Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szeretnék felnőni. Ez...

Nem szeretnék felnőni. Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, gimis, 11. osztályos. Észre sem vettem, hogy ilyen gyorsan eltelt az idő.. jövőre érettségizek, aztán egyetemre megyek. A kortársaim mind várják, hogy önnálló életet kezdjenek, de én nem.. itthon akarok maradni, anyukámmal és a kistesómmal. Nem akarok felnőni, nem akarom, hogy bármi megváltozzon. Annyira félek. És annyira jó volt kisgyereknek lenni, egész nap csak játszani. Hétfőn, a gyerekorvosunk azt mondta, hogy igazi felnőtt nő lettem. Hát majdnem elsírtam magam. Nem akarom, hogy felnőttnek lássanak az emberek. Örökké, az a cuki kislány szeretnék maradni, aki voltam.

Utálok bulizni menni, de muszáj NÉHA különben a barátnőim megsértődnek. Ha egyemre megyek ott sokat kell bulizni.. meg pasizni.. meg minden..

Ahhhhh barcsak megallithatnam az idot..

(Telorol irtam, bocsi)



2017. ápr. 15. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Egyetemen miért kellene sokat bulizni meg pasizni ? Nem azért jár oda az ember, hanem tanulni. Aki meg azért, az minimum csúszik.
2017. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát... sok egyetemista ismerősöm van. Ők mindig csak a "jó" bulikról, meg a nehéz vizsgákról mesélnek. :(
2017. ápr. 15. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy nehezek a vizsgák, hisz sokan csak vizsga előtt néhány nappal kezdenek tanulni. Sőt, órákra sem járnak rendesen, mert este buliznak.
2017. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Én is ugyanezt érzem.

16/L

2017. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy vele egyedul, bar talan en ennyire durvan nem 18/l
2017. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Azegyetem nappali tagozaton kőkemény piálásról és a szexről szól. Levelezőre menj, ott kevesebb az ilyen.


Nyugi, természetes hogy félsz. Én is átestem ezen. De figyeld meg, milyen büszke leszel majd magadra, mikor kezdesz önállósodni. Pl. mikor megkapod az első bankkártyád. :)

2017. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen éreztem azt hogy nem akarok idősebb lenni.. Nem akartam elhinni hogy lehetek ennyi idős, de ez van. Arra gondolj inkább mennyi jó dolog vár rád. :) Ha egyetemista leszel nem mondják már meg neked, hogy mit csinálj, ha akarsz éjfélig játszol a gépeden, olyan órákra jársz amilyenekre szeretnél, nem kell hülye osztálytársakkal foglalkozni, csak azzal kell kapcsolatot tartanod akit kedvelsz. Nem mondja meg senki mit és mikor egyél, vacsorázhatsz fagylaltot és reggelizhetsz húslevest. Próbáld meg a pozitív oldalát nézni :)


(Én már azt várom, hogy egyszer gyerekem legyen, hátha akkor rajta keresztül egy icipicit visszajön a gyerek lét izgatottsága és vidámsága, ami annyira hiányzik...)

24L

2017. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zseZsomi válasza:
kys
2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanígy érzek:)

Én is 11.-es vagyok és 17. És imádom az iskolámat a közösséget és nem akarom hogy ennek az évnek vége legyen és nem akarom hogy a giminek vége legyen , mert egész életemben a gimnáziumot vártam. Szerintem teljesen normális. Bár én szeretek bulizni , meg elmászkálni minden fele a barátaimmal de nem tudom hogy merre szeretnék menni és ez bizonytalanná tesz.


Próbálj meg ne ezen rágódni , és élvezd ki minden egyes pillanatát az iskolának. És próbáld meg élvezni a gondtalan fiatalságot.

2017. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerintem ez el fog múlni. Én utáltam a középsulit, mégis mikor 18 lettem és szembesültem vele, hogy ez az utolsó év, az borzalmas volt. Rámjött egy sírógörcs is, senki nem tudta mi bajom. Ugyan gyerek soha nem akartam lenni, de tini maradtam volna. Féltem a felelősségtől. Aztán most ott tartok, hogy soha nem éreztem ilyen jól magam. Imádok fiatal nő lenni, együtt élni a párommal, jó volt pasizni is, bulizós nem vagyok, de szeretek eljárni szórakozni(mértékkel). Életemben először szabadnak érzem magam. Most annyi megmaradt, hogy nem akarok öregebb lenni, de keveset gondolok rá, élvezem az életet. Hidd el, neked is jó lesz, sok új embert ismersz meg, sok új lehetőséget kapsz az élettől. :)

21l

2017. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!