Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért olyan ha...

Sok szülő miért olyan ha megtudja a gyerekről hogy füvezik? A gyerek hibája ha ezt is titkolnia kell élete végéig?

Figyelt kérdés

Örök vita téma a marihuána, kontra kemény függőséget okozó drogok használata.

Nem kívánok senkit meggyőzni róla, csak sok esetben a szülő hisztériája sokszor alaptalan, hisz akkor sem heroinista gyereket kell rendbe hozni, aki vagy nincstelenül az utcára kerül vagy belehal idővel.


A kérdés azért született, mert engem is érint a téma igaz már nem vagyok gyerek de mai napig tudom hogy ha kiderülne hogy füves cigit szívok néha, ráadásul nem dohányzóként abból balhé lenne, Apámtól minimum egy verés, Anyám meg hetekig bőgne és könyörögne hogy ne csináljam.


Utólag visszagondolva rossz a lelkemnek, hogy ha elmentem szórakozni mindig azt mondtam a telefonban még csak pár sört ittunk, nem akarunk berúgni későbbre, viszont egy este legalább 4 cigit is csináltunk és 2-3an osztoztunk rajta.

Jobb lett volna tudatni velük még az induláskor hogy pár cigit elszívunk meg 1-2 sör és ennyi, de nem tehetem hisz félek a problémáktól.


Ha egyszer szülő leszek valamikor(bár ma már inkább anyagiak kérdése) velem már teljes nyugalomban leülhet a gyerek akár tanácsért is, akár elmélyülni a témában, sajnos a mai szülők nem kíváncsiak az ilyesmire előbb ütnek cirkuszolnak, minthogy megkérdezzék "mit látsz ebben?" pedig ma értékes ember lehetne az a szülő, aki előtt ez sem kell hogy titok legyen, mert ismerjük be mi a rosszabb ha a tini hazudni kényszerül mielőtt elmegy otthonról, vagy otthon tisztázzák a dolgot és így nincs csalódás.

Viszont a kiszámíthatatlan kevert drogokat már én sem díjaznám.


2017. szept. 30. 22:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Na és mit látsz benne,megkérdezhetem? Miért szívod?
2017. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Konkrétan az alkoholt váltom ki vele, ha épp nem inni szeretnék egész este, csak ezt egy 40-50-60 éves ember nem fogadja el indoklásnak.
2017. szept. 30. 22:22
 3/29 anonim válasza:
76%

Hm nem igazán látod jól a dolgokat szerintem. 7 évig drogoztam...azért mert apám az erős személyiségével elnyomott, és én is akartam olyan lenni mint ő ezért feltünni akartam. Egyre keményébb drogokhoz nyúltam (aminek még mindig szivom a levét)


Tehát a marihuána kérdése, és igazából az összes drogra igaz és aki tényleg benne van ezt tudja miért káros már a marihuána is.

Agykárositó hatása van(saját bőr) tehát a dopamin szintet szabályozza már a sima marihuána is ami azt jelenti, hogy feldobja természetes ellenesen az alap termelődését, egyszer-kétszer még nem gáz...de egy idő után a sima fure is rászoksz ez olyan 2 év, mivel nem tud az agyad annyit vissza termeli az alaphoz "mi a f**nak" úgyis pótolja ez a gyökér..gondolja ő. Tehát hobbi fogyasztó leszel, majd szépen lassan egyre jobban ellustul az agyad...és még többet fog kérni, mivel szépen lassan egyre kevesebb dopamint termel.


Ok, ha ez megvolt és nem szartad magad össze akkor garantáltan rátérsz az exstasy tabletákra és benne is van egy ördögi körben...ha már a második lépcsőnél kiakarsz szállni, akkor bedepizel mivel az agyad nem termel elég dopamint :).

Jönnek a nyugtatók, mert nem fogod tudni mégis miért vagy depis amikor nincs okod rá...utána rájössz, hogy a nyugtató káros vissza térsz a fure vagy egyből nagyobbhoz nyúlsz.

