogassam a magán masszőr kartierjét amit elképzel?

(Változtatni nem akar 3 éve...)



2017. ápr. 5. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcadikos. 3 havonta más lesz, ma tűzoltó, holnap vadakat terelő juhász. Hagyd álmodozni és érettségizzen le, aztán majd meglátod! Az még sok idő! Megérik fejben is a döntésre. Ha akkor is ezt akarja, akkor meg had csinálja! Az ő élete, nem? Vagy azt akarod hallgatni nyugdíjas korodig, hogy "bezzeg, ha akkor nem avatkozol bele, akkor mi lehettem volna..."? Ha bejön és megél belőle, akkor jó, ha nem, akkor majd tanul másnak. Ma már 5 évente új irányt vesz egy ember élete, nem kell megijedni, ha 30 évesen tanul tovább.
2017. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

"Hadjad". Gondolom, téged is "hadtak".

Csak érettségizzen le, és utána.

2017. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
91%
szerintem támogasd abban amit szeretne. Ha jó masszőr lessz, gyógymasszőr vagy továbbképzi magát akkor sokat fog vele keresni. Hát 10 alkalmas masszázs 50-60 ezer ft akkor az azt jelenti hogy 5000 ft-os órabér. Neked van 5000ft-os órabéred? Na mindegy ha sokat keres de nem olyan munkával amit szeret akkor boldogtalan lesz. Ha meg kitalálta hogy a saját lakásában fogja csinálni, akkor ugye nem kell szalont bérelni, nagyon okos gondolat tőle. Amugymeg nagyon sokat tud segiteni az emberen egy jó masszőr, szép szakma.
2017. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Jo, legyen masszor, ami OKJ- s kepzes erettsegi utan.

Minimum erettsegi legyen meg, aztan majd eldonti.

2017. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp támogasd! Így azt fogja érezni, hogy bármiben támogatod. Biztosan változni fogmmég, hogy mit szeretne csinálni, az nem számít, hogy hány éve nem akar változtatni. Én például 6 éven át szerettem volna egy valami lenni, és 8adikban jöttem rá, hogy az mégsem nekem való. Még a hyerek személyisége is változik, nemhinném, hogy kitart a masszőr dologmmellett. Ha meg igen, legalább a saját álmai szerint élhet majd, és azt csinálhatja amit szeret, nem azt amitmráerőltetnek.
2017. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
1: ha 3 éve az akar lenni, jövőhétre nem fog változtatni. én támogatnám, elég nagy mondjuk a túlkínálat, de a hangsúly mindig azkn van, hogy az ember a szakmáján belül legyen kreatív és ambíciózus...elvégzi a tanfolyamot oké. itt nem kell megállni. nem biztos hogy nyugdíjasokat fog masszírozni 1000 ftért óránként. pl kidolgozhat cégek számára preventatív csomagokat, kijárhat vállalatokhoz, kiterjesztheti a szakmáját pl munkavédelemmel kombinálva, és multiknál végezhet dolgozói egészségfelmérést, stb. így már nem hangzik olyan rosszul ugye?
2017. ápr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Kinek jut eszebe 11 evesen (ha mar 3 eve..) ilyen, hogy embereket akat masszirozni foallasban??? :)

Erettsegi elott majd beszeljetek ujra. Addigra valtozhat, meg gyerek.

2017. ápr. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Mikor majd elkezdi,és az összes telefon pasiktól érkezik,akik a farkukat szeretnék masszíroztatni,majd rájön...hogy másképp is meg lehet élni a "masszázsból"! :-D
2017. ápr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem egy nyolcadikos gyerek meg nem igazan tudja eldobteni, hogy mit is akar majd felnott koraban az elettol! Foleg hogy ezt hatodikos korban talaat ki. En meg kozepsulis koromban is nyomozo vagy fbi ugynok akartam lenni, mikozben konyvelonek tanultam :D

Az nem jo ha 14-15 evesen eldol, hogy erre megy a gyerek, ez lesz belole. Jobb nyitottnak lenni minden lehetosegre!

Nem akar valtoztatni, ertem, de Te vagy az anya / apja, a Te felelosseged, hogy biztositsd a gyermeked jovojet.

AZ otthoni masszirozas meg fitness edzes nem jovokep, es sokszor nem egy foallasu szakma! A hazaban fogja csinalni? Tok jo! Amit mibol fog megvenni? Azert nem eppen olcso egy haz...Vagy majd a 10 emeletes panel alberlet 5. szintjen ott fog egy sereg elhizott maca ugrabugralni, vagy sulyokat emelgetni? Rovid uton ki lesz onnan teve...

Persze ha ti tudtok neki ehhez hatteret biztositani, akkor semmi gond, gondolom az sem lesz problema ha nem is nagyon keres vele, es nektek kell majd eltartani amig o a 6.-ban kitalalt almat eli, es onmegvalosit.

Nem kell lehuzni a gyereket mindezzel amit leirtam, nem kell osszetorni az almait, de azert te elgondolkodhatnal ezen, hogy ily milyen jovoje lesz a gyereknek, es inkabb probald a megfelelo iranyba terelni.

Es mint irtam, tartsatok nyitva a kapukat egyeb lehetosegeknek is, mert attol hogy 3 eve nem valtozik a velemenye ez ugyben, nem jelent azt, hogy nem is fog!

Ha egy huszoneves mondana ezt, akkor nyugodtan rahagyhatnad, mondva hogy majd rajon, de nem egy 14 eves!

2017. ápr. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Nos, én nagyon sok masszőrhöz jártam. 1.Egyik sem él belőle nagy lábon. 2. Alkalmazkodni kell a vendég idejéhez, ami nagyrészt délután-este van, tehát egyáltalán nem családbarát szakma. 3. Panaszkodtak, hogy nagyon-nagyon sokszor megy olyan vendég akiknek láthatóan fertőző bőrbaja van, pl rengeteg a vírusos szemölcsös. A lábgombások ugyan nem fertőznek de nem annyira élmény hozzányúlni. 4. Már nem az a divat, hogy a páciens megy a masszőr otthonába, ez fordítva szokott lenni. És itt jön az, hogy bemész-e egy idegen férfi lakásába, ahol MINDEGYIK női masszőr ismerősömet érte már inzultus. (Érdekesség kedvéért leírom, hogy három olyan férfi masszőrt ismerek akik az miatt váltottak, mert idősebb nők, olyan 60 éves korúak, pénzért cserébe szerettek volna extra masszázst és hát nem mindegyik fiatal pasinak van erre gusztusa.)

Ettől függetlenül én támogatnám azt, hogy elvégezzen egy gyógymasszőr képzést mert biztosan nagyon érdekes és hasznos szakma, és még szerencséje is lehet vele. De majd csak az egyetem után.

2017. ápr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!