Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves fiúval mit lehet...

16 éves fiúval mit lehet tenni, hogy suli után ne csak tabletezzen?

Figyelt kérdés
Van egy bátyja és egy 14 éves huga, de ő valahogy jobban rákattant a képernyőre.
2017. máj. 9. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk a szülei próbáljanak időt szakítani rá és az sem ártana ha szerveznének közös családi programokat. Esetleg elbeszelgetni vele normalisan, hogy miert nem maszkal ki a barataival, vagy vannak-e neki.
2017. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenkor már nem igen lehet szülőként beleszólni...

Öcsém is hagyva lett, sose csatlakozott hozzánk családi kirándulásokon, de jobb is volt mert csak szenvedett volna végig. Rossz hangulatot okozott volna.

Nála csak egy korszak volt. Most 18 éves és már van hobbija, barátnője, alig kapcsolja be a gépet..


Szóval nála is lehet simán csak egy korszak. Majd bele fog unni.. De amúgy ennyi idősen már nehezen lehet szerintem "utasítani", mert támadásnak veszi. De nincs még ilyen idős gyerekem szóval csak gondolat.

2017. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell neki tabletet venni.
2017. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyszülők vették a tabletet. Sokáig haragudtunk is rájuk.
2017. máj. 9. 19:47
 5/10 anonim válasza:
30%
Elmondod a fiadnak hogy ez így nem oké ennyit nem kéne egy képernyő előtt ülni. Ha nem agresszív típus akkor mondd meg neki hogy el fogod venni tőle.
2017. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ordít ilyenkor.Egyébként békés típus, de nagyon rákattant...
2017. máj. 9. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Ordit ha el akarod venni?akkora taslit kapna,hogy menten eszhez terne.nem vagyok gyerek vero tipus,de 3 fiam van...a nagy mar kamaszodik.kemenyen kell banni vele,mert kulonben elkallodna.neha haragszik,es puffog egy sort a szobajaban,de aztan lehiggad es eljut az info oda ahova kell.

Hozzateszem nem vagyok szigoru,de vannak dolgok amikbol nem engedek.

2017. máj. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem írtad hogy mit csinál a tableten, és hogy engeditek-e neki a társasági életet.
2017. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én nem értem a kérdést. 16 évesen nem egy kis gyerek, abban az esetben ha a jegyei jók, tanul, esetleg sportol is (az mondjuk fontos, de ez egyéni vélemény) akkor had csináljon azt a szabad idejében ami jól esik neki. Nem mindenki igényli a társasági életet, ráaadásul fogalmad sincs, hogy mit csinál a tableten, akkor tényleg nem kellene beleszólni szerintem, lassan fel fog nőni, amíg a kötelességeit elvégzi szerintem ebbe ne folyj bele.
2017. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Korlátozni kell a tabletezést. Igaz, hogy nem kisgyerek, de még nem is felnőtt. Ordít veled? Hát, nálunk ennek következménye lenne.

Nagyon rá lehet kattanni a gépekre, komoly függőséget tud okozmi, ami nyilván nem jó. Eltiltani nem kell, de korlátozni érdemes.

2017. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!