Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a gyermekotthonban, ahol sokáig éltem, a mai napig én vagyok a téma? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves fiú vagyok. 2011 decemberétől idén nyárig egy gyermekotthonban éltem, tulajdonképpen ott nőttem fel. Márciusban leszek 18 éves, de már csak papíron vagyok ott, egyébként a nagymamámnál lakom. Maradtak az otthonból számomra kedves emberek, gyerek, s felnőtt is. Három hónapja nem tartózkodom az otthonban, de van ott egy gyermekfelügyelő (férfi), aki állandóan engem emleget. Tudtam, hogy utál engem, meg én is őt, de nem értem, hogy három hónapja nem vagyok ott, akkor miért kell még mindig velem foglalkoznia? Uszítja ellenem az embereket, de szerencsére mindenki tudja, ki a jó és ki a rossz.

Amikor ott voltam, akkor is folyton szenvedtem tőle, éheztetett bennünket, büntetett azzal, hogy kikapcsolta az internetet, szidta a családunkat, amiről mi, gyerekek nem tehetünk róla, a szüleink olyanok, amilyenek...

Most vettem a bátorságot és írtam neki üzenetet, amiben letegeztem őt, elmondtam neki, hogy szálljon le rólam és tulajdonképp elküldtem az anyjába. Tudom, hogy oltári botrány lesz ebből, hogy ki mertem nyitni a számat és most egy hónapig ez lesz a téma. De ez a kitörésem már 4 éve érett. De nevetséges hogy három hónapja nem látott és rólam ugat minden nap.

Ráadásul 2 munkahelyem van, napi 16 órázom, 17 évesen, a két étteremben, ahol eltudtam helyezkedni és szeretem csinálni. Jövőre lakást veszek, jogosítványt teszek le, autót vásárolok, stb...

Nem értem, miért jó rólam beszélni. Tudom, hogy érdekes ember vagyok, irigylésre méltó talpraesettséggel, tudással és életerővel. De ez ne ok arra, hogy gyalázzanak a tudtom nélkül, a hátam mögött. A szembe soha nem merte belemondani. Vajon mért?

Kérlek, mondjátok el a véleményeteket.



2017. szept. 13. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Az a baja hogy kiszabadultál, elotted az élet, az esélyek, őelőtte meg már csak a halál.


Ne vitatkozz vele mert a harag, csak téged keserit,.mrlérgez. ne hagyd hogy elvegye a boldgsagod.ne is gondolj rá, legyen tiszta lapod.

2017. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Kamasz vagy, de megnyugtathatlak, egyszer majd kinövöd az üldözésimániát!


A beképzeltséggel és a bunkóság levetkőzésével már nem lesz ilyen egyszerű dolgod, azért tenni is kell...

2017. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Peter KK ***** válasza:
74%
Amint írtad, "egy gyermekfelügyelő", nos hát Ő is ember, tele jó és rossz tulajdonságokkal, talán félelemmel, talán irigységgel is. Megjegyzem a 'jó' tulajdonságait talán csak azért nem érzékelted, mert feléd - a veled szemben tanúsított érzelmi attitüde miatt - többnyire a 'rosszat' mutatta csak ki. Én még nem találkoztam olyan emberrel, akinek csak '+', vagy csak '-' tulajdonsága lett volna. Általában ezek egyazon személyben együtt léteznek. Szóval, ne is törődj a múlttal, hogy mit is terjeszt rólad. Ismered: "Messziről jött ember azt mond, amit akar". De az is igaz, hogy aki hallgat... azt hall meg, amit akar! Ne is akard hallani, mi történik a hátad mögött, amíg ez Téged közvetve, vagy közvetlenül nem érint. --- Az önbecsülésed, önbizalmad kiváló szinten mozog. Csak arra vigyázz, el ne szálljon... Különben rendben leszel. --- Kérded, Vajon miért? Mert Ő is csak emberből van! Nem vagyunk egyformák, sokszor nagyon nem. Ezt kellene tudomásul venned és akkor meglátod, hogy jobb lesz neked...
2017. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg ez egy beteg ember, az ilyenek viselkedését sose fogod megérteni. De, barátom, neked milyen penge a helyesírásod! Le a kakappal! Tényleg elképesztően ritka az ilyen, pláne a tinik közt! Központozás, minden a helyén... Őszintén gratulálok, mindettől függetlenül a legjobbakat kívánom neked!
2017. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

A drága kérdező privátban zaklat:


"Nos? Mért is lennék beképzelt és üldözési mániás? Hála Istennek nem tudom ki vagy te, nem is érdekel. De ha 17 évesen te értél már el ennyit, mint én, akkor ugass. Majd, ha 12 éves korod óta, mosol, főzöl, takarítasz, vasalsz, sütsz stb., mint én, akkor lehet kinyitni a pofádat. És már nem azért a 2 Forintért, de bizony-bizony van mire beképzeltnek és bunkónak lennem, és az is vagyok ;) Elég sok emberrel. Akiket nem kedvelek, nem szimpatikusak vagy csak simán nem ismerek. De állítom többet értem el sok velem egykorútól. Jó lenne, ha nem azon gyakorikerdesek.hu felhasználók közél tartoznál, akik itt, ismeretlenül ugatnak, de ha szembe állnál velem, kussolnál, mint szar a fűben. Mert én belemondom bárki szemébe, ha bajom van vele. De te elém se mernél állni, ha itt lennél, mert levernélek, mint vak a poharat. Na hellószia."

2017. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már vártam :D Nézd vissza a 2. választ, amit te írtál. És még hogy én vagyok bunkó. Bunkóság ez, hogy amit privátban írok neked, és te meg közzéteszed. De sebaj, jelentelek is. Gondolom ezzel a kis üzenetemmel a lelkecskédbe gázolta és ezért így próbálsz visszavágni, hogy kiírod ide. Nos drága, nem volt jó ötlet. Ez nem hat meg se engem, se mást. De a pici lelked még biztos nagyon fáj. Ne haraguuudj. Nem akartam kést döfni beléd. :)
2017. szept. 17. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!