Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet megengedni egy 10...

Mit lehet megengedni egy 10 eves lánynak és mit nem? Mennyire lehet szabadjára engedni és mi az amit semmiképp sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Tippeket, tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek egy 10 éves kislanyhoz.

A parom előző házasságából való lany, az anyjával Nagyvarosban el mi pedig kisebb faluban a szuneteket tölti nalunk.

Koszonom elore is a valaszokat!



2017. máj. 25. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Beszéljétek eg az anyjával hogy ő mit enged és mit nem, és próbáljátok ti is így nevelni. Persze ha nagyon kirívó dolgokat enged, vagy nem enged, azt nem kell követni.


tehát ha pl az anyja engedi hogy 10 évesen hajat festesse, sminkeljen, vagy nem a korának való ruhákat hordjon, ezeket nem kell megengedned


de ha pl otthon nem ehet édességet, akkor nálatok pl kaphat alkalmanként


persze ezek csak példák voltak, a legfontosabb hogy beszéljétek meg a dolgokat az anyukával.

2017. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyenlore ami biztos hogy az etelekben barmikir valogathat, ha nem tetszik keres mast amit epp enni akar. (ezt a anyja es at apja is megengedi neki.

nem igazan van Meg nala az alap napi 3xi foetkezes, akkor eszik amikor epp eszebe jut.

Nagyreszt azt csinal amit akar nem igazan van megszabva mit lehet mit nem.

A konyhaban otthonosan mozog, egyszerubb dolgokat meg is foz,sut maganak. Az anyjanal sokszor egyedul van otthon.

Telefon beszélgetések alatt többször hallom mennyire csúnyán beszél anyjával ha valami nem ugy van ahogy o akarja (pl nem viszik qyrosozni, pizzazni,csavarogni, nem veszik meg neki amit akar stb) és nalunk is előfordult már amikor itt volt hasonló helyzet hogy minket (az apját es engem ) elhordott mindennek.

Sminket azt használ az anyja rokonatol egy sminktaskat kapott karacsonyra is.

2017. máj. 25. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ne te akard megnevelni abban a pár napban amikor nálatok van!

Persze azt nem kell hagyni, hogy csúnyán beszéljen veletek, de az alapvető szokásain ne akarj változtatni, azért mert pár napot nálatok tölt.

2017. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

eszemben sincs megnevelni abban a pae napban ,sem a nyariszunetben... ami par nap.... tanácsokat, tapasztalatokat szerettem volna kerni hogy is kene egy 10 éves kislányt jol nevelni.

itthon kisebb gyerekek vannak velünk 7 es 3 eves.

viszont nalunk nincs a faluban tekerges egesz nap, rendszeres étkezés van nincs az hogy ez se tetszik az se tetszik barmi van enni semmi nem jo amit szinte minden evesnel eljatszik.nalunk nincs a tuzhelyhez nyukalas sem.megvan mikor van este furdes,vacsora de ovele pl a nyariszunetben is fent kell lenni 11ig mert o nem akar lefekudni,allandoan csavarpgni,kajalni,vasarolgatni kellene vinni de hogy mikor en nappal dolgozok az apja ejjel,heti 1-2 napot vagyunk itthon szabadnapon nagyreszt nem is egyszerre.

nem megnevelni szeretnem csak nem tudom mi az amit lehet es mit nem megengedni neki igy ebben a helyzetben, ebben a korban...szeretném ha a regi jo kapcsolat megmaradna a kialannyal, de mar tavaly is problémák voltak sajnos es pont ezeket is elkerülve ne legyen teljesen most is ami tavaly nyaron is es a kisebbek is azert az alap eddig felállított szabályokat ugyanúgy be is tartsak es a kislánynak is jo legyen.

2017. máj. 25. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
első te nem vagy normális, persze a hajfestés meg smink ártalmas de képes lennél tömni a gyereket édességgel
2017. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

de ha pl otthon nem ehet édességet, akkor nálatok pl kaphat alkalmanként


TE nem tudsz szöveget értelmezni és én vagyok a nem normális? Áruld már el nekem, te nagyon okos, hogy abban, hogy alkalmanként (tehát heti egy-kétszer)kaphat édességet, mi a tömés?Hm?

2017. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
ha lehet nem kéne a gyereket cukros sz**rokkal etetni, attól mert te lusta vagy főzni. aztán majd az anyjánál is azért fog sírni, hogy ott mit megengednek neki, ő meg tiltja a dolgoktól, és nem feltétlen csak a cukorkáról beszélek
2017. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó te nem vagy normális. És honnan következtettél te abból hogy hetente egyszer-kétszer kap egy szelet csokit vagy egy danoninot arra hogy nem tudok főzni? A te gyereked se lennék, ilyen nemnormális felfogású anyával senkit ne verjen meg az ég... gondolom a te gyereked még a boltban se nézheti meg az édességeket, és te s használsz semmibe egy morzsányi cukrot se igaz?
2017. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Hagyd, egy megkeseredett anorexiás ez, aki bele van őrülve a salátaleveleibe, miközben a férje gusztusos husi csajokat kerget. meg is értem.

Kérdező, nem irigyellek, ezt a kiscsajt 5 perc után vagy agyoncsapnám, vagy futárral küldeném vissza az anyjának. A mai világban már senki sem neveli a kölykét semmire?

2017. máj. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem azt a kislányt, csak nem tudom igy mit kezdjek vele. epp ezaz hogy az acyjanal nincsenek szabályok nálunk meg lenne legalábbis szerintem volna olyan amit nem kene megengedni neki, de az anyja nem szab határokat az apja meg nem akar... en meg hiaba beszélek. ezert is tettem fel a kérdést ....
2017. máj. 30. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!