Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék anya viselkedése...

Mit tehetnék anya viselkedése ellen?

Figyelt kérdés

6-an vagyunk testvérek. A legkisebbik bátyám még ott lakik de csak aludni jár haza. Anya a 2 kicsivel lakik leginkább. A 9 éves húgommal illetve a 4 éves öcsémmel. Anya 44 éves de semmi türelme nincs hozzájuk ezt megmondta..2 évig én neveltem őket de elegem lett és eljöttem. Otthon takarit, bevásáról, főz és ennyi. Elhiszem hogy kimeritő, de már át akarta adni a gyámságot az egyik fiának..

Most vegyem át a gyámságot és neveljem a tesóimat? Mert csak én vállalom . 2 bátyámnál baba is van, az egyik pedig félig ott lakik.

Apu meghalt 2 éve, nagyszülők külföldön. Lakhelyileg én lennék a legközelebb.

Húgom nem szereti a sulit (most megy 3.-ba) de anya meg se hallgatja. Folyton kiabál, üvölt, nem érdekli hol a lánya, faluba csavarog. Pedig sok iskola van a közelben mégis 2,5 óra oda-vissza az út ahova most jár.

Öcsém most kezdi az ovit de neki speciális ovi kell mert értelmi fogyatékos. Igy neki is messze lesz az ovi pont a másik irányba.

Vele foglalkozik de látszik hogy szenvedés az egész, pedig szereti őket. Lehet öcsémet jobban. Húgomat is küldené hozzánk folyamatosan pedig másik megyében lakunk és dolgozunk.

Mit lehet tenni?


2017. jún. 28. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Húgodat vedd magadhoz. Öcsikével meg majd foglalkozik a drága mama.
2017. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nancika válasza:

Szerintem nem lenne jó szétválasztani a kicsiket :(

De ha választani akarsz a húgodat.

Neki kell segítség a sulihoz a kistesód pici még de anyudnál jó helye lesz mert azért ő se lehet annyira bunkó hogy rosszul bánjon egy értelmi fogyatékos kis gyerekkel meg amúgy is őt szereti jobban :/

2017. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És az a bátyád, amelyiknél nincs baba?

Hány éves vagy?

2017. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én se akarom szétválasztani őket mert imádják egymást :/

De ma megyek haza 1 hétre, meglátom mi lesz.

Az a bátyám akinél nincs baba ő még otthon lakik, este hazamegy de reggel elmegy dolgozni estig a haverokkal van. Hétvégén a mennyasszonyánál van (aki szintén otthon lakik még).

19 éves vagyok 1 éve nem otthon lakok.

2017. jún. 30. 12:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Hazajöttem, anyu éppen köszönt, mondta is teregessek ki, holnap felmosok porszivozok. Anya mondta nem bir már a 2 kicsivel..
2017. jún. 30. 19:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Anyával beszélgettünk. Imádja a 2 kicsit de se fizikailag se anyagilag nem birja..
2017. júl. 2. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
És mire következtet ebből? Mi lehet a megoldás?
2017. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fogalmunk sincs.. Tehetetlenség van..
2017. júl. 2. 11:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a húgodat kellene választanod, nem biztos, hogy elbírnál kettővel. Nekik jobb lenne, de neked? Az öcsi biztos agyon rosszul viselné, ha elviszed a húgodat, és az anyjával marad egyedül, de ne vállald túl magadat. A húgodnak többet tudnál segíteni, rá biztosabb jövő vár. Nem tudom, hogy mennyire fogyatékos. Ha a húgod ott marad, lehet nem fogja elvégezni a sulit, és kitudja milyen élete lesz. Őt a szárnyad alá veheted, de az öcsédből nem biztos hogy annyit kitudsz hozni
2017. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!