Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak hasonló fiatalok a...

Vannak hasonló fiatalok a környezetetekben? (Hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép napot!

Nem tudom, hogy én vagyok-e különc, vagy vannak-e hasonló helyzetben lévő kortársak? Meglehetősen introvertált és aszociális személyiség vagyok. Szeretek a saját gondolataimmal lenni. Nem kifejezetten élek szociális életet, kerülöm a diszkókat és egyéb szórakozóhelyeket. Nem iszom alkoholt és nem is dohányzom. Valahogy nem érdeklődők az effajta stílus iránt. Szeretek elegánsan megjelenni, alkalomtól független megadom a tiszteletet másoknak azzal, hogy rendesen felöltözöm. Kizárólag azzal állok szóba, akik intellektuálisan normálisnak tűnnek és érdemi diskurzust tudok velük folytatni. A mai korombeli fiúk nagy része - mondhatni, hogy 90%-a - egyáltalán nem ilyen. Ez részben bánt, részben pedig örülök, hogy nem tartozom hasonló csoporthoz. A humán orientáció foglalkoztat, a művészetek, a múlt kérdései, az emberi nyelvek és az emberi test szépségei. Egy matematika példán - akármennyire is egyszerű - nagyon könnyen fennakadok, viszont egy irodalmi művet bármikor szívesen elolvasok, majd elemzem azt magamban, vagy hasonló érdeklődésűekkel. Rajongok a klasszikus zene iránt. Főleg Mozart, Vivaldi, Chopin és Beethoven művei nyűgöznek le és töltenek el varázslattal. A közelmúlt nagy zenészeinek munkásságát is csodával követem, főleg dzsessz és dzsessz-szving vonalon. Sinatra, Goodman, Miller, Brubeck és még sorolhatnám. Esetleg vannak rajtam kívül hasonló értékrenddel rendelkezők is? Mert sajnos az én környezetemben ilyenről nem tudok, így valódi barátságot kialakítani is nehezen megy. Minden vágyam, hogy akár egy színházi előadásra, akár egy opera előadásra, vagy bármely más kulturális rendezvényre találjak magam mellé partnert, egy igaz barátot. Lehet, hogy csak felnőttkoromban fog megvalósulni, de a tanulmányaim mellett, ez az álmom. Egyaránt várom kortársak és idősebb személyek válaszát is! Köszönöm, hogy időt szántál rám, és elolvastad.


16 éves, fiú.



2017. aug. 22. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%

Eleg antiszoc lehetsz menj el egyszer diszkoba probald ki elosszor en is azthittem szar lesz meg nem lesz kivel bulizni aztan odacsapodsz valakikhez oda is vehetsz fel inget aztan nem kell feltetlen halalrapialnod magad ott is vannsk olxanok akik nem isznak csak tancolnak ilyen embert ugyse talalsz menj egyddul az operadra nem csodalom higx nincsenek barataid milyen fiatalt erdekel szrrimted Mozart orulok ha nem kell hallgatnom enekoran nem hogy lenyugozzon

14/L

Bocs😂

2017. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
74%
Nem semmi, amiket leírtál, és ahogyan megfogalmaztad 16 éves létedre. Remélem, hogy találsz egy magadhoz hasonló értékrenddel rendelkező lányt! :)
2017. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Legyél nyitottabb, nem attól leszel jó ember, hogy mindenkit lenézel, a leírás alapján nagyon nagyképű lehetsz. Az teljesen rendben van, hogy mit olvasol, hallgatsz, vagy hogy nem jársz diszkóba, de hidd el néha a legnagyobb bölcsességet éppen egy általad lenézett embertől fogod hallanni, éppen ezért mindenkit becsülj meg és mindenkivel állj szóba, nem kell piálni, bulizni, cigizni ha nem akarsz, de nem kell ilyen fellengzösnek sem lenni.
2017. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1 - Semmi probléma. Nem kell bocsánatot kérni. Minden vélemény számít. Pusztán azért, hogy látszatbarátaim legyenek, nem fogok olyasmit magamra erőltetni, amihez semmi kedvem és semmi érdeklődésem nincs. Másrészről pedig az aszociális és az antiszociális nem ugyanaz. Ebben a kontextusban nincs helye az antiszociálisnak, hisz nem vagyok társadalomellenes. De köszönöm a hozzászólást!


