Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vesztek kamaszodò (12-13...

Vesztek kamaszodò (12-13 éves) lányotoknak melltartòt, borotvát, deot, mini tampont, arclemosòt. Ilyeneket, amiket ilyenkor kezdenek el használni?

Figyelt kérdés
Vagy inkàbb megvàrjàtok amìg ö kèri ezeket? Mikre van mèg szüksèg ebben a korban?
2017. ápr. 17. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Tampont nem hasznal egyik sem. Deot, es a tobbit kapnak. Hol egyutt vesszuk, hol a nagy.
2017. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Persze, ezekre szüksége van, miért ne venném meg? Bár én tampont még nem használtam ennyi idősen. Ha akarja, nélkülem is beszerezheti, és kap rá pénzt, nem muszáj ott lennem, de eddig nem volt ilyen gond.
2017. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

Tampont nem, nem tartom jónak egy szűz lánynak. Neki is elmondtam, ha megvan neki tesi alól kap felmentést, de betétett használjon.

Deo, borotva,bőr ápolók, györcsoldó ami mindig van itthon.

2017. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd meg, hogy ő kérje, hiszen neki ez mind új, az se biztos, hogy tudja, mi minden hasznos ilyenkor.

Beszéljétek meg, aztán majd kialakul, hogy egyedül akarja-e megvenni ezeket vagy közösen.

2017. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kozos nagybevasarlaskor vettuk ezeket.
2017. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne használhatna tampont egy 13 éves, attól nem lesz kevésbé szűz.

Egyedül borotvát nem vennék, attól csak rosszabb lesz minden, inkább epilátort vennék vagy elküldeném kozmetikushoz.

2017. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem anno vett minden ilyesmit anya,bar tampont nem hasznaltam. Azota is idegenkedem tole,pedig mar 17 vagyok.
2017. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól emlékszem, 10 éves volt, amikor komolyabban elbeszelgettunk arról, hogy majd az elkovetkezo években menstruálni fog és akkor osszeallitottunk együtt egy "elsosegely" csomagot. Kis nesszeszerben intimbetet, tisztasági betét, nedves törlőkendő, váltás fehérnemű, nylon zacsi, papirzsebkendo. Melltartót egy éve használ -13 eves- , kB azóta borotvalja a lábát. Arclemosoja is régóta van, szeret sminkelni és itthon vadabbakat is kiprobal.
2017. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
99%
Én ilyeneket nagy tételben veszek, ha akciós, szóval be vagyunk tárazva, mindig mindenből van itthon. Lányaimnak is elmondtam, hogy ott van minden a szekrényben, nyugodtan vegyenek ami kell, csak akkor szóljanak, ha esetleg valamiből elvették az utolsót.
2017. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Ezek kellenek már egy kamasz kislánynak.

Részemről a mini-tampon is rendben van; gondoljunk bele, ha úszni megy... vagy iskolai táborozás. A lehetőséget megadom neki, mivel a menstruáció személyes ügy, mindenki úgy "látja el magát" ilyenkor, ahogy neki jól esik.

Nőgyógyászomat is megkérdeztem, legutóbb ő sem ellenezte, sőt! jobb, mint ha mondjuk nyáron a strandon véres betétben ücsörögne- mentálisan is jobb, meg fizikailag is.

Részemről nem látom akadályát egyiknek sem!

Arclemosó, borotva: ilyenkor már vannak pattanások bizony, meg testszőrzet. Nem kockáztatom meg, hogy sérüljön a lelke mondjuk amiatt, hogy kiröhögik a suliban a hónaljszőr miatt pl. gonoszak a gyerek ebben a korban.


A tampon kérdést sem menőzésből javasoltam neki és ő is normálisan kezeli a vérzés témakörét. Valójában tavaly éppen a nyári szünet során kényszer szülte megoldás volt. Láttam, hogy mennyivel felszabadultabb így. Akkor miért korlátoznám?

2017. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!