Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, szerintetek pofátlansá...

Szülők, szerintetek pofátlanság ilyet kérni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy új telefont, mert a mostanit gyűlölöm, pocsék használni. Hagyján, hogy az akksi gyenge, de sokszor lefagy a telefon, lassú. Valami olcsó Samsung. 13 évesen kaptam. Most 15 vagyok. Már akkoris undorító volt, amikor kaptam, csak nem akartam hálátlannak tűnni. Szüleim úgy gondolták telefonálni jó. Én csak annyit szeretnék, hogy az Evernote, OneNote, Duolingo, Memrise, Spotify menjen jól, de a mostani telómtól még ez is túl nagy kérés. Ezeket néztem ki : Xiaomi Redmi Note 4, iPhone SE, Nokia 6, Motorola Moto G5. Egyik sincs 100 ezer Ft. Tehát nem az iPhone 8 vagy Samsung Galaxy S8 a vágyam. Mondjuk Samu soha többet nem kell.

Mindig kitűnő tanuló voltam. Itthon és a kertben is sok házimunkát végzek. Ritkán vagyok szemtelen. Apukám jól keres és a kertből amit elrakunk télire, az minimum 300.000 Ft spórolás, mert nem boltban vesszük meg. Eddig egyszer kértem drága dolgot, az egy laptop volt. Apukám azt mondta 14 évesnek minek, a családi gép. Azt mondtam tanuláshoz kell és a családi gépen nem jut elég idő az én feladataimra, mert a tesóimnak is kell. Ez igaz is volt. Megvette apukám végül nekem. Nem tudom, hogy a telefont hogy kérjem. Karácsony környékén lesz a szülinapom is. Kaphatnám egybe.


2017. szept. 7. 15:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagy kérés szerintem, ha van rá pénzük. Mondjuk én nagyjából 50 ezerig vennék telefont, mindenkinek annyiba került, talán 60 volt az enyém, huawei mindegyik, nem merül le, nincs vele semmi gond, biztosan azok a játékok, alkalmazások is futnak rajta amiket te szeretnél. Én egyszer vettem részletre 80-ért telefont és pont arra öntötte rá valaki a teáját, úgyhogy soha többet drága teló.
2017. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg ezt így elmondod, és karácsonyig még van is idő összerakni az árát részletekben.

Az a lényeg, ha nemet mondanak, akkor ne a kiakadás legyen az első, hanem fogadd el! Te kérdeztél, ők válaszoltak, pont.

Ettől még lehet, hogy újratárgyalják és kapsz egyet decemberben. De ha kivered a hisztit, mert nem veszik meg, akkor egész biztos, hogy a nem tényleg nemet jelent.

2017. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%
Nagyjabol csak tudod, hogy hogy alltok anyagilag, nem? Abbol sejtheto szerintem, hogy tul nagy keres-e, vagy sem.
2017. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Így ahogy leírtad,hogy egyrészt nem álltok rosszul anyagilag másrészt kitűnő vagy és jól is viselkedsz én biztosan megvenném.Habár soha nem értettem mi kerül egy mobilban 100 ezerbe,de ha a gyerekem jól fog tanulni,jó gyerek lesz,és még a színvonal is megmarad amin élünk akkor nálam belefog férni az ilyen amolyan jutalom gyanánt.Bár végül is ha belegondolok egy normálisabb baba is 20 ezer körül van :)

Egy 6 éves anyukája.

2017. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
26%

Ha a szüleid úgy gondolják,hogy nincs rá szükséged,akkor nagy kérés. Indokold meg,hogy miért kell. A laptopot is megkaptad :)

Esetleg ajánld fel,hogy gyűjtesz rá,a hiányzó pénzzel kell majd csak kipótolniuk. Én tuti nem vennék okostelót a 15 évesemnek,csak mert megtetszett neki. Ha szüksége van rá és hajlandó tenni érte,akkor viszont igen. De te ismered a szüleidet.

2017. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Ha karácsonyra kéred sztem megoldják pmusz utólag beadhatod a telódat vhova. Ha egy 5ezrest kapsz érte már az is jó es azt max beleadod nekik
2017. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%
30 ezernél többet nem adnék telefonért, se magamnak se a gyerekemnek. ha annyi pénzünk lenne, hogy nem érezném meg ezt a kiadást akkor vennék, de ha bármi másra kéne a pénz akkor nem. a telefon telefonálni van, minden mást tudsz a laptopodon.
2017. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem, szerintem nem az. Mikor már nem voltam olyan kicsi, akkor tőlem is mindig megkérdezték a szüleim, hogy mit szeretnék, minek örülnék, mire van szükségem és én elmondtam nekik, ők pedig eldöntötték, hogy megveszik vagy nem veszik meg. A legrosszabb, ami történhet az az, hogy azt mondják, hogy nem, nem kaphatsz új telefont, tehát egy próbát mindenképpen megér. Azért ennyi idősen már van is valamennyi rálátásod a család anyagi helyzetére, ha úgy gondolod, hogy jó anyagi körülmények között éltek és ez belefér, akkor nyugodtan kérdezd meg. Egyébként az tényleg egy jó ötlet, hogy karácsonyra és születésnapodra kapnád, egy alkalomra, én is így csináltam, mikor valami nagyobb értékű dologra volt szükségem (pl. így kaptam a gépemet és a telefonomat is). Valamint a nagyszülők, tesóm is mindig szokott nekem ajándékot adni, de olyankor ők is inkább beleszálltak abba az egy ajándékba.
2017. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Legrosszabb esetben megmondjak h olcsón valassz ujat( akkor használtan megveszed) vagy nemet mondanak
2017. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, amennyiben tényleg szaródik, használhatatlan a telefon. Mert ha már fagy, akkor a hívás is nehézkes vele (én már csak tudom... amúgy nekem is Samsunggal gyűlt meg a bajom). És megmagyarázod, hogy te helyette mit néztél ki, és miért lenne jobb (pl. hogy jobban működik az akku, a nyelvtanulós alkalmazás jobban futna rajta stb.). Ha most nem akarnak neked venni, akkor kérheted karácsonyra, és esetleg úgy is, hogy ez a közös ajándékuk nekik meg esetleg még nagypapi, nagymami, tesó, vagy bármilyen egyéb családtag, akivel tartjátok a kapcsolatot.
2017. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!