Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a kérdést kár volt kitenni,készülj! 😀

Előre sajnállak...

2017. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
76%
Tehát egy 30 napos hónapban 90 ezret költesz élelmiszerre. Ha neked nem tűnik fel hogy ez sok, akkor komoly bajok vannak veled
2017. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
78%

600-1000 huf/ebéd/nap

céges étterem dolgozói kedvezménnyel.

Ha már a reggeli is szóba jött szendvics ugyanitt 2-300 huf/reggeli/nap


barátnőméknél drága a menza ő viszi, amit hétvégn avgy korábban este főz, az olyan 300-600 huf/ ebéd / nap

2017. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
77%

2es, hogy tűnne fel neki, anyuciék fizetik :_D Ha neki kéne megkeresni azt a pénzt, hidd el elég lenne neki egy napra a fele is, 5 étkezésre lebontva.


Kérdező:

Igen, nagyon sok. Sok 4 tagú család napi 3 étkezésére nem jut ennyi.

2017. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

Ennél olcsóbb helyeken nem tudnék ebédelni. Mert igen, ehetnék naponta a Mekiben ezer forintért, de az szerintem baromira egészségtelen és nem is ízlik, meg csak ideig-óráig laktató...

Így pedig megvan a három fogás, plusz mellé iszok egy kávét, vagy limonádét és jól is lakom vele.

2017. okt. 9. 18:54
 6/73 anonim ***** válasza:
89%
Mi hárman nem eszünk meg ennyit 😂 jó én főzök és szendvicseket viszünk reggelire. Ha anyagilag bírod /birjátok hát ez van . Péksütemény és étterem viszi a pénzt .
2017. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
80%

1 magadra? Napi 3000 kajára? Aggyá má kőcsön.😂😂😂

Amúgy sok.

2017. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
96%
Van akinek sok, van akinek nem sok, ebédszállito cégeknél, kijön ezer, ezerkétszázbol a kajád desszerttel, levessel együtt, kora reggel is kihozzák a lakcimedre, ez azért így olcsóbb lenne szerintem.
2017. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
78%

Neked sosem mondták otthon, hogy kelj korábban vagy este csináld meg a kajádat, hogy reggel ne kelljen?


Minimálbért költesz egy ember étkezésére..


Az ebéd is sok, hetente azért 2x beleférne, a többi nap egyél kínait, pizzát, tartós dolgokat vagy főzz magadra.


A paradicsomleves kb 10 perc összvissz. Egybedobálsz 3 dolgot és magától megfő. Nem bordát meg töltötthúsokat kell elsőre megtanulni, hanem leveseket és natúrszeleteket vagy csirkecombot.


Mindegyik 10 perc alatt kész.

2017. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
75%
Már az is sok , hogy a reggelid 1000,- 7# voltam
2017. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!