Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korig nem szabad...

Hány éves korig nem szabad otthon hagyni a gyereket egyedül? Éjszaka, illetve nappal egyformán számít meg fél óra, illetve több nap is? Mi erre a szabály/törvény?

Figyelt kérdés
Nem tudom, igazából szabályozza-e ezt bármi. Állítólag igen, mégsem találom (család-,gyermekvédelem, gyámügy?). Valahol, egy fórumon olvastam egy hozzászólást, hogy 16 évesen dolgozhat nyolc órában, ahhoz elég nagy, de otthon nem lehet hagyni, mert az tilos és büntetendő, érdekes. Vagy pl. fiúval, fiúnál alhat, de otthon egyedül nem?
2017. jún. 12. 06:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Nincs törvény, csak józan ész, ami kb. megfelel annak a külföldi jogszabálynak, mint amire hivatkoznak.


12 év alatt egyáltalán, ne utána érettségtől függően.

2017. jún. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. jún. 12. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
A szabályt nem tudom, a nagylányomat 7 éves kora óta merem otthonhagyni először fél órákra, mostmár ennél kicsit több is belefér, de másfél óra volt a max eddig. Az éjszaka még nagyon messze van, azt szerintem 16 éves kora körülig nem merném, de mivel kisebb tesói vannak, nem hiszem, hogy erre hamar sor kerül.
2017. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

7 eves a lanyom, de meg sem fordul a fejemben, hogy itthon hagyjam egyedul... Barmi tortenhet, amire egy 7 eves meg nem tud megfeleloen reagalni (csotores, rovidzarlat stb...).

Engem sem hagytak otthon meg fel orara sem ennyi idosen. Szerintem gyerektol is fugg, de 12-13 eves kora elott biztos, hogy nem hagyom egyedul.

2017. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nincs ilyen szabály, csak külföldön.

Szerintem ez elég abszurd, elsős-másodikos gyerekek már egyedül közlekedhetnek az utcán...

2017. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
4-es valaszolo vagyok. Megis miert kell lepontozni, csak mert nem hagyom egyedul a 7 eves lanyomat?? Ugy gondolom - es az ismeretsegi koromben is igy tapasztalom-, hogy altalanossagban az emberek nem hagyjak otthon egyedul a 7 eves gyerekuket! Ha jol esik, ezt is nyugodtan pontozza le a kedves unatkozo lepontozos (es/vagy felelotlen szulo)....
2017. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
6: szerintem amiatt pontoztak le, hogy 12-13 évest még egy percre sem hagynál egyedül. A húgom 10 évesen átszállással járt suliba Budapesten, vidéken egy 13-14 éves már szakmán kell hogy gondolkozzon. A napokban valaki írta hogy az általánosból 13 centis magassarkúban ballagott. Egy 12-13 éves már messze nem gyerek, és szüksége van az önállóságra, különben teljesen életképtelen felnőtt lesz.
2017. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, de en azt irtam, hogy 12-13 eves kora ELOTT nem hagynam egyedul!! Szerintem eleg erthetoen fogalmaztam...
2017. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Az én elsőszülöttem 5. osztályban már nem volt napközis, és az osztálytársai jó része sem. Ebéd után hazament, megsétáltatta a kutyát, megírta a leckét és én is hazaértem a kicsivel. Napi kb 1,5-2,5 órát jelentett egyedül. Köszöni, jól van.

De éjszakára még mindíg nem hagynám egyedül. Azt csak kb 16-17 éves korától.

Sose értettem, hogy ha 6 éves kortól közlekedhet egyedül BKV-val, akkor otthon miért nem lehet egyedül pár órát?

2017. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Én 12 éves korom óta egyedül voltam szinte.


Anya előbb "csak" kórházban volt, aztán meghalt, apa pedig reggeltől estig dolgozott, hogy megéljünk.

Ez van, de mostohaöcsémet pl. még 17 évesen sem lehetett, olyan hülye volt.

2017. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!