Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Nektek megengedik,...

Kamaszok! Nektek megengedik, hogy betegen ne menjetek iskolába? Vagy, ha vizsgálat van? Így nyáron elengednek valahova? 14-18 éves korosztály.

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy apám milyen. Nyáron nem enged sehova, mert én tökreteszem a családomat, megszólják, mert csavargok... Egy moziban voltam egész nyáron.

Most diákmunkáztam egyik nap annyira sz.rul voltam, hogy nem bírtam felkelni, pedig adtak 2 nap szabit. Erre veréssel fenyegetett, ha nem megyek el.

Évközben is, ha 40 fokos lázam van, akkor is behajt. Képes kocsival bevinni ilyenkor és megvár a suli előtt. Ugyanekkor volt, hogy hánytam is, majdnem elájultam már azt mondta a tanár ő visz haza. Ő meg ordítozott velem, hogy lógni akarok, tudja, hogy csak nem akarok iskolába járni. Nézzem meg "másik gyerek" sosem hiányzik... Ha elviselhetetlenül fájt a fogam, akkor sem engedte, hogy egész nap otthon maradjak, hanem csak 5 perccel korábban kéretőzhettem el, ő értem jön. Vagy volt, hogy nőgyógyászhoz kellett mennem, anya elmondta neki, erre "a p.csádat mutogatod, tudom, h azért mert nem akarsz iskolába járni". Ha elmarad óra vagy hazaengednek korábban, akkor is megy, hogy ellógtam, az iskola mellé járok. Volt, hogy ezért 2 órát ültem a padon, h ne kapjak lecseszést. De a betegség téma miatt megverni is képes. Már azzal fenyegetőzött, h intézetbe ad, vagy mentő visz el, úgy szétver. Ha meglátja, hogy anya akár egy orrcseppet is vesz, ordít, h nem látja, h csak azért van, mert nem akarok iskolába menni. Mindezt gúnyos vigyorral, olyan szemekkel, hogy ölni tudna. Nem tanulok rosszul, de nagy szívfájdalma, hogy nem vagyok kitűnő, mint általánosban, csak 4,6-4,8.

Mióta nyugdíjas azóta ilyen. Ha a macska beteg, 20.000-ket fizet az állatorvosnak és virraszt mellettük, ápolja őket.

Utálok nyáron itthon lenni, nem bírom vele. Gyomorgörcsöm van, ha reggel találkozunk.


2017. aug. 2. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elég szigorú apád van.

Nekem menni kell iskolába betegen kivéve ha lázam van. Igen nyáron elengednek.

2017. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Olyan ismerős a szitu, mintha ezt a kérdést egyszer már feltették volna.


De a lényeg. Nem normális apád és a hozzáállása. Beteg embert otthon marad, fekszik, pihen, max. orvoshoz megy és beszedi a gyógyszereket.


Anyád mit szól hozzá? Ő sem ért vele egyet, csak némán tűri vagy egyetért vele? Hol laktok: város, falu, tanya?


Gyűjtesz egy kis bizonyítékot és egy megbízható tanárodnak elmondod, hogy mi zajlik otthon, és segítsen neked segítséget találni, gyámügy stb.

Ezzel mondjuk annyiban vigyázz, hogy ha kiderül idő előtt, akkor valszeg tényleg kapsz. Viszont, ha annyira megverne, akkor irány az orvos látleletért és utána irány a rendőrség és fel kell jelenteni, aztán elmondani, hogy mivel nem tudsz haza menni, mert félsz tőle (hiszen feljelentetted).

Vagy, ha valamilyen gyámügy stb.-hez kerülne az ügyed és kimennek terepszemlére, akkor megjátszhatja magát, de amikor a hatóság emberei elmennek, akkor meg megint megkapod a magadét. Szóval erre vigyázz.


De amint verés van, egyből orvos, látlelet.

2017. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerencsére én apum nem ilyen. Ő is szigorú, de nem ilyen téren. Pl elvárja lehető legjobb bizonyítványt, rendszeres házimunkát és kerti munkát, nincs semennyi alkohol / cigi, este fekvés van még nyáron is és nem kocsma / diszkó / egyéb. De betegen soha nem küld iskolába. Itt nem egy köhintésre gondolok, hanem pl láz / hasmenés / nagy fájdalom. Amikor tanítási szünet van, akkor nappal elenged moziba vagy egyéb normális helyre. Este csak úgy enged moziba, ha ő visz és hoz. Szigorú, de nagyon gondoskodó apa. Szinte mindent megad nekem. Ha megérdemlem persze.

Abban igaza van apudnak, hogy pl nőgyógyászhoz nemcsak tanítási időben lehet menni.

2017. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Szépen amikor megver, mennyél el a rendörségre feljelentést tenni! Ezt nem csinálhatja!
2017. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem apa, csak egy agresszív gyökér. Ha megpróbál megütni, védd meg magad kézzel, vagy akár eszközzel is.
2017. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Apád hülye, a beteg gyerek egyébként is maradjon otthon mert megfertőz másokat, az lenne alegjobb ha elkapja pár osztálytársad a szüleik meg csoportosan mennek neki apádnak hogy összefertőzteti a gyerekeiket.
2017. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyire reménytelen, akkor valószínű, hogy nem fog változni. Menj bentlakásos iskolába. Egyszerűbb lesz minden :)
2017. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is kolit ajánlom
2017. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!