Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves anyukák! Szerintetek...

Kedves anyukák! Szerintetek értelmi fogyatékos, aki a középiskolai központi felvételin csak 39-et írt magyarból,16-ot matekból az 50-50 pontból?

Figyelt kérdés
Nem voltam átlagos sosem,akadályozott voltam a tananyag megértésében,aminek az okait ma sem tudom.Régebben volt ez,de máig nem hagy nyugodni.Szerintetek?Anyukám nem él,tőle nem tudom megkèrdezni,azèrt itt szeretném megkèrdezni valakinek az anyukájától,ha nem gond.Egyébként az életem minden területén nem vagyok olyan,mint mások,az átlag,szóval ez tènyleg nagyon komoly kérdés.Nagyon köszönöm annak,aki elolvassa,és válaszol!
2017. máj. 21. 00:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébkènt gyakoroltam a magam módján annak idején,úgy lett ennyi.
2017. máj. 21. 00:26
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt így nem lehet megmondani, nagyon sok apró kis részlet hiányzik ahhoz, hogy ezt meglehessen állapítani, de nem hinném, hogy az vagy.

Először is tudni kellene, hogy most hol tartasz, mit dolgozol, tanultál e valamit, mi a szakmád, stb.. A magyar felvételid azért nem volt annyira rossz. A matek meg ... ? A tanárodat kellett volna megkérdezni, hogy ez, hogyan történhetett meg.

2017. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt az értelmi fogyatékosságot nem az anyukák fogják tudni megállapítani, hanem egy pszichiáter.

Másrészt ha ilyen kérdést meg tudsz fogalmazni, szerintem még enyhe szinten sem lehetsz értelmi fogyatékos, legfeljebb "nem vagy zseni". De amúgy az intelligencia nem minden. Fontosabb pl. a kitartás és a kedvesség.

2017. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok anyuka, de ez egyáltalán nem rossz felvételi. Még annak idején nekem is ugyanennyi pontos lett a matek (mondjuk rá egy évre fel lettem mentve dyscalculia miatt), most egyetemre járok...
2017. máj. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Negyedikben rágörcsöltem, nekem is 16 pont lett az első matek felvételim, elit gimiben érettségiztem kitűnőre, és lekopogom, de egyelőre úgy áll, hogy sikerülni fog az orvosi is, szóval ha a tizenhat pontos matek felvételi egyenlő az értelmi fogyatékossággal, akkor nagyon át kell gondolnom az életemet. :D Nagyon soka elrontják a felvételijüket, és még annál többen érzik akadályoztatottnak magukat a tanulásban. Ha komolyan tudni szeretnéd, ne az egyébként teljesen rendben lévő eredményeidet kérdezd meg, hanem fordulj szakemberhez, aki csinálni fog veled IQ tesztet és megvizsgálja, hogy rendelkezel-e tanulási nehézségekkel. Egyébként nem tudom, hol tartasz az iskolában, de ha hagyományos suliban nem buktál, esetleg le is érettségiztél, nagyon valószínű, hogy semmi bajod nincs, csak egy kicsit alacsony az önbizalmad. :)
2017. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy csak nagyon stresszeltél, azért sikerült rosszabbul. Amúgy az eddigi iskolás évek alatt milyen tanuló voltál, mennyire okozott gondot a tananyag elsajátítása? Suliból nem küldtek esetleg el vizsgálatokra?

Lehet, hogy kicsit több idő kell neked a tanuláshoz, de az is lehet, hogy a suli nem megfelelő számodra. Sajnálom, hogy anyukád nem él, de beszélj a többi családtagokkal, hogy ők hogy látnak téged.

2017. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy vagy értelmi fogyatékos! Maximum részképesség zavarod lehet, esetleg. De a legvalószínűbb, hogy rossz a tanulási technikád. A 39 pont meg kifejezetten jó eredmény, a matekot elszúrtad, van ilyen.

Van akinek meg a helyesírás megy rosszul, fel a fejjel! :)

2017. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem volt olyan osztálytársam, aki összesen ért el 39 pontot. Elment szakiskolába, megcsinálta a szakmát, fodrász lett, köszöni szépen, sikeres a karrierje, élvezi, amit csinál. Nem kell ennyire messzemenő következtetést levonni egy központi felvételiből! :)
2017. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%
Bár az enyém nem volt annyira rossz, de ez is tanulságos. Nekem anno 24 vagy 26 pontos lett matek központi felvételim, most pedig pesten tanulok matematika szakon, ez a 6 félévem. Persze ez a történet sem tökéletes mert csúszok egy félévet. De na puff 16, és?
2017. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia

Egyetől nem vagy értelmi fofyatékos egéséges embereknek is szokot ennyi lenni,ha csak nincs egyébb más bajod is akkor nem vagy az.És ha van akkor mi az?

2019. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!