Amikor pedig úgy döntesz kiszállsz akkor igazából még mindig nagyon benne vagy! ÉN egy évig abszolút nem szedtem semmit, majd egy kisebb megrázkodtatás elég hogy vissza térj egy sima fuhoz majd az egyre nagyobb köröket irat le veled..


Na ezért nevezik a fuvet előfutárnak, sokan azt hiszik hogy nem káros a fu pedig igenis az!


Én a mai napig néha elszivom, de ezzel azért tisztában kéne lenni.

2017. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

#3

Én tartom magam ahhoz hogy akarat és hozzáállás kérdése az egész, én nem lettem függő, nem építettem rá az életemet pedig 19 éves korom óta el telt néhány év, 25 évesen már különbséget tudok tenni egy esti szórakozás, és a való élet között. Sokan a sima cigit is orrba-szájba szívják, van aki meg egy dobozzal el van egy hétig mert csak egy rossz szokás nála.

Persze az én ismeretségemben is hallottam olyanról aki lány létére nem szégyellte magát, és olyat is megtett, amit más akkor sem ha fegyvert fognának a fejéhez, na az ilyennek mindegy.

Kínáltak már olyannal is aminek a nevét sem tudták pontosan, ha mondták volna XY és hírhedten ismert lenne akkor azért, így meg hogy elém tették úgy meg azért nem kellett, mondom elég nekem ami nálam van, és kinevettek, lehet pár év múlva én nevetek rajtuk, nem mindegy?


Egy hónapban van hogy nem is megyünk szórakozni mert nincs értelmes összejövetel, így a rá sem gyújtok hisz autóval járok.

2017. szept. 30. 22:42
 5/29 anonim ***** válasza:
62%
Mert gáz. Azért.
2017. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ez jó :) Mitől tartod gáznak?
2017. okt. 1. 00:13
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

'Jobb lett volna tudatni velük még az induláskor hogy pár cigit elszívunk meg 1-2 sör és ennyi, de nem tehetem hisz félek a problémáktól. '

Mitol felsz , milyen problemaktol?! Attol nem felsz ha ne adj' Isten bmi tortenik veled es kiderul? Anyud osszeomlik Apud jol megcsapdos. Azt nem ertem miert kell vkinek fuvezni? Tudom , h szar az elet nem mindenkinek rozsas v fenekig tejfel , de akkor sem szabad ilyet csinalni. Es ah az egyik hozzaszolo irta ez csak az eloszoba. Teljesen igaza van. Egyik baratom halalat vegig kellett neznunk ez miatt , pokoli fajdalom volt a szeretteinek. Ne akard , inkabb hagyd abba amig nem keso.

2017. okt. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Azért mert értelmetlen. Berúgni is értelmetlen. Tudom, tudom kell a szórakozás.

Bár szerény véleményem, hogy nem kell tudatmódosítószer ahhoz,hogy jól érezd magad.

#5 voltam

2017. okt. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%
Csak hogy tud anno a kilencvenes években gyakorlatilag mindenki füvezett itthon, úgyhogy nagyon sok felnőtt abszolút képben van a drogokat illetően. A saját lányom esetében onnantól, hogy nagykorú lesz szivhat ha akar, de remélem, hogy havi 1-2 alkalomnál nem akar majd többet, a legjobb persze az lenne ha nem szívna. A füvel a fő gond szerintem az, hogy mindenféle mentális zavarokat okozhat, már láttam jópár ilyen esetet, az -alkoholnak alkalmankénti fogyasztásnál nincs ilyen hatása. Azt, hogy miért akarod elmesélni a szüleidnek, hogy szívtál, azt annyira nem értem, tök mindegy, hogy ittál, vagy szívtál, minek erről tudniuk.
2017. okt. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Azért érzed rosszul magad mert a támogatásuk nélkül nem tudod megnyugtatni magad hogy ez helyes, hiszen miért is kéne titkolni másként. Hát szerintem se helyes. Fiatal vagyok és alkoholt sem iszom és nem hiányzik egyáltalán. Miért kéne bármit alkohol helyett fogyasztani?
2017. okt. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!