#2 - Igazán köszönöm szépen, és örülök, hogy tetszett az írásstílusom!


#3 - Semmi nagyképűség nincsen bennem. Távol álljon tőlem. Másrészt nem tudom ebből miért ez jött le Neked, de köszönöm a Te hozzászólásodat is!

2017. aug. 22. 19:18
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, és mindig is ufónak nézett a korosztályom, de még az idősebbek is miatta. Szerencsére a férjem így szeret, ő is nyugis típus és hasonló az érdeklődési körünk is. :)

26N

2017. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 - Szívből gratulálok! Remélem boldogok vagytok együtt. Jó hallani olyanokról, akik hasonló cipőben járnak, mint én.
2017. aug. 22. 19:36
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Azt írtad, hogy szereted kielemezni az olvasott műveket hasonló érdeklődésűekkel. Miért nem próbálsz meg velük barátságot kialakítani? Egy barátságban nem számít annyira a kor (gondolom idősebbekkel elemezgetsz), márpedig ha jól értem nem párkapcsolatot szeretnél, hanem barátságot.


Egyébként teljesen megértem, hogy nehéz kapcsolatot kialakítani a többi kamasszal. Néha ledöbbenek a kortársaimon. Szerencsére az iskolába, ahová járok nagyrészt komoly, ambiciózus és "normális" diákokat látni, de azért vannak kirívó kivételek. Én is hasonlóan állok hozzá a dolgokhoz, mint te, de azért én egy kicsit "lazább" vagyok.

Diszkóba én sem járok, nem iszok alkoholt (na jó, iszok, de csak ha valamilyen alkalom van rá, pl.: karácsony, névnap, stb.) és nem dohányzok. De ettől még lehet beszélgetni azokkal, akik megteszik ezeket. Persze, hogyha lenéznek vagy sértegetnek csak azért, mert más a stílusod, akkor ott kell hagyni őket. Nagyon jó módszer az ilyenek elhallgattatására, ha előre kigondolsz valamilyen igényesen megfogalmazott, idegen szavakkal megspékelt sértést. Általában beválik, és csak néznek rád, mintha szellemet látnának.

De ha nem degradálnak le, hanem normálisan viszonyulnak hozzád, akkor te se nézd le őket a más stílusuk miatt. Mint ahogy te se szeretnéd, ha ez alapján vonnának le rólad következtetéseket. (Tudom, hogy már írtad, hogy nem nézel le senkit, de nekem ez érződött egy kicsit a kérdésen.)


Egyébként én is szerettek színházba járni. Operába már kevésbé, de néha-néha oda is elmegyek. Az öltözködés terén is próbálok igényes lenni. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy blúzban és szoknyában megyek mindenhová, csak nem veszek fel mindenféle elöl-hátul kivágott felsőt.

És a legjobb barátaim is pont ilyenek.

Szóval nyugodj meg, nem vagy egyedül.


Azt tanácsolom keress olyan csoportokat, amiket hozzád hasonló fiatalok alkotnak.


17/L

2017. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 - Nagyon szépen köszönöm a hosszú véleményt! Másrészt sajnálom, ha sokaknak az jött le belőle, hogy én lenézem a többi fiatalt. Ez nem így van. Sokkal inkább vagyok én különc, hisz a fiatalság nagy része igenis az említett kategóriába tartozik. Örülök, hogy boldogok ettől. Másrészt sokan úgy értelmezték, hogy nincsenek barátaim. Erre is reagálva: Olyan barátaim nincsenek, akikkel ténylegesen olyan témákról tudnék beszélgetni és olyan programokat tudnék kitalálni, ami az én ízlésemnek is való. Barátaim vannak, csak nem a "Facebookon BFF" és társai, akikkel sülve-főve együtt vagyunk.
2017. aug. 22. 20:06
 9/22 anonim ***** válasza:
Jellemben én is ilyen vagyok, mint te, bár engem a festészet és a tudomány érdekel inkább. Szerencsémre találtam egy barátnőt, akivel egy az egyben meg tudom osztani a gondolataimat. :) Sok sikert hozzá neked is!
2017. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#9 - Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2017. aug. 22. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!