Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vallásos szülők, ti engeditek...

Vallásos szülők, ti engeditek házzasság előtt?

Figyelt kérdés
Ti mire nevelitek a gyerekeiteket? Élhetnek nemi életet házasság előtt? Ha nem vallásos iskolába jár mennyire vagytok szigorúbbak mint az ateista szülők?
2017. szept. 21. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy ehhez a szülők engedélye kéne. De mi "engedjük". Ha nem, annak két következménye lehet: vagy a hormonoktól hajtva megházasodik 18-20 évesen és vagy bejön, vagy nem; vagy a hátunk mögött úgyis szexelnek.
2017. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Szüleim igen vallásosak, katolikus középiskolába jártam. Nem voltak szigorúak a szüleim.

Most együtt élek a párommal (második komoly kapcsolatom) két éve. Nem vagyunk házasok, 8 éve együtt vagyunk, szeretjük egymást.

A papírnál ez sokkal fontosabb, szerintem.

2017. szept. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Igaz, az én gyerekeim még kicsik, de remélhetőleg eljön a kamaszkor is :D

Természetesen próbálom az általunk képviselt értékrendet továbbadni a gyerekeimnek (mert ugye mki ezt próbálja a saját értékrendjét illetően), ha sikerül, örülök és hálás vagyok. Viszont mire abba a korba érnek majd, hogy ez a kérdés foglalkoztassa őket, már úgysem fogom tudni megakadályozni, ha netán házasság előtt szexelni akar. Attól még a gyerekem lesz és szeretni fogom, ha nem is értek egyet vele.

2017. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem értelmetlen tiltani, nem is fogom. Én a magam részéről a paráznaságot nem is úgy értelmezem, hogy házasságon kívüli szex.
2017. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Igen, mivel én is szexeltem házasság előtt.
2017. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Egy barátnőm nagyon vallásos családból származik, a ruháit is szelektálták és 18 éves kora előtt sosem volt sehol, nagy ritkán mehettek hozzá mások.


Soha senki ne flörtölt vele, mert öregasszonynak öltöztették és szőrös volt a hónalja. Egyetem első évében befűzte az első pasi, aki szépeket mondott neki.. 30as férfi egy 19 évessel. Most a lány huszonhat éves és titokban találkozgatnak, szexelnek, a pasi nem akar házasodni, a lány meg nem akarja elmondani a szüleinek.


A lány érzelmileg egy tini szintjén ragadt, mert nem érte semmilyen hatás. Most is nagymamásan öltözik és szőrös hónaljú, de vékony, széparcú, jó alakú. Egy két lánnyal beszél csak, egy fiúval sem. Vagy a barátjához, vagy hazamegy, és szerzi a 3. Diplomát.

2017. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%

Egy vallásos biztos fogja engedni, mert a vasárnapi keresztények ilyenek. Ehy hívő viszont érti is, hogy mit szeretne Isten és képes is ezt átadni a gyerekének. El tudja mondani neki, hogy a szüzességet nem elveszteni kell, hanem odaajándékozni valakinek és azt is, hogy többet ér annál a teste, mint hogy valaki azért használja, mert kanos és a marokmarcsa nem elég jó, így muszáj beleüríteni valakibe. Egy hívő meg fogja tudni mutatni a gyermeke valódi értékét és annak a gyereknek lesz valódi döntési szabadsága, mert pontosan fogja tudni és érteni azt, hogy mit miért szeretne vagy nem szeretne a szülő.

Egy vallásosnak erről fogalma sincs.

2017. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha engeded, ha nem, ha akarnak úgyis lefekszenek egymással.

A mai világban, amikor 30 évesen házasodnak az emberek, tiltani ilyesmit már nagy butaság.


Egyébként unokatesómék nagyon vallásosak, minden vasárnap a templomban, egyházi iskola stb stb. A lány 20 évesen lett terhes, nem voltak házasok, gyorsan terhesek összeházasodtak stb. Szóval ennyit a nagy vallásosságról.

2017. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyen szinten beleszólna a felnőtt gyereke életébe a vallása miatt annak nem kéne gyereket vállalnia.
2017. